»   اخبار شهرستان ها  »   دستگیری شکارچیان غیرمجاز در مشگین شهر/ تداوم طرح ارتقا امنیت اجتماعی در اردبیل
۱۵ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۲۳:۰۶

دستگیری شکارچیان غیرمجاز در مشگین شهر/ تداوم طرح ارتقا امنیت اجتماعی در اردبیل

سه شکارچی غیرمجاز که با وجود حاکم شدن هوای سرد در منطقه “ارشق” شهرستان مشگین شهر استان اردبیل به شکار پرندگان می پرداختند، توسط ماموران نیروی انتظامی این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش مهر، ماموران انتظامی بخش” ارشق” شهرستان مشگین شهر از طریق مشارکتهای مردمی از حضور سه شکارچی غیر مجاز در منطقه مطلع و اقدامات قانونی را در این خصوص آغاز کردند.

ماموران پلیس در اقدامی ویژه، سه شکارچی را دستگیر و از آنان تعدادی لاشه پرندگان شکار شده و سه قبضه اسلحه شکاری فاقد پروانه و دهها تیر فشنگ مربوطه را کشف و ضبط کردند.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان مشگین شهر افراد دستگیر شده با پرونده تنظیمی تحویل مراجع قضایی شدند.

پلمپ و تعطیلی واحدهای صنفی متخلف در گرمی

با اقدام ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان گرمی پنج واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت مقررات و ضوابط ابلاغی پلمپ شدند.

این واحدهای متخلف در اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و تشدید کنترل و نظارت بر صنوف و نیز صیانت از امنیت اخلاقی شناسایی و ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گرمی و مجامع امور صنفی این شهرستان اقدام به پلمپ واحدهای صنفی فروش پوشاک و لوازم آرایشی شدند.

در بازدید های به عمل آمده پنج واحد صنفی شامل دو واحد صنفی فروش پوشاک و سه واحد صنفی فروش لوازم آرایشی و بهداشتی برغم صدور اخطاریه های قبلی، به علت فعالیت غیر قانونی، عدم رعایت شئونات اسلامی و فاقد پروانه کسب بودن پلمپ و از ادامه فعالیت صنفی آنان جلوگیری شد.

اقدامات قانونی در این خصوص از طریق تشکیل پرونده در حال انجام است.

امنیت در استان اردبیل ثمره تلاش مرزبانان است

امام جمعه شهرستان سرعین در دیدار با فرمانده مرزبانی استان اردبیل، نقش مرزبانی را در ارتباط با ایجاد فضای امن در شهرها مهم برشمرد و گفت: امنیت در این استان ثمره تلاش مرزبانان در مرزها است.

حجت الاسلام اصغری افزود: برای مجاهدت مرزبانان در مرزهای کشور هیچ پاداشی را نمی توان در نظر گرفت و در بعد معنوی پاداش مرزبانان اجر آخروی است.

وی با اشاره به خدمات و زحمات کارکنان مرزبانی در مرزها از زحمات کارکنان مرزبانی در ایجاد فضای امن در جای جای ایران اسلامی تقدیر و تشکر کرد.

سرهنگ سید مجتبی موسوی فرمانده مرزبانی استان اردبیل نیز در این دیدار با اشاره به تاثیر روحانیت در بعد دینی، یادآور شد: همانگونه که وظیفه مرزبانان حفاظت از حریم فیزیکی کشور است بالطبع روحانیت نیز نقش بسزایی در حراست از مرزهای دینی ایفا می کنند.

دستگیری هشت سارق سابقه دار در اردبیل

فرمانده انتظامی شهرستان مرکز استان اردبیل از دستگیری هشت سارق سابقه دار و کشف سه دستگاه خودروی مسروقه در اردبیل خبر داد.
سرهنگ حسین علیزاده گفت: در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و طرح تشدید مبارزه با سارقان، ماموران پلیس اردبیل این طرح را با هدف سلب تحرک از مجرمان و سارقان و مقابله با سرقت به مرحله اجرا گذاشتند.
وی افزود: در این طرح که با برنامه ریزی جامع انتظامی و بهره گیری حداکثری از امکانات اجرا شد، ماموران موفق شدند طی 24 ساعت گذشته و طی چند مرحله عملیات هشت سارق سابقه دار را دستگیر و سه دستگاه خودروی مسروقه را کشف کنند.
فرمانده انتظامی اردبیل با بیان اینکه اجرای طرحهای ارتقای امنیت اجتماعی رضایت شهروندان اردبیل را در پی داشته است، یادآور شد: اجرای این طرحها مقطعی نبوده و نیروی انتظامی همچنان با جدیت فازهای بعدی این طرح را پیگیری خواهد کرد.
علیزاده همچنین از تشکیل پرونده برای سارقان دستگیر شده و تحویل آنان به مراجع قضایی خبر داد.
بصیرت دینی سپر تهاجمات فرهنگی است

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی مرزبانی استان اردبیل در جمع کارکنان واحدهای مرزی، بصیرت دینی مردم ایران را سپری در مقابل تهاجمات فرهنگی کشورهای غربی بویژه آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی دانست.
حجت الاسلام عبدالصمد وثوقی لازمه مقابله با تهدیدات فرهنگی را عزم جدی و بصیرت دینی برشمرد و با اشاره به اقدامات دشمنان در این حوزه ادامه داد: دشمنان نشان دادند از هیچ نیرنگ و فریبی در وارد آوردن ضربه به سیستم و بدنه نظام اسلامی دریغ نکرده و همواره در پی فرصتی هستند تا نیت شوم خود را عملی سازند.
وی برخورداری از بصیرت دینی در این برهه از زمان را از خصوصیات هر مسلمان برشمرد و افزود: بصیرت دینی لازمه مقابله با تهاجمات فرهنگی است.
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی مرزبانی استان تاکید کرد: بی شک مردم ایران با بصیرت و آگاهی لازم ضمن پشتیبانی از ولایت فقیه پاسخهای دندان شکن به سران استبداد داده و خواهند داد.
به گفته وی مردم ایران آماده اند تا برای اثبات حقانیت خود حماسه های دیگری را بسازند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب