»   سایر ورزش ها  »   حضور نخستین بانوی ایرانی در مسابقه ورزش سه گانه در لندن+عکس
۲۲ شهریور ۱۳۹۲ , ساعت ۱۹:۵۶

حضور نخستین بانوی ایرانی در مسابقه ورزش سه گانه در لندن+عکس

شیرین گرامی بانوی 24 ساله ایرانی برای نخستین بار در تاریخ قرار است در مسابقات ورزش های سه گانه (تریاتلون= ترکیبی از شنا ، دوچرخه سواری و دو) در لندن شرکت کند.

اردبیل نیوز: خانم ماریسول کاسادو رییس فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه با ابراز خوشحالی از حضور شیرین گرامی به نمایندگی از ایران در این دور از مسابقات گفت : فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه به شیرین کمک می کند تا لباسی متناسب با شئونات اسلامی داشته باشد و همچنین از مکان هایی مناسب برای تعویض لباس های خود در طول مسابقات برخوردار گردد.

 

به گزارش نواندیش (noandish) این نخستین بار است که یک بانوی ایرانی اجازه می یابد با پوشش کامل اسلامی در این مسابقات که قرار است یکشنبه این هفته در هاید پارک لندن برگزار شود، شرکت کند.

 

5936 480 - حضور نخستین بانوی ایرانی در مسابقه ورزش سه گانه در لندن+عکس

 

گرامی با بیش از 8500 ورزشکار دیگر از 83 کشور جهان رقابت خواهد کرد.

 

مسابقه او شامل شنای 1500 متری ، دوچرخه سواری 40 کیلومتری و در نهایت دو 10 کیلومتری خواهد بود.

 

شیرین گرامی که در بریتانیا اقامت دارد با نام و پرچم ایران در این دور از مسابقات ثبت نام کرده است و با وجودی که مقیم انگلیس است در این دور از مسابقات با حجاب اسلامی و برای جمهوری اسلامی ایران رقابت خواهد کرد.

 

وی ماه ها پیش برای کسب مجور شرکت در این دور از مسابقات با مسئولان وزارت ورزش و جوانان رایزنی کرده و مجوز شرکت در این دور از مسابقات به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران را کسب کرده است.

 

 

 

گرامی حتی چند هفته پیش به منظور ترغیب مسئولان وزارت ورزش و جوانان کشورمان برای صدور مجوز شرکت زنان ایرانی در مسابقات سه گانه به ایران سفر کرده است.

 

وی در این زمینه به روزنامه گاردین گفت: وقتی من شخصا برای این منظور به ایران سفر کردم  مسئولان وزارت ورزش ایران دیدند که در این موضوع بسیار جدی هستم.

 

در نهایت مسئولان فدراسیون ورزش های سه گانه ایران به گرامی می گویند با حفظ حجاب و شئونات اسلامی می تواند به نمایندگی از ایران در این دور از مسابقات شرکت کند.

 

خانم ماریسول کاسادو رییس فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه با ابراز خوشحالی از حضور شیرین گرامی به نمایندگی از ایران در این دور از مسابقات گفت : فدراسیون بین المللی ورزش سه گانه به شیرین کمک می کند تا لباسی متناسب با شئونات اسلامی داشته باشد و همچنین از مکان هایی مناسب برای تعویض لباس های خود در طول مسابقات برخوردار گردد.

 

وی از عزم شیرین برای سفر به ایران و رایزنی با مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش ایران برای کسب مجوز حضور در این مسابقات و باز کردن راه برای حضور زنان ایرانی در این قبیل مسابقات تقدیر کرد.

 

ورزش سه گانه (تریاتلون) ورزشی استقامتی و ترکیبی از شنا ، دوچرخه سواری و دو است که در سال های دهه 1920 در فرانسه پایه گذاری شده است.

 

آخرین مطالب این بخش سایر ورزش ها

فدراسیون جهانی شطرنج با خارج‌کردن نام ایران از رنکینگ جهانی، شطرنج کشورمان را تعلیق کرد. خروج نام ایران از رنکینگ کشورهای حاضر در فدراسیون جهانی شطرنج باعث شد طی دو روز اخیر گمانه‌زنی‌هایی در خصوص احتمال تعلیق صورت بگیرد. این گمانه‌زنی‌ها رنگ...
پایگاه اینترنتی فدراسیون دو و میدانی اعلام کرد ۲۸ دونده آمریکایی برای شرکت در اولین ماراتن بین المللی تهران که جمعه ۱۸ فروردین ۹۶ برگزار می شود ثبت نام کرده اند. این مارتن به ابتکار سباستین استراتن هلندی برگزار می شود. او می‌گوید...
«دو ژیمناست ایرانی دیگر به خارج از کشور مهاجرت کردند». این شاید بی اهمیت ترین خبر برای مسئولان ورزش کشور و البته فدراسیون ژیمناستیک ایران باشد. خبری که حکایت از اوضاع نابسامان این رشته در کشور دارد. خبر تکراری است. پیش...
با درگذشت بهمن گلبارنژاد رکابزن خوب کشورمان در بازی‌های ریو بسیاری از مردم کشورمان نگران آینده خانواده‌اش هستند و اینکه چطور از این سرباز شایسته وطن تقدیر می‌شود. یکباره چون شوک بر سرمان آوار شد. خبر تلخی بود. بهمن گلبارنژاد؛ شاید...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب