»   اخبار اجتماعی  »   خدای ناکرده از فحش دادن به ستاره‌های اسپانیا، پرتغال و کافو جا نمانیم
۱۱ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۵۳

خدای ناکرده از فحش دادن به ستاره‌های اسپانیا، پرتغال و کافو جا نمانیم

بخشی از جامعه « آقای کافو» را مقصر قرار گرفتن ایران در گروه مرگ می‌دانند. آنها به سراغ بهترین روش از نظر خود برای نشان دادن مقصر بودن کافو رفتند،«فحش دادن»

با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند.

وقتی این دو تیم در گروه دوم جام جهانی قرار گرفتند تقریبا یک حس غریبی به همه ما می‌گفت، ایران با این تیم‌ها هم گروه می‌شود.

«آقای کافو… آقای کافو… ایران… » گفتن عادل فردوسی‌پور هم تقریبا به همین دلیل بود. بسیاری از ما هم دوست داشتیم در این گروه باشیم هم دوست نداشتیم. یک طرف سختی این تیم‌ها بود و یک سو جذابیت این تیم‌ها.

بخشی از جامعه « آقای کافو» را مقصر قرار گرفتن ایران در گروه مرگ می‌دانند. آنها به سراغ بهترین روش از نظر خود برای نشان دادن مقصر بودن کافو رفتند «فحش دادن»

صفحه‌ این ستاره برزیلی در شبکه های اجتماعی، درست لحظاتی بعد از برداشتن قرعه ایران، پر از فحش‌های غیرقابل انتشار ایرانی‌ها شد.

خدای ناکرده از فحش دادن به ستارههای اسپانیا، پرتغال و کافو جا نمانیم

حتی برخی از ایرانی‌ها تصمیم گرفتند گفت‌وگوهای روزانه خود را هم در صفحه این مدافع سابق تیم ملی برزیل انجام دهند.

در گام بعدی ستاره‌های تیم‌های اسپانیا و پرتغال در معرض فحش‌های ایرانی قرار گرفتند.

در این میان صفحه رونالدو آماج فحش‌های ایرانی‌های طرفدار مسی بود و کلمات عاشقانه حامیانش. فحش‌ها را که نمی‌شود نوشت اما عاشقانه‌های جالبی را می‌شود در صفحه رونالدو خواند. به طور مثال یکی نوشته است:« «کریس تو که می دونی عشق منی، فقط گل نزن! باشه؟ وگرنه دیگه دوست ندارم.»

فکر نکنید آنها پیام‌ها را نمی‌خوانند. بسیاری از این ستاره‌ها تلاش می‌کنند بفهمند این افراد با خط ناشناخته خود چه چیزهایی برای‌‎شان نوشته اند. دوستان ایرانی و ترجمه گوگل به این افراد می‌گوید که ایرانی‌ها به آنها فحش داده‌اند. فحش‌هایی که در هر فرهنگی ناپسند است. به قول صادق هدایت:« زبان فارسی اگر هیچ نداشته باشد فحش آبدار زیاد دارد.»

این روش کم کم در حال تبدیل شدن یه یک فرهنگ در میان ایرانیان است. هرکسی پایش را در هر رشته‌ای در کفش ایرانی می‌کند باید خود را آماده شنیدن فحش‌های ایرانیان بکند.

خدای ناکرده از فحش دادن به ستارههای اسپانیا، پرتغال و کافو جا نمانیم

به نظر می‌‍رسد ایرانی‌ها فکر می‌کنند اگر در این صفحات ابراز وجود نکنند یک شانس بزرگ را در زندگی خود از دست داده‌‍اند. با چرخی در شبکه‌های اجتماعی آدم های معروف‌ می‌توانید ردپای ایرانی‌را ببیند. هیچکدام از ستاره‌های داخلی و خارجی از شر فحش‌های آبدار ایرانی در امان نیستند.

باور کنید مردم دنیا بر اساس همین فحش‌ها ایران را قضاوت می‌کنند. در این وضعیت، آنها احتمالا مردم ایران را مردمی بی‌ادب می‌نامند که بدون هیچ دلیلی به طرف مقابل فحش می‌دهند.

ما خودمان را مردمی با فرهنگ تاریخی می‌نامیم. مردمی که مهمان نواز هستند. اما با این رفتارها وقتی از مردم جهان در مورد ایران بپرسند آنها احتمالا در یک کلمه پاسخ خواهند داد :« بی ادب»

asriran.com

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

داستان واقعی طلاق های عجیب با دلایل عجیب‌تر ! دوست ندارم شوهرم کارمند یک زن باشد خسرو و نگین زندگی عاشقانه‌شان را درست از هشت‌ماه پیش آغاز کردند. اوایل همه چیز در این زندگی خوب پیش رفت. آن‌قدر خوب که این زوج...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...
تفریح یا دورهمی اجتماعی؛ در کافه‌های امروز تهران چه می‌گذرد؟ روزنامه شهروند - مطهره خردمندان: خانه فنجان‌ها وطعم‌ها. فضایی با ۶پنجره بزرگ شیشه‌ای که تصویر خیابانی بدون هیاهو را قاب گرفته است. نوری ملایم و زرد روی میز و صندلی‌‎های‌‌ چوبی‌...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب