»   تصاویر خبری, جالب و خواندنی, مجردها  »   درباره گلها و مفاهیم هر گل برای هدیه دادن
۱۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۲۰

درباره گلها و مفاهیم هر گل برای هدیه دادن

انواع مختلفی از گل وجود دارد و بسیاری از آنها معانی خاصی دارند. در این نوشتار فهرستی می‌بینید از برخی از محبوب ترین انواع گل که ممکن است هنگامی که می‌خواهید یک دسته گل برای فردی بسیار خاص خریداری کنید، در گل‌فروشی‌ها بیابید.

گل هدیه دادن آدابی دارد و هر گل مفهومی. درباره گلها بیشتر بدانید و با نحوه گل هدیه دادن آشنا شوید.

 

در ادامه فهرستی از انواع گل آمده است و درباره گلها و مفاهیم هر گل برای هدیه دادن توضیح داده شده است که دعوت می کنیم با ملکانه همراه باشید.

 

۱. درباره گل آلسترومریا (سوسن پرویی) – Alstroemeria

درباره گلها: آلسترومریا (سوسن پرویی) Alstroemeria

این نوع از انواع گل عمدتا به عنوان گل‌های پرکننده‌ی دسته‌گل توسط گل‌فروشی‌ها استفاده می‌شود. سوسن پرویی گلی چند ساله به رنگ نارنجی است هرچند به رنگ سفید، صورتی، قرمز و زرد نیز وجود دارد. این گل، گل دوستی است. سوسن پرویی همچنین نماد ثروت، خوش‌شانسی و نیک‌بختی هم هست.

 

۲. درباره گل آماریلیس – Amaryllis

درباره گل آماریلیس Amaryllis

گل‌های آماریلیس از یک گیاه پیازدار شکوفه می‌کنند. این‌ گل‌ها ۶ تا ۱۰ سانتی‌متر هستند و از یک ساقه‌ی بدون برگ می‌رویند. آماریس به رنگ‌های مختلفی از جمله سفید، صورتی، نارنجی، قرمز و سفید وجود دارد و به همین دلیل یک گل بسیار متنوع است. این گل نماد یک زیبایی با شکوه است، و از قدیم‌الایام برای نشان دادن ارزش پشت زیبایی فیزیکی به کار می‌رفته‌است.

۳. درباره گل شقایق نعمانی – Anemone

درباره گل شقایق نعمانی Anemone

مرکز گل شقایق نعمانی پر از پرچم‌های احاطه شده با گلبرگ‌های بزرگ محافظ است. شقایق نعمانی نشان‌دهنده‌ی احساس رها شدن از سوی کسی یا از بین رفتن امید است. در جنبه‌ی معنایی مثبت، شقایق نعمانی نماد امید به زندگی است.

۴. درباره گل آنتوریوم (درفش‌گیاه) – Anthurium

درباره گل آنتوریوم (درفشگیاه) Anthurium

آنتوریوم گل بسیار کوچکی است که در یک شاخه‌ی گوشتی به نام اسپادیکس جمع میشوند. هر اسپادیکس می‌تواند طول، شکل و رنگ متفاوتی داشته باشد و البته رنگ قرمز رایج‌ترین نوع این گل است. این گل نماد مهمان‌نوازی است اما برای نشان دادن فراوانی و شادی نیز استفاده می‌شود.

۵. درباره گل آستر (گل ستاره‌ای) – Aster

درباره گل آستر (گل ستارهای) Aster

گل ستاره‌ای حدودا ۴ سانت قطر است و به طور معمول از ماه ژوئن تا اکتبر شکوفه می‌کند. شکوفه‌های آستر بسیار شبیه گل آفتابگردان هستند، گرچه به رنگ‌های بسیار روشن‌تری مانند ارغوانی، بنفش، قرمز و صورتی هستند. آنها ساقه‌های بلندی دارند و برای قرار گرفتن در گلدان ایده‌آل هستند. گل ستاره‌ای گل بیماران است، و همین‌طور برای نشان دادن فداکاری استفاده می‌شود و نماد ظرافت و زیبایی است.

۶. درباره گل پرنده‌ی بهشتی – Birds of Paradise

درباره گل پرندهی بهشتی Birds of Paradise

گل پرنده‌ی بهشت بومی جنوب امریکا است و همچنین به عنوان مرغ بهشتی شناخته می‌شود. این نام به خاطر ظاهر این گل است که به پرندگانی شگفت‌انگیز و رنگارنگ که در حال پرواز هستند شباهت دارد. هر شکوفه دارای ۳ گلبرگ آبی و نارنجی است، در حالی که برخی از انواع این گل دارای رنگ زرد هستند. پرنده‌ی بهشتی نماد خوشبختی و شکوه است. این گل همچنین می‌تواند برای نشان دادن امید و انتظار به وقوع چیزی فوق‌العاده و هیجان‌انگیز مورد استفاده قرار گیرد.

۷. درباره گل بوواردیا – Bouvardia

درباره گل بوواردیا Bouvardia

گل‌های بوواردیا بومی امریکای مرکزی هستند و هر شکوفه می‌تواند یک یا چند گل داشته باشد که شکلی مانند ستاره و گردنی نازک دارند. آنها دارای برگ‌های زرد رنگی هستند که تا ۱۱ سانتیمتر هم رشد می‌کنند در حالی که خود گل ۱۵ سانتیمتر است. این گل نشانگر شور و شوق است. بوواردیا همچنین به عنوان نماد اشتیاق و جدیت در زندگی شناخته شده‌است.

۸. درباره گل کالا لیلی – Calla Lily

درباره گل کالا لیلی Calla Lily

کالا لیلی زیبایی و شکوه را با معصومیت و خلوصی که همراه با رنگ سفید است ترکیب می‌کند. به همین دلیل این گل برای دسته گل عروس بسیار ایده‌آل است.

۹. درباره گل میخک قرنفلی – Carnations

درباره گل میخک قرنفلی Carnations

میخک قرنفلی گل بسیار محبوبی است. این گل می‌تواند تا ۴۰ گلبرگ داشته باشد و در انواع راه‌راه، رنگارنگ یا دارای الگوی منظم یافت می‌شود. رنگ‌های مختلف این گل دارای معانی مختلفی است. این گل نماد زیبایی و غرور است. میخک قرنفلی صورتی نماد عشق یک مادر یا یک زن است؛ قرمز آن نماد عشق، تحسین و غرور است؛ زرد آن نماد رد کردن، نفرت و ناامیدی است؛ میخک‌های قرنفلی راه‌راه برای رساندن پیام امتناع استفاده می‌شوند؛ و انواع بنفش آنها نماد هوسرانی است در حالی که میخک‌های قرنفلی سفید نشانه‌ای از عشق خالص و بی‌گناهی هستند.

۱۰. درباره گل داودی – Chrysanthemum

درباره گل داودی Chrysanthemum

صدها گونه گل داودی وجود دارد. این گیاه کم‌ارتفاع، بته مانند و مقاوم است و به همین دلیل به راحتی رشد می‌کند. داوودی نمادی از شادی، وفاداری، خوش‌بینی و یک زندگی طولانی است. گل داودی قرمز عشق و حقیقت و وفاداری را انتقال می‌دهد در حالی که گل داوودی زرد نماد عشق اندک است.

۱۱. درباره گل نرگس – Daffodils

درباره گل نرگس Daffodils

گل‌ نرگس بومی مناطق مدیترانه‌ای است و دارای کاسه‌ای است که توسط شش گلبرگ احاطه شده‌است. گل نرگس معمولا زرد است، اما پرورش آنها در طول چندین سال، سبب شده این گل در‌ طیف وسیعی از رنگ‌ها وجود داشته باشد. گل نرگس بسیار ظریف است اما ساقه‌ی بسیار محکمی دارد. این گل می‌تواند در کنار هر گل دیگری که رنگ طلایی آنها را تکمیل می‌کند، ترکیب شود. گل نرگس نماد جوانمردی و عیاری است. این گل همچنین نشانگر زندگی ابدی، تولد دوباره و شروع تازه است. داشتن یک گل نرگس، بدشنانسی را نشان می‌دهد در حالی که یک دسته نرگس نشان‌دهنده‌ی شادی و خوشی است.

۱۲. درباره گل رز – Rose

درباره گل رز Rose

گل‌های رز بر اساس منطقه، زمان سال و شرایط آب و هوایی متفاوت هستند. هیبریدهای متعددی از گل رز کشت شده‌اند و شما می‌توانید گل رز را تقریبا در هر رنگی پیدا کنید. گل رز نشان‌دهنده‌ی عشق به اشکال مختلف آن است. این گل بر اساس تعداد گلبرگ‌ها، نوع و رنگ می‌تواند نماد چیز متفاوتی باشد.

۱۳. درباره گل ارکیده‌ی سیمبیدیوم – Cymbidium Orchid

درباره گل ارکیدهی سیمبیدیوم Cymbidium Orchid

ارکیده احتمالا بزرگ‌ترین خانواده‌ی گیاهان گلدار است. سیمبیدیوم منحصر به فرد است به این دلیل که در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها وجود دارد. هر گل حدود پنج گلبرگ دارد و بین برگ‌های بلند و نوک‌تیز محصور شده‌است. این نوع از انواع گل نماد زیبایی عجیب و غریب است. ارکیده‌ها نشان‌دهنده‌ی تفکر، فرهیختگی و جذابیت کامل است. آنها همچنین می‌توانند نمادی از زنانگی با شکوه باشند.

۱۴. درباره گل مینای چمنی – Daisies

درباره گل مینای چمنی Daisies

گل مینای چمنی دارای گلبرگ سفید و مرکزی زرد رنگ است. این مرکز از گلچه‌های ریزی ساخته شده است اما گلبرگ‌های اطراف آن به طور قابل توجهی بزرگ‌تر هستند. هر ساقه فقط یک گل دارد اما به دلیل ظاهر گلچه‌های زیاد به نظر می‌رسند. مینای چمنی، مسلما رایج‌ترین نماد خلوص و بی‌گناهی است. این گل عشق وفادارانه و اعتماد به نفس را انتقال می‌دهد. مینای چمنی ژربرا به طور خاص برای انتقال شادی و شاد بودن استفاده می‌شود.

۱۵. درباره گل نخود – Sweet Pea

درباره گل نخود Sweet Pea

گل نخود یک گیاه بالارونده است و زمانی که چیزی مناسب برای حمایت از آن وجود دارد، می‌تواند به ارتفاع ۳ متر برسد. این گیاه، خوشه‌ای از شکوفه‌ها دارد که به لطف بافت ظریف و شکل گلبرگ‌هایشان مانند پروانه‌هایی بر روی ساقه هستند. این گل‌ها بسیار زیبا هستند و در هر رنگ قابل تصوری وجود دارند. بوی این گل‌ها شیرین است و عطر آنها در تهیه‌ی شمع و مانند آن استفاده می‌شود. گل نخود خوشی و لذت ظریف را نشان می‌دهد. این گل سمبل رهسپاری پس از لذت بردن از خود، است.

۱۶. درباره گل آفتابگردان – Sunflower

درباره گل آفتابگردان Sunflower

این نوع از انواع گل از گیاهان یکسال‌زی هستند که می‌توانند تا ارتفاع سه متر رشد کنند. ساقه و شاخ و برگ آنها سبز و ضخیم است و قطر گل‌ها می‌تواند به اندازه‌ی ۳۰ سانت باشد. آفتابگردان چند ردیف گلبرگ دارد و مرکز آن با دانه‌های خوراکی پوشیده شده است. این گل اندیشه‌های خالص را نشان می‌دهد و نماد فداکاری و احترام است.

۱۷. درباره گل زنبق – Iris

درباره گل زنبق Iris

این نوع از انواع گل گیاهی چند ساله و مقاوم است که در انواع اندازه‌ها و اشکال وجود دارد. گل‌های این گیاه دارای شاخه‌های نازک و صاف است، که ظاهر چمن زینتی را دارد. شکوفه‌ها روی ساقه رشد نمی‌کنند و گلبرگ‌ها می‌توانند مرتب یا دور از هم باشند. گل‌های زنبق نماد عرفان هستند. زنبق آبی نمادین از ایمان و امید است؛ زنبق سفید نماد خلوص است در حالی که زنبق زرد نماد شور و شوق است.

 

ترجمه: سارا فیضی

منبع: typeslist

 

جستجوهای مربوط به درباره گلها

گل هدیه دادن آدابی دارد و هر گل مفهومی. درباره گلها بیشتر بدانید و با نحوه گل هدیه دادن آشنا شوید. درباره گلها – تحقیق درباره گل – انشا در مورد گلها -تحقیق درباره گل و گیاه – درباره ی گل لاله – درباره مواد مخدر گل – تحقیق در مورد انواع گیاهان – تحقیق گل – جمله کوتاه در مورد گل – درباره گلها و مفاهیم هر گل برای هدیه دادن

bazdeh.org

آخرین مطالب این بخش تصاویر خبری  , جالب و خواندنی  , مجردها

به نقل از کجارو، نقاطی در ایران وجود دارند که رازهایی سر به مهر را در دل خود گنجانده‌اند و هنوز در گذر زمان لباس رمزآلودی را از تن خود در نیاورده‌اند. گاهی این راز و رمزها شاهکار خالق هستی...
به گزارش ملکانه به نقل از نشنال جئوگرافیک، هر بهار فیل های دریایی خود را به ساحل جزیره می رسانند تا جفت شان را پیدا کنند .به همین خاطر مجبورند از میان بچه پنگوئن های کوچک عبور کرده و مسیری...
وقتی به نقاط جرم گرفته ی خانه ی خود فکر می کنیم، مکان هایی مانند حمام یا آشپزخانه است که به ذهن خطور می کند. اما در حقیقت متهم اصلی انباشت آلودگی در اتاقی پنهان شده است که به تماشای...
مدرسه محلی است که باید دانش‌آموزان در آن‌جا احساس نشاط و شادابی داشته باشند و در یک محیط سالم و سرشار از انرژی‌های مثبت به یادگیری مشغول شوند. اما در برخی از مدارس در کشورهای مختلف جهان قوانین سفت و سختی...

 • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

  کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

  دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
  جدیدترین ترانه ها


 • آخرین مطالب