»   اخبار سیاسی  »   دستور آماده‌باش برای حمله به آمریکا صادر شد.
۹ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۵۰

دستور آماده‌باش برای حمله به آمریکا صادر شد.

رهبر کره شمالی در واکنش به اقدام آمریکا در به پرواز درآوردن دو فروند بمب‌افکن B2 بر فراز کره جنوبی، به نیروهای مسلح این کشور دستور آماده‌باش برای حمله موشکی به آمریکا را صادر کرد.

اردبیل نیوز: به گزارش پایگاه خبری «صح دایز»، «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی به نیروهای مسلح این کشور دستور داد برای حمله موشکی به اهداف آمریکا در حوزه اقیانوس آرام و در خاک آمریکا و همچنین حمله به کره شمالی در آماده‌باش کامل بسر برند.

کیم جونگ اون نیمه شب گذشته در جلسه فوق‌العاده با فرماندهان ارتش، دستور آماده‌باش را صادر کرد. وی این تصمیم را نشان‌دهنده واکنش کره شمالی به اقدام روز گذشته آمریکا در به پرواز درآوردن هواپیماهای بمب‌افکن رادار گریز B2 در جریان انجام مانور مشترک با کره جنوبی، اعلام کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ اون گفت، در حالی که آمریکایی‌ها به اقداماتی تحریک‌آمیز و «احمقانه» دست می‌زنند ضروری است نیروهای مسلح کره شمالی «پایگاه‌های آمریکایی را در حوزه اقیانوس آرام و نیز استان «هاوای وجوام» را در کره جنوبی هدف حملات موشکی خود قرار دهند.»

طبق این گزارش، دو هواپیمای بمب‌افکنی که آمریکا روز گذشته بر فراز کره جنوبی به پرواز درآورد برای نخستین بار به چنین عملیاتی مبادرت کردند. این دو هواپیما که ظرفیت حمل و پرتاب سلاح‌های هسته‌ای را دارند از پایگاه خود در «میسوری» آمریکا به کره جنوبی آمدند و پس از انجام تمرین نظامی خود به آمریکا بازگشتند. این اقدام آمریکا تنش‌ها در شبه‌جزیره کره را تشدید کرد.

آمریکا در قالب بخشی از رزمایش نظامی مشترک با کره جنوبی، این هواپیماها را به پرواز درآورد.

از سوی دیگر، «چاک هیگل»، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد آمریکا آماده مقابله با هر اقدام احتمالی از جانب کره شمالی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هیگل گفت، ما به صراحت اعلام می‌کنیم به تعهد خود با کره جنوبی و دیگر همپیمانان‌مان در منطقه پایبند هستیم و از آنها دفاع خواهیم کرد. ما اقدامات تحریک‌آمیز کره شمال را جدی می‌گیریم و به آن پاسخ خواهیم داد.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...


  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب