»   اخبار شهرستان ها  »   دبیر کلی اوپک حق ایران است
۲۰ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۱۲:۳۰

نماینده مردم خلخال و کوثر درمجلس شورای اسلامی:

دبیر کلی اوپک حق ایران است

عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره انتخاب دبیرکل اوپک که این هفته تعیین می شود، با تاکید براینکه‌دبیر کلی اوپک حق ایران است گفت:انتخاب دبیر کل امروزه قاعده ای ندارد و بر اساس لابی گری است و کشوری که رای بیشتری جذب کند دبیرکل می شود.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از تابناک، جلیل جعفری بنه خلخال درگفت و گو با خانه ملت، افزود: اگر به هر دلیلی احساس کنیم نمی شود آرا را به سمت دبیرکلی ایران سوق داد باید به نفع عراق برای دبیرکلی کناربرویم چرا که عراق هم همسایه است و همکاری ایران با عراق بیشتر می تواند به نفع کشورهای مسلمان باشد.

نماینده مردم خلخال و کوثر درمجلس شورای اسلامی دراین باره که آیا بهتر نبود دبیرکلی مانند اوایل تاسیس اوپک بر مبنای حروف الفبا باشد، گفت: انتخاب دبیر کل امروزه قاعده ای ندارد و بر اساس لابی گری است و کشوری که رای بیشتری جذب کند دبیرکل می شود.

وی با تاکید براینکه دبیر کلی اوپک حق ایران است افزود: اگر انتخاب دبیرکلی بر مبنای حروف الفبا بود و همه کشورهای عضو می توانستند از این حق استفاده کنند بهتر بود.

جعفری بنه خلخال با اشاره به انتخاب ایران پیش از انقلاب به عنوان دبیرکل اوپک، گفت: این که ایران بعد از انقلاب به جایگاه دبیرکلی اوپک دست پیدا نکرد به دلیل تاثیر کشورهای اسلامی از غرب بود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه، اظهارداشت: با توجه به این که عربستان از کشورهای غربی تاثیر می پذیرد اجازه نمی دهد نفت قیمت واقعی خود را به دست آورد.

نماینده مردم خلخال و کوثر درمجلس با اشاره به این که دبیرکلی همچنین یک موقعیت خاصی برای کشور انتخاب شده درسطح بین الملل ایجاد می کند تصریح کرد: برای به دست آوردن این جایگاه باید تلاش کرد، هرچند که لابی گری و نفوذ غربی ها برخی اوقات تلاشهای ما را بی نتیجه می کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس  افزود: به نفع کشورهای مسلمان عضو است که با هم متحد باشند و مبادلات را به نفع خودشان تغییر دهند.


آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

4 دیدگاه برای دبیر کلی اوپک حق ایران است

 1. زینب
  0

  خارج از استان

 2. زیبا
  0

  تشکر از تمام شما عزیزان

 3. محمد
  0

  آقا من کل سایت رو گشتم! پس این قسمت باشگاه شبانه کجاااااااااااست

 4. ناشناس
  0

  ساق اولاسوز. فقط اردبیل نیوز


 • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

  ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

  دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
  جدیدترین ترانه ها
 • آخرین مطالب