»   اخبار روز دنیا  »   داستان عجیب زندگی زنان در ارتش کره شمالی
۱۱ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۴۰

داستان عجیب زندگی زنان در ارتش کره شمالی

یک سرباز پیشین می‌گوید زندگی در چهارمین ارتش بزرگ دنیا سخت است و تجاوز یکی از حقایق زندگی است.

“لی سو یئون” تقریباً ده سال در پایین یک تخت دوطبقه و در اتاقی مشترک با ده زن دیگر می‌خوابید.

به هرکس یک کشوی کوچک داده می‌شد تا یونیفرم خود را در آن قرار دهند. هر یک در بالای کشوی خود دو قاب عکس داشتند. یکی از “کیم ایل سونگ” رهبر کره شمالی و دیگری از وارث فقیدش “کیم جونگ ایل”.

حدود ده سال پیش آنجا را ترک کرد، اما خاطراتی واضحی از بوی اتاقک‌های بتنی سربازخانه دارد.

“خیلی عرق نمی‌کنیم. تشکی که روی آن می‌خوابیم از پوسته برنج درست‌شده. بنابراین بوی بدنمان جذب تشک می‌شود. پنبه‌ای نیست. چون پوست برنج است عرق و بوی بدن همان‌جا می‌ماند. اصلاً لذت‌بخش نیست.”

سو یئون فرزند یک استاد دانشگاه است و اکنون 41 سال دارد. او در شمال کشور بزرگ شد. بسیاری از مردان خانواده‌اش سرباز بودند و زمانی که قحطی دهه 1990 کشور را به‌زانو درآورد، برای خدمت داوطلب شد. یک وعده‌ غذای تضمین‌ شده در روز او را به این فکر انداخت. هزاران زن جوان دیگر نیز همین راه را پیش گرفتند.

ko1 650x460 - داستان عجیب زندگی زنان در ارتش کره شمالی

سو یئونِ هفده‌ساله در ابتدا غرق در شور وطن‌پرستی و تلاش جمعی بود و از زندگی در ارتش لذت می‌برد. از داشتن سشوار خیلی خوشحال بود، اما به دلیل کمبود برق نمی‌توانست زیاد از آن استفاده کند.

روال کارهای روزانه مردان و زنان شباهت زیادی نداشت. تمرین‌های فیزیکی زنان اندکی سبک‌تر بود، اما باید کارهای روزانه مانند تمیز کردن و پخت‌وپز را انجام می‌داند که مردان از معاف بودند.

لی سو یئون داوطلبانه به ارتش ملحق شد، اما در سال 2015 اعلام شد تمام زنان کره شمالی باید از سن 18 سالگی به مدت هفت سال خدمت کنند.

لی سو یئون که در مرز کره جنوبی خدمت می‌کرد، بالاخره در سن 28 سالگی ارتش را ترک کرد. خوشحال بود که وقت بیشتری در کنار خانواده‌اش دارد، اما نمی‌توانست خارج از ارتش از پس مخارج زندگی بربیاید.

در سال 2008 تصمیم گرفت به کره جنوبی فرار کند. در اولین تلاش در مرز چین دستگیر شد و یک سال را در اردوگاه زندانیان گذراند. اندکی پس از آزادی در دومین تلاشش، رود “تومن” را شنا کرد و به چین رفت. در مرز با یک قاچاقچی ارتباط برقرار کرده بود تا او را از چین به کره جنوبی ببرد.

آخرین مطالب این بخش اخبار روز دنیا

مهلت تعیین شده برای توافق بر سر لایحه بودجه آمریکا به سر آمد و روند تعطیلی نهادهای دولت فدرال آغاز شد. به گزارش سی‌ان‌ان در آخرین تلاش‌ها در کنگره ایالات‌متحده برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال، مجلس نمایندگان آمریکا قرار بود...
فیلیپین، فراتر از مجمع‌الجزایر با سواحل تمیز، شن های طلایی و گیاهان گرمسیری و زیباست. اگر چه تمامی این موارد، جاذبه های غیرقابل انکار این کشور آسیایی بشمار می روند و سالانه گردشگران بسیاری را به سمت فیلیپین جذب می...
به موازات وقوع برخی اعتراض ها در برخی مناطق و شهرهای ایران رسانه های منطقه اقدام به پوشش خبرهای این رخ داد و تحلیل آن کردند که در این مطلب نحوه پوشش خبری و تحلیل های سیاسی و روز چهار...
ایوانکا ترامپ با نمرات عالی دانشگاه پنسیلوانیا را به اتمام رساند و برند مد مخصوص به خود را تاسیس کرد. به گزارش ملکانه، او در مقام معاون ریاست Trump Organization مشغول به کار شد، دو کتاب مربوط بیزنس تالیف کرد و...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب