»   اخبار شهرستان ها  »   در سفر هیئت علمی، فرهنگی ترکیه به اردبیل، ارزروم – اردبیل خواهرخوانده می‌شوند
۳۱ مرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۱۶

در سفر هیئت علمی، فرهنگی ترکیه به اردبیل، ارزروم – اردبیل خواهرخوانده می‌شوند

سفر هیئت علمی، فرهنگی ترکیه از شهر ارزروم در حالی به اردبیل انجام شد که قرار است دو شهر اردبیل – ارزروم خواهرخوانده شوند.

اردبیل نیوز: در این سفر علمی، تحقیقاتی و تقویت تبادلات فرهنگی، هنری که عصر امروز با حضور جمعی از اساتید دانشگاه ارزروم به سرپرستی پرفسور جیلان رئیس فدراسیون بومی، محلی کشور ترکیه برگزار شد، مقرر شد تبادلات و تفاهمنامه دوجانبه برای توسعه هر چه سریع‌تر و تقویت روابط انجام شود.

در نشستی که این هیئت علمی، فرهنگی ارزروم ترکیه به اردبیل داشتند، سرپرست این گروه با استاندار اردبیل دیدار کرده و خواستار تقویت روابط، تبادل دانشجو در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی و برگزاری هفته‌های فرهنگی بین دو استان اردبیل و ارزروم شدند.

در این سفر قرار است با توجه به بازی‌های بومی، محلی و آیینی و تقویت رشته‌های ورزشی سنتی عقد قرارداد برای خواهرخواندگی دو شهر اردبیل و ارزروم نیز انجام شده و در مورد مراودات اقتصادی، تاریخی بر پایه مشترکات فرهنگی دو کشور و خواسته و مطالبه مردم و همچنین برپایی نمایشگاه‌های تجاری و صنایع دستی تبادل نظر صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پرفسور جیلان رئیس فدراسیون ورزش‌های بومی، محلی کشور ترکیه در سخنانی با یادآوری اینکه در شهرهای مختلف ترکیه همچنان بر حفظ و حراست از آیین‌های سنتی، بومی و منطقه‌ای توجه شده و اصرار بر توسعه همه‌جانبه آن است، گفت: در این ارتباطات و تعاملات آنچه بیشتر مد نظر است تقویت نقاط مشترکی است که معمولاً بین کشور ایران و ترکیه و استان‌های همجوار شاهد و ناظر هستیم.

وی در ادامه افزود: در سفری که هیئت ایرانی خردادماه امسال به ارزروم ترکیه و بازدید از فضاهای فرهنگی، دانشگاهی و علمی داشته توافقات اولیه حاصل شد تا بتوانیم در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، تجاری و مراودات همه‌جانبه پیشتاز عمل کرده و اهدافمان را محقق کنیم.

پرفسور جیلان اظهار امیدواری کرد با خواهرخواندگی اردبیل و ارزروم ساکنان این دو شهر بتوانند با تقویت مبانی و موازی مشترک در رسیدن به نقطه تعاملی شایسته و مطلوب عمل کنند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...