اسپانیایی ها با قهرمانی در جام جهانی 2010 آفریای جنوبی، به اولین تیم اروپایی تبدیل شدند که در خارج از این قاره به قهرمانی رسیدند

سایت گل- ویسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، معتقد است که اسپانیا با قهرمانی در رقابت های سال آینده جام جهانی می تواند تاریخ ساز شود.

اسپانیایی ها با قهرمانی در جام جهانی 2010 آفریای جنوبی، به اولین تیم اروپایی تبدیل شدند که در خارج از این قاره به قهرمانی رسیدند و آنها اکنون می خواهند با یک قهرمانی دیگر، به یک رکورد تاریخی برسند.

دل بوسکه به خبرنگاران گفت:” ما از تجربه و کیفیت لازم برای قهرمانی برخورداریم. بازیکنان اسپانیا به خوبی با هم هماهنگ هستند؛ چه در داخل و چه خارج زمین. به همین خاطر صحبت از تاکتیک ها غیرضروری است. شیوه ما برای مان بهترین نتایج را به همراه داشته است و موفقیت های مان این را ثابت می کند.”

اسپانیا در مرحله گروهی با هلند، شیلی و استارلیا هم گروه است اما دل بوسکه بیش از همه نگران شرایط آماده سازی تیمش است؛ به ویژه اینکه تعدادی از بازیکنانش، تا 3 هفته پیش از آغاز جام جهانی، در رقابت های باشگاهی حضور دارند.

”  آب و هوای آمریکای جنوبی برای تیم های اروپایی می تواند دردسرساز باشد؛ از لحاظ دما و رطوبت. این می تواند شرایط را دشوارتر کند.

برنامه ریزی سال آینده من را اندکی نگران می کند. فینال چمپیونزلیگ در لیسبون، روز 24 می برگزار می شود و جام جهانی 12 ژوئن آغاز می شود. ما زمان زیادی برای آماده سازی نخواهیم داشت.”