»   سینما  »   دهه گذشته رابطه دولت با نهادهای صنفی روزنامه نگاری تنزل کرد و این شیب ادامه دارد
۲۷ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۰۳

دهه گذشته رابطه دولت با نهادهای صنفی روزنامه نگاری تنزل کرد و این شیب ادامه دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعضای هیات مدیره و هیات موسس انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش رسیده، در این دیدار سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر قدر مرجعیت رسانه‌های داخلی کاهش یابد تهدید منافع ملی بیشتر می‌شود و این مساله باید از فهم خاص به فهم عام تبدیل شود و برای توسعه این فهم اقدامات مشترک صورت گیرد.

وی با استقبال از تشکیل و تقویت نهادهای صنفی گفت: به نظر من هرچقدر بدنه دولت کوچکتر شود و نهادهای مدنی تقویت شوند به نفع کشور است و نهادهای صنفی مقتدر کمک کننده دولت هستند .

وی با تاکید بر اینکه تقویت بیشتر نهادهای مدنی احتیاج به تغییر نگرش دارد گفت: در این راه هر دو طرف دولت و نهادهای مدنی باید بر اساس این فهم مشترک حرکت کنند .

صالحی در بخش دیگری از سخنانش گفت: آن طور که باید و شاید مفهوم دولت ملت شکل نگرفته است و هرچقدر بتوانیم از یک طرف نگاه دولت ستیزانه و از طرف دیگر نگاه دولت سالارانه را تعدیل کنیم گسل دولت ملت کاهش می‌یابد و بخش عمده وظیفه کاهش این فاصله بر عهده رسانه‌ها است.

وی در پایان از آمادگی کامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای همکاری با انجمن صنفی خبر داد و گفت: انجمن باید در امور صنفی باید با معاونت مطبوعاتی جلسات مشترکی برگزار کند.

در ابتدای این دیدار عباس عبدی رئیس هیات مدیره انجمن با اشاره به روند تشکیل انجمن صنفی گفت: اتفاقات اخیر نشان داد که به لحاظ سیاست رسانه‌ای در ضعف مفرط هستیم. شاید آنچه کشور کوچک قطر را در برابر دشمنانش تا حدی قدرتمند کرد همان داشتن شبکه تلویزیونی الجزیره بود.

عبدی افزود: تقویت صنف روزنامه‌نگار و اهل رسانه موجب تقویت امنیت ملی کشور خواهد بود. سرمایه گذاری در این حوزه در جهان رو به افزایش و با سودآوری زیاد است.

وی در پایان گفت: امیدواریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شخص آقای وزیر که در حسن نیت و خیرخواهی ایشان تردیدی نیست در این زمینه اقدام کنند بلکه توجه مجموعه نظام را به این مهم جلب کنند.

در ادامه این نشست کامبیز نوروزی نایب رئیس هیات مدیره گفت: در دهه گذشته رابطه دولت با نهادهای صنفی روزنامه نگاری تنزل کرد و این شیب همچنان ادامه دارد. این مساله باعث شده است حقوق حرفه ای مطبوعات به تدریج نادیده گرفته شود و روزنامه نگاری کشور تضعیف شود این عامل در کنار ضعف رعایت اصول حرفه ای، جامعه روزنامه نگاری را از توان تغذیه افکار عمومی محروم کرده است.

وی در ادامه به دولایحه قانون مطبوعات و لایحه جامع رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: این دو لایحه در فضایی نگاشته شده که توجهی به واقعیات روز ندارد. علاوه بر این نظری درباره این دولایحه از جامعه مطبوعاتی اخذ نشده است. نه شرایط روز ارتباطات و نیازهای جامعه و نه موازین حقوق اساسی در این لوایح به ویژه در لایحه سازمان نظام رسانه مراعات نشده است.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد… icon whatsapp - دهه گذشته رابطه دولت با نهادهای صنفی روزنامه نگاری تنزل کرد و این شیب ادامه دارد

[ad_2]

banifilm.ir

آخرین مطالب این بخش سینما

در مراسم اعطای جوایز سینمایی بفتا در بریتانیا که یکشنبه شب در لندن برگزار شد فیلم “سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری” با بردن پنج جایزه در صدر قرار گرفت و فیلم “شکل آب” اثر گیرمو دل تورو که امید...
فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» درخواست دریافت پروانه نمایش داد.   به گزارش تسنیم، فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی و تهیه‌کنندگی علی قائم مقامی که در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر حضور یافته بود، به تازگی درخواست پروانه...
فیلم سینمایی «طبل» به کارگردانی کیوان کریمی به نمایندگی از سینمای ایران در مراسم افتتاحیه برنامه «زمانِ زمستان تهران» در سینما «گالری» در شهر بروکسل در کشور بلژیک روی پرده رفت. به گزارش رسیده،فیلم سینمایی «طبل» Drum نخستین ساخته...
با سایت خبری ملکانه همراه باشد... ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب