»   اخبار اجتماعی  »   حمله به چادری های آمر به معروف: از تکذیب پلیس تا ورود مجلس
۲ مرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۳:۰۲

حمله به چادری های آمر به معروف: از تکذیب پلیس تا ورود مجلس

هنوز چند روزی از قضیه درگیری بین یک خانم چادری آمر به معروف با یک شهروند زن در میدان پونک تهران نگذشته که امروز بار دیگر یک خبرگزاری از یک درگیری مشابه این بار در خانی آباد گزارش داد.این در حالی است که معاون اجتماعی پلیس تهران قضیه روی داده در میدان پونک را تکذیب کرده و نوع اطلاع رسانی را هدف دار توصیف کرده است.جدای از این دو کمیسیون مهم مجلس نیز به این قضیه ورود کرده اند.

 

اردبیل نیوز: ظاهرا این قضیه آمران به معروف دارد به جاهای باریک کشیده می شود.این در حالی است که هم در دولت دهم و هم رئیس جمهور منتخب نسبت به گشت های ارشاد که نامشان به طرح های امنیت اخلاقی ارتقا یافته ایرادات اساسی وارد کرده بودند و سیاست گذاری و اجرای این طرح را ناقص و دارای تبعات در آینده عنوان نموده بودند.

به زعم سعید منتظرالمهدی واقعه میدان پونک یا صحت نداشته و یا اینکه به این میزان نبوده است.این درحالی است که دیروز اعلام شد کمیسیون فرهنگی مجلس به قضیه کشیده شدن چادر از سر آمر به معروف ورود خواهد کرد و شدیدا پیگیر احقاق حق خواهد شد.امروز نیز اعلام شد که کمیسیون امنیت ملی به این قضیه ورود کرده و فردا جلساتی را در این مورد برگزار خواهد نمود.

اصل قضیه هرچه باشد بیانگر عملی است که می تواند مورد بررسی اجتماعی قرار بگیرد و چند نکته در این زمینه قابل مستفاد است:

الف-با توجه به اظهارات صریح سردار منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا در تکذیب قضیه میدان پونک،علی الظاهر طیفی قصد دارند شتاب بیشتری به طرح امنیت اخلاقی وارد کنند.و این روند تا 12 مرداد و تحویل دولت جدید،تبدیل به مطالبه ای کلان گردد و دولت با توجه به اظهارات رئیس جمهور منتخب در معذور قرار بگیرد.

ب-بررسی دوباره طرح امنیت اخلاقی و یا همان گشت های خیابانی ارشاد در دستور کار قرار بگیرد.اگرچه طرح امنیت اخلاقی در 5 بند تعریف و به مرحله اجرا گذاشته شده است اما به نظر مردم فقط بحث حجاب در آن کارسازی شده است.

ج-از کارشناسان علوم اجتماعی و دینی مساعدت گرفته شود.این یک کار دانشگاهی و تحقیق میدانی کلان خواهد بود اما نتایج این تحقیق راهگشااست.

د-بیش از هرچیز خود مردم شریف می توانند در باره طرح امنیت اخلاقی و یا همان گشت های ارشاد سابق با اظهار نظر خود زمینه ای را فراهم سازند تا بیش از این کسی لطمه نبیند.

ه-ورورد مجلس به این قضیه یکطرفه نباشد.بسیار مواردی بوده پیش از این که در طرح امنیت اخلاقی ،شهروندان لطمه های فراوان دیده بودند.آیا در این زمینه مجلس ورود شایسته داشته است؟و آیا پیگیر مطالبات این گروه بوده است؟

و-بداخلاقی شهروندی در هر جایی باشد قبح دارد و منظر نظر هیچ کس نیست.هیچ کسی کشیده شدن چادر آمر به معروف را نمی پذیرد(اگر صحت داشته باشد) این عمل محکوم است.اما باید در نظر داشت وقتی طی دو سال اخیر طرز برخورد نیروهای گشت ارشاد به گونه ای بوده که عمده ی مردم را ناراضی نموده باید انتظار چنین واکنش هایی را هم می کردند.

اخلاق وقتی در جامعه نهادینه می گردد که متولی ،خود شارح و واضع  اخلاقیات و فرهنگ باشد.اگر چنین باشد فرهنگ می کاریم و اخلاقیات درو میکنیم.والا نتیجه همان شود که در این روزها می بینیم.

خبرآنلاین

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند. وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...
تفریح یا دورهمی اجتماعی؛ در کافه‌های امروز تهران چه می‌گذرد؟ روزنامه شهروند - مطهره خردمندان: خانه فنجان‌ها وطعم‌ها. فضایی با ۶پنجره بزرگ شیشه‌ای که تصویر خیابانی بدون هیاهو را قاب گرفته است. نوری ملایم و زرد روی میز و صندلی‌‎های‌‌ چوبی‌...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب