»   دانش و فناوری  »   خرسهای خاکستری کلید حل بحران چاقی مفرط
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۹:۲۰

خرسهای خاکستری کلید حل بحران چاقی مفرط


به گزارش خبرگزاری مهر، تحقیقات دانشمندان روی خرسهای خاکستری 450 کیلوگرمی آغاز شده است ، چرا که این موجودات ترسناک روزانه 58 هزار کالری مصرف می کنند اما نه چاق می شوند و نه به بیماریهای قلبی مبتلا می شوند.


خرسهای خاکستری پیش از خواب زمستانی خود حدود 45 کیلو آجیل، ماهی سالمون و انواع توتها را مصرف می کنند که این امر کلسترول آنها را افزایش داده و موجب می شود که فشار خونشان بالا برود. اما برخلاف انسانها، این خرسها از بیماری قلبی و گرفتگی شریانها رنج نمی برند و به دیابت هم مبتلا نمی شوند.


دکتر کوین کوربیت یک داروساز آمریکایی روی 12 خرس خاکستری که دردانشگاه ایالتی واشنگتن تحت اسارت قرار دارند تحقیق می کند تا به راز سبک زندگی خرسهای خاکستری دست یابد.


دکتر کوربیت با بررسی رسوب چربی، مونیتور قلب و تجزیه و تحلیل خون و نمونه برداری از این خرسها امیدوار است که راز کاهش وزن این خرسها را کشف کند.


تسهیلات موجود در دانشگاه ایالتی واشنگتن تنها نقطه ای در دنیا است که با اسارت خرسهای خاکستری بزرگسال فرصت منحصر به فردی برای مطالعه آنها فراهم آورده است.


وی اظهار داشت که آزمایشهایی که تاکنون انجام شده نشان می دهد که این خرسها حساسیت خود را نسبت به هرمون انسولین که چگونگی شکست چربی ها و قندها را کنترل می کند، تغییر می دهند. پیش از خواب زمستانی آنها نسبت به انسولین حساس تر هستند، اما زمانی که خواب زمستانی آغاز می شود آنها پاسخ دهی خود را به طور کامل به این هرمون متوقف می کنند.


دکتر کروبین درنظر دارد دو سال آینده را به بررسی عملکرد دقیق این مکانیسم اختصاص دهد.


در این تأسیسات از حسارهای الکتریکی زیر زمینی استفاده شده تا خرسها نتوانند زمین را حفر کنند. خرسها نیز هنگامی که قرار است مورد بررسیهای پزشکی قرار گیرند در قفسهای فولادی نگاه داشته می شوند تا بتوان از آنها نمونه برداری کرد. دکتر کوربیت با استفاده از عسل حواس خرسها را به خود منحرف می کند تا یک محقق دیگر قلب آنها را اسکن کند.


دکتر الکساندر کامب به عنوان یکی دیگر از اعضای این تحقیقات گفت: تحقیق روی خرسهای خاکستری غیب بود اما با توجه به بزرگی مسئله چاقی مفرط در جهان متفاوت فکر کردن منطقی به نظر می رسد.


آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...
سامسونگ بیشترین میزان نیمه رسانای جهان را در سال ۲۰۱۷ مصرف کرده است ...
روشی برای دفع گرما از قطعات الکترونیکی با ترکیب نیترید بور با گرافن، ابزاری ساخته شده که می‌تواند گرما را با کارایی بسیار بالا از قطعات الکترونیکی خارج کند. به گزارش ملکانه : محققان آزمایشگاه پیر آیگرین در فرانسه با استفاده...
اطلاعات اولیه از مرسدس EQ C؛ اولین خودرو تمام الکتریکی بنز شکار شد ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب