»   اخبار شهرستان ها  »   خوشنویس اردبیلی آرزوی چاپ قرآن با خط نفیس را دارد
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۲:۰۲

انتقاد از مسئولان در بی‌توجهی به هنرمندان

خوشنویس اردبیلی آرزوی چاپ قرآن با خط نفیس را دارد

هنرمند اردبیلی که در مسابقات و جشنواره‌های مختلف خوش درخشیده است، آرزو دارد قرآن را با خط زیبا چاپ و در بین جهانیان توزیع کند.

اردبیل نیوز: صابر صفایی، هنرمند خوشنویس اردبیلی که به تازگی در جشنواره بین‌المللی ترکیه خوش درخشیده، عصر امروز در جریان تجلیل از این هنرمند به دست هم صنف‌هایش در اردبیل اظهار داشت: بنده از 20 سال پیش با هنر خوشنویسی آشنا شدم و توانستم در جشنواره استانبول که مرکز خطوط اسلامی است در قالب نهمین دوره جشنواره افسیکاپ در رشته خط کوفی رتبه اول را به دست آورم.

وی با یادآوری اینکه هنر خط در کشورمان در چهار گروه خط نسخ، ثلث، شکسته و نستعلیق رواج دارد، تصریح کرد: بنده به خط کوفی نیز مسلط بوده و توانسته‌ام آثار متعددی را به این سبک آماده کرده و مهیا کنم.

صفایی خاطرنشان کرد:‌ در مسابقات و جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای بیش از 80 مقام به دست آورده‌ام و از طرف صدا و سیما جوان برتر کشور شناخته شدم.

این خوشنویس اردبیلی با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به هنرمندان به ویژه هنر خطاطی و نقاشی اضافه کرد: نه تنها از بنده حمایتی نشده است؛ بلکه مسئولان از تقدیر خشک و خالی نیز دریغ کردند.

وی بیان کرد: ‌البته بنده و دیگر هنرمندان هرگز به خاطر خوشایندی دیگران وارد هنر و اهمیت و اصالت آن نشدیم؛ بلکه سعی داریم ذات هنر را به عنوان ابزار ارتقا و اعتلای روحی و روانی و آرامش بدانیم.

صفایی به معنویت هنر خوشنویسی و تاریخچه طولانی آن اشاره کرد و ادامه داد: هنر خطاطی برگرفته از روح اعتقادی و کمال یک هنرمند است که در قالب یک آیه، شعر و حدیث گهربار نمود پیدا می‌کند.

وی به آرزوی قلبی خودش مبنی بر تلاش و همت مضاعف برای تحریر یک جلد قرآن به خط عالی و فاخر کوفی اشاره کرد و گفت: ‌امیدوارم به این آرزویم برسم تا قرآن نفیس چاپ و در حد وسع و توان در اختیار ملت‌های مسلمان قرار دهم.

خبرگزاری فارس

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب