»   اخبار شهرستان ها  »   در نه ماهه اول سال جاري512 ميليارد تومان يارانه به اردبيلي‌ها پرداخت شده است
۲۶ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۰۵

رئيس سازمان امور اقتصادي و دارايي استان اردبيل:

در نه ماهه اول سال جاري512 ميليارد تومان يارانه به اردبيلي‌ها پرداخت شده است

رئيس سازمان امور اقتصادي و دارايي استان اردبيل گفت: يارانه پرداختي براي يك ميليون و 250 هزار نفر جمعيت استان اردبيل در طول نه ماهه اول سال 512 ميليارد تومان است كه اين رقم بالاتر از بودجه سالانه استان اردبيل است.


هاشم مظفري پيش از ظهر ديروز در جلسه شوراي اداري استان اظهار داشت: از مجموع اعتبارات استان در سال جاري تنها 39 درصد تخصيص يافته است و وضعيت مطلوبي به نظر نمي‌رسد.
وي عنوان كرد: از درآمد مصوب 194 ميليارد توماني استان تاكنون 130 ميليارد تومان تحقق يافته است كه نسبت به قانون بودجه با 10 درصد كاهش و نسبت به درآمد سال گذشته 24 درصد رشد نشان مي‌دهد.
رئيس سازمان امور اقتصادي و دارايي استان اردبيل يادآور شد: از اين ميزان 100 ميليارد تومان درآمد استان مربوط به حوزه مالياتي است و 30 ميليارد تومان نيز مربوط به پنج بخش ساير درآمدها است كه از بين آنها نيز بيشترين درآمد مربوط به جرايم راهنمايي و رانندگي و امور ثبتي بوده است.
مظفري گفت: از بين درآمدهاي مالياتي 29 ميليارد تومان مربوط به ماليات بر درآمد حقوق، 11.5 ميليارد تومان درآمد ماليات مشاغل و مابقي نيز مربوط به ساير حوزه‌هاي درآمدي از محل ماليات بوده است.
اين مسئول با بيان اينكه استان اردبيل رتبه 12 را در بين استان‌هاي كشور از لحاظ كسب درآمد مالياتي دارد، تاكيد كرد: مجموع اعتباراتي كه به استان داده شده است 103 ميليارد تومان از محل اعتبارات هزينه‌اي و 154 ميليارد تومان از محل اعتبارات عمراني پيش‌بيني شده بود كه در 9 ماه امسال از محل اعتبارات هزينه‌اي تملك دارايي دو درصد نفت و مديريت بحران در مجموع 154 ميليارد تومان به استان اردبيل اعتبار داده شده است.
رئيس سازمان امور اقتصادي و دارايي استان اردبيل كل گردش مالي استان را بالغ بر 512 ميليارد تومان اعلام كرد و افزود: از اين جهت نسبت به سال قبل 23 درصد افزايش مشاهده مي‌شود چرا كه در 9 ماه سال قبل اين رقم حدود 394 ميليارد تومان بوده است.

عيدي كاركنان بهمن ماه پرداخت مي‌شود

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، مظفري در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه در پرداخت حقوق سه ماه پاياني سال و عيدي كاركنان هيچ مشكلي وجود ندارد، بيان داشت: حقوق دي ماه كاركنان دولت در استان اردبيل اين هفته پرداخت مي‌شود و پيش‌بيني ما اين است كه با حقوق بهمن ماه عيدي كاركنان نيز پرداخت شود.
وي تصريح كرد‌: احتمال دارد در پرداخت حقوق بازنشستگان در پايان سال با مشكلي جزئي روبرو شوند كه رايزني‌ها در حال انجام است كه اين مشكل نيز به موقع برطرف شود.
رئيس سازمان امور اقتصادي و دارايي استان اردبيل با يادآوري اينكه از محل اعتبارات هزينه‌اي در 9 ماه امسال 75 درصد منابع گرفته شده و از محل تملك دارايي نيز اين اخذ اعتبارات 25 درصد بوده است، ادامه داد: اين وضعيت نسبت به سال گذشته روند رو به جلويي را نشان مي‌دهد.

جذب 10 سرمايه‌گذار خارجي در سال جاري

مظفري وضعيت سرمايه‌گذاري داخلي و خارجي را در استان اردبيل وضعيت مطلوبي ندانست و گفت: ما در سال جاري 10 سرمايه‌گذار خارجي با رقم سرمايه‌گذاري 600 ميليون دلار و سرمايه‌گذاران داخلي با رقم سرمايه‌گذاري 500 ميليارد تومان را جذب كرديم.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، وي در پايان سخنان خود يارانه پرداختي به هموطنان ساكن در استان اردبيل در طول سال را 512 ميليارد تومان اعلام كرد و ابراز داشت: اين رقم معادل اعتباري است كه به استان داده مي‌شود.

خبرگزاري فارس

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...