»   فرهنگی و هنری  »   حضور شجاعی صائین در اداره کتاب قطعی شد
۲۵ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۲۰

حضور شجاعی صائین در اداره کتاب قطعی شد


علی شجاعص صائین مدیرعامل موسسه خانه کتاب در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تصدی مسئولیت اداره کتاب وزارت ارشاد گفت: برای پذیرش این مسئولیت با من صحبت شده بود و با توجه به بحث بازنشستگی بنده، منتظر بودیم که مجوز اشتغال به کارمان بیاید که طبق صحبت آقای صالحی (معاون فرهنگی وزیر ارشاد) دستور آن داده شده و این مشکل برطرف شده است.


وی درباره زمان ابلاغ حکم مدیریتش بر اداره کتاب از سوی وزیر ارشاد نیز یادآور شد: طبیعتاً این مسئله بعد از تعطیلات مبعث (دوشنبه) موکول خواهد شد.


شجاعی صائین که تا چند روز دیگر – پس از ابلاغ حکم – فعالیت خود را در اداره کتاب آغاز خواهد کرد، درباره مهمترین اولویت خود با توجه به تمامی مباحث پیرامون این زیرمجموعه مهم وزارت ارشاد، تنها به ذکر این جمله بسنده کرد: اجازه بدهید بعد از ابلاغ حکم، بنده در آنجا مسقر شوم و یک بررسی کلی از وضعیت اداره کتاب داشته باشم. سر فرصت در این زمینه صحبت خواهم کرد.


مدیرعامل خانه کتاب درباره نحوه اداره این موسسه تابعه وزارت ارشاد هم تاکید کرد: در اولین فرصت که جلسه هیئت امنای موسسه تشکیل شود، در این باره تصمیم‌گیری خواهد شد.


به این ترتیب و پس از نزدیک به 3 ماه از برکناری محمد اللهیاری مدیر اداره کتاب در دولت‌های محمود احمدی‌نژاد، به نظر می‌رسد مدیر جدیدی برای آن تعیین شده است هر چند باید مننتظر ابلاغ حکم وی از سوی وزیر بود.


در این مدت حدود 90 روزه احمد کمالی‌نژاد به عنوان سرپرست اداره کتاب فعالیت می‌کرد. برخی ناشران می‌گویند در این مقطع کوتاه گشایشی نسبی در امر بررسی کتاب‌ها پدید آمده اما برخی معتقدند همچنان در بر پاشنه سابق می‌چرخد و همواره هم بیشترین اعتراض‌ها متوجه بررسان کتاب‌های حوزه ادبیات (اعم از داستان و شعر) بوده است.

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب