»   اخبار سیاسی  »   درخواست الببلاوی از مصری ها/ادامه تظاهرات دانشجویان وابسته به اخوان المسلمین
۱۲ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۹:۳۳

درخواست الببلاوی از مصری ها/ادامه تظاهرات دانشجویان وابسته به اخوان المسلمین


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع، حازم الببلاوی نخست وزیر مصر از همه مصری ها خواست که در همه پرسی قانون اساسی جدید مصر مشارکت کنند.


نخست وزیر مصر افزود: کسانی که در انقلاب سی ام ژوئن مشارکت داشته اند وظیفه دارند که در همه پرسی قانون اساسی مصر شرکت کنند.


از سوی دیگر منابع مصری اعلام کردند: دانشجویان طرفدار اخوان المسلمین با برگزاری تظاهراتی در دانشگاه قاهره خواستار آزادی دانشجویان زندانی،شدند.


این منابع افزودند: در این تظاهرات دانشجویان شعارهایی علیه ارتش و نیروهای پلیس سر دادند.


از سوی دیگر عمرو فاروق سخنگوی حزب الوسط مصر اعلام کرد: در نشستی که رهبران اخوان المسلمین و ائتلاف ملی با هیئتی از اتحادیه اروپا داشته اند ائتلاف ملی شروطی برای شرکت در همه پرسی قانون اساسی مطرح کرده است که شامل نظارت کامل و شفاف بین المللی از شروع تا پایان همه پرسی، فراهم آمدن فضای لازم برای مشارکت و توقف اقدامات امنیتی،مشخص شدن تکلیف قانون اساسی پس از رای منفی به آن و اینکه آیا قانون سال 2012 به اجرا در می آید یا قانون اساسی سال 1971 مرجع خواهد بود.


از سوی دیگر محمد ابراهیم وزیر کشور مصر از تشکیل کمیته ای برای بررسی افرادی که در دوران مرسی تابعیت مصری گرفته اند و از عفو استفاده کرده اند خبر داد.


این در حالی است که منابع مصری از ترافیک شدید در خیابان یوسف عباس در اطراف دانشگاه الازهر پس از تظاهرات دانشجویان طرفدار اخوان المسلمین در این منطقه خبر دادند.


از سوی دیگر منابع مصری به تظاهراتی که در میدان طلعت حرب قاهره در حال برگزاری است اشاره کردند.


این منابع افزودند: این تظاهرات در مخالفت با قانون تظاهرات و به منظور آزادی بازداشت شدگان در اطراف مجلس شورا و مخالفت با تعدی نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان مخالف قانون تظاهرات برگزار شده است.


این در حالی است که محمد ابراهیم وزیر کشور مصر گفت: نیروهای پلیس از اطراف دانشگاه قاهره عقب نشینی کرده اند و این  به منظور جلوگیری از درگیری با دانشجویان این دانشگاه است.


وی افزود: پیشرفت های قابل ملاحظه ای در سینا و دیگر استانها علیه گروههای تروریستی به دست آمده است.ملت مصر باید بداند که هر تروریستی به مجازات خواهد رسید.


وزیر کشور مصر بیان کرد: مصری ها و دانشجویان دانشگاهها با توطئه هایی که علیه کشور تدارک دیده شده است همراهی نمی کنند.


وی خطاب به دانشجویان مصری گفت: در مسیر توطئه ها حرکت نکنید این تلاشی برای بهره برداری از دانشجویان در دانشگاههای کشور است.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

رئیس‌جمهور وارد مجلس شد ...
قوامی: برنامه بیطرف برای رفع تنش‌های بین استانی ناشی از مشکلات آب چیست؟ ...
گزارش ایسنا از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو ...
نماینده تبریز: برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو مطابقت ۸۷ درصدی با اسناد بالادستی دارد ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب