»   اخبار سیاسی  »   دستور فرمانده ارشد آمریکایی برای از بین بردن تصاویر جسد بن لادن
۲۲ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۲۶

دستور فرمانده ارشد آمریکایی برای از بین بردن تصاویر جسد بن لادن

11 روز پس از حمله نیروهای آمریکایی به محل اختفای اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده در سال 2011 و کشته شدن وی، فرمانده این نیروها دستور داد تا تمامی تصاویر برجای مانده از جسد این بن لادن از بین برود یا به سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) ارایه شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این افشاگری توسط گروه دیده‌بان قضایی که یک گروه حقوقی است و بنا به درخواست قانون آزادی اطلاعات صورت گرفت. در ایمیلی که دریادار ویلیام مک راون، فرمانده ارشد عملیات ویژه آمریکا ارسال کرده، آمده است که وی در 13 مه 2011 به تمامی افسران هماهنگ کننده دستور داده تا تصاویر باقی مانده از جسد اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده را باید نابود کرده یا به سازمان سیا تحویل دهند.

بن لادن در دوم مه 2011 در مخفیگاه خود در ابیت آباد پاکستان و توسط تیم عملیات ویژه آمریکا کشته شد.

این دریادار ارتش آمریکا در ایمیل خود در همان سال خطاب به افسران ارتش گفته بود: یک امر مهم که من می‌خواهم بر آن تاکید کنم این است که تصاویر برجای مانده از اسامه بن لادن، یا باید نابود شود ی به سیا تحویل داده شود. اگر شما هنوز آن‌ها را دارید، بلافاصله نابودشان کنید.

گروه دیده بان قضایی در نهایت شکایتی را از جانب قانون آزادی اطلاعات علیه وزارت دفاع و سیا ارایه و در آن اعلام کرده که این دو نماد دولتی باعث لاپوشانی، از میان بردن یا نقض داده‌ها و اسناد دولتی شده‌اند.

تام فتیون، رئیس گروه دیده‌بان قضایی گفت: مک راون، در ایمیل خود از افسران مطلع خواسته که سریعا این تصاویر را از بین ببرد؛ اقدامی که در اصل نقض اجرای قانون و حق مردم آمریکا در دانستن رویدادها و رخ‌دادها محسوب می‌شود. دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا تلاش کرده تا این رسوایی را بپوشاند. ما خواستار تحقیقات بعدی برای این مساله هستیم.

انتهای پیام


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...


  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب