»   اخبار سیاسی  »   حزب مرکل به تشکیل ائتلاف بزرگ رای مثبت داد
۱۸ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۱۲

حزب مرکل به تشکیل ائتلاف بزرگ رای مثبت داد


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاگس آنسایگر، با موافقت اعضای حزب دمکرات مسیحی (CDU) راه برای ائتلاف دو حزب اصلی پیروز انتخابات پارلمانی آلمان و تشکیل “ائتلاف بزرگ” هموار شد.


بر این اساس طی نشستی حزبی، اعضای CDU بدون هیچ رای منفی موافقت خود را با تشکیل ائتلاف با دو حزب سوسیال مسیحی (CSU) و سوسیال دمکرات (SPD) اعلام کردند. در این نشست “آنگلا مرکل” رئیس حزب CDU و صدراعظم آلمان طی یک سخنرانی خواستار موافقت اعضای حزب با توافقنامه ائتلاف شد و این اقدام را موجب ادامه یافتن اهداف اجرایی حزب دانست.


این در حالی است که حزب CSU پیش از این طی نشستی حزبی در اواخر ماه نوامبر موافقت خود را با تشکیل ائتلاف بزرگ اعلام کرده بود. در همین حال اعضای حزب SPD نیز در روز شنبه آینده برای تصمیم گیری در این خصوص گردهم می آیند.


گفتنی است در انتخابات پارلمانی آلمان در ماه سپتامبر دو حزب دمکرات مسیحی (CDU) و سوسیال دمکرات (SPD) بیشترین کرسی ها را کسب کرده و طی ماههای اخیر مشغول مذاکره برای تشکیل دولت ائتلافی هستند که در ادبیات سیاسی آلمان از آن به عنوان “ائتلاف بزرگ” یاد می شود.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

بیانیه وزارت دفاع به مناسبت سالروز صنعت دفاعی ...
از مراجعه مکرر شاکی و متهم جهت پیگیری وضعیت پرونده خسته نشویم ...
سرلشکر باقری: نیروهای مرزبانی ناجا تقویت می‌شود ...
مجلس در اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر تجدیدنظر کند ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب