»   اخبار روز  »   حملات متعدد دزدان دریایی به کشتی‌ ایرانی
۲۰ آبان ۱۳۹۲ , ساعت ۵:۳۷

حملات متعدد دزدان دریایی به کشتی‌ ایرانی

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از نجات چند فروند کشتی تجاری ایرانی از حمله دزدان دریایی در آبهای آزاد خبر داد.

دریادار دوم سیاوش جره با اعلام این خبر گفت: ظرف سه روز گذشته دزدان دریایی طی دو مرحله به کشتی‌های تجاری ایرانی در محدوده آبهای خلیج عدن حمله کردند.

وی افزود: در اولین مرحله 12 فروند قایق تندرو متعلق به دزدان دریایی، کشتی نفتکش تور 2 را در نزدیکی تنگه باب المندب در دریای سرخ مورد حمله قرار دادند که با مقابله به موقع تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش و تیم اسکورت این نیرو، دزدان دریایی متواری شدند.

معاون عملیات نداجا اضافه کرد: ساعت 12 ظهر روز گذشته دزدان دریایی تا فاصله یک و نیم مایلی به کشتی نفتکش نزدیک شدند و قصد تعرض به شناور را داشتند که با هوشیاری تیم عملیات ویژه و تیم اسکورت، منجر به درگیری و تیراندازی می‌شود که بعد از یک ساعت درگیری، دزدان دریایی پا به فرار می‌گذارند.

دریادار دوم جره همچنین از نجات یک فروند کشتی فله‌بر ایرانی صبح امروز توسط این نیرو خبر داد و در تشریح این خبر گفت: سه فروند قایق تندرو دزدان دریایی فله‌بر ایرانی را در ورودی دریای سرخ مورد حمله قرار دادند که با مقابله تیم عملیات ویژه و حضور به موقع ناوگروه نیروی دریایی ارتش، دزدان دریایی متواری شدند.

در هفته گذشته نیز در جنوب رأس‌الحد، پنج فروند قایق تندرو دزدان دریایی با اقدام به موقع نیروی دریایی ارتش در ربایش یک کشتی فله‌بر ایرانی ناکام مانده بودند.

 

ایسنا

آخرین مطالب این بخش اخبار روز

روزنامه اعتماد نوشت: «خرداد ماه سال جاري، زماني كه مقام‌هاي دولتي و برخي نمايندگان مجلس در حال ابراز تاسف از اجراي حكم شلاق كارگران معدن طلاي آق‌دره بودند، خبر رسيد كه حكم شلاق براي تعداد ديگري از كارگران صادر شده...
حالا با هم مرور می‌کنیم،  همه خبرهای مهمی را که در سال ۹۵ شنیدیم: وداع با «آیت‌الله» غروب ۱۹ دی‌ماه بود که خبری بهت‌آور ملت ایران را شوکه کرد. آن روز خبر رسید که آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ـ رئیس مجمع تشخیص...
گردشگر باسابقه آلمانی که خاطرات و مشاهدات خود را از سه سفر به ایران به صورت یک کتاب سفرنامه منتشر و به همراه فیلم هایی مستند از سفرهای خود شخصا دربین هموطنان و گردشگران علاقه مند به ایران توزیع می...
کارشناسان ژاپنی در روز شنبه از استان آذربایجان غربی به منظور آشنایی با وضعیت در دریاچه ارومیه بازدید خواهند کرد. ...