»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   حرف‌های خواندنی جهانبخش درباره پروین، عزت‌اللهی، گوچی و دفاع اتوبوسی تیم ملی
۱ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۲۸

حرف‌های خواندنی جهانبخش درباره پروین، عزت‌اللهی، گوچی و دفاع اتوبوسی تیم ملی

علیرضا جهانبخش همیشه دیدی مثبت دارد. کمتر به یاد می‌آورید که او حرف منفی بزند، حتی در سخت‌ترین شرایطش. نکته اینجاست که حالا او همین حرف‌ها را درباره علی پروین می‌زند و می‌گوید دید مثبتی که او نسبت به بازیکنان قدیمی و جدید فوتبال ایران دارد، نشان می‌دهد آدم بزرگی است.

علیرضا امسال با وجود آن‌که مشکلاتی خارج از فوتبال داشت، توانست خوش بدرخشد. او ۴ گل زد و ۴ پاس گل هم داد تا جزو خوب‌های تیمش باشد. جهانبخش در پایان نیم‌فصل رقابت‌های لیگ هلند، در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره شرایط خودش، آلکمار و همین‌طور صحبت‌هایی که با سعید عزت‌اللهی داشته توضیحاتی می‌دهد.

تا اینجا موفق بودیم؛ هم من، هم آلکمار
خدا را شکر تا اینجا نیم‌فصل خوبی را در تیم آلکمار سپری کرده‌ام. این نیم‌فصل هم برای من خوب بود و هم برای تیم. به چیزهایی که می‌خواستیم تا حدود زیادی رسیدیم. می‌خواستیم در اروپا موفق باشیم که این اتفاق افتاد و توانستیم از مرحله گروهی به مرحله بعدی رقابت‌های یورولیگ صعود کنیم. البته مرحله بعدی حذفی است و کار سختی مقابل لیون فرانسه خواهیم داشت. در لیگ هم کارمان از ابتدای فصل سخت بود. خدا را شکر این هفته نتایج لیگ خیلی به نفع ما شد. تیم‌های بالایی و پایینی باختند و ما توانستیم بیرون از خانه یک نتیجه خوب به دست بیاوریم. خدا را شکر می‌کنم. ما امسال از ابتدای فصل هدف‌مان این بود که بتوانیم یک شروع محکم و خوب داشته باشیم.

مشکل شخصی داشتم
در نیم‌فصل اول من سه بازی را به دلیل مصدومیت از دست دادم. متأسفانه یک‌سری مسائل شخصی هم بود که باعث شد نتوانم در بعضی بازی‌ها، تیم را همراهی کنم. روی هم رفته اگر می‌توانستم در تمام بازی‌ها حضور داشته باشم، قطعاً آمار بهتری ثبت می‌کردم‌؛ چه از نظر پاس گل، چه تعداد پاس و حتی گلزنی. با این حال راضی هستم. امیدوارم در نیم‌فصل دوم بتوانم عملکرد بهتری برای آلکمار داشته باشم.

مربی‌مان درست گفت
خب چندی قبل بود که مربی ما گفت من مشکل شخصی دارم. بعد از آن خیلی‌ها در این باره از من سؤال پرسیدند. خدا را شکر همه چیز به خوبی پیش می‌رود. مربی آلکمار درست می‌گفت. مشکل من شخصی بود و به همین دلیل بازی نمی‌کردم. این مسئله من را اذیت کرده بود و مربیان از نظر فنی تشخیص دادند اگر دور از زمین بازی بمانم بهتر است. خدا را شکر می‌کنم که وضعیت بهتر از قبل شده و امیدوارم هیچ‌کس در زندگی‌‌اش با مشکلات این چنینی روبه‌رو نشود.

آقای پروین نیاز به تعریف من ندارد
من هم شنیدم که آقای پروین در مصاحبه اخیرشان از من تعریف کرده‌اند. این افتخار است که یکی مثل آقای پروین از من تعریف کند. خب علی‌آقا نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. ایشان از افتخارات ملی و باشگاه بزرگ پرسپولیس هستند. نکته جالبی که من درباره آقای پروین فهمیده‌ام این است که هیچ‌وقت درباره بازیکنان قدیمی و بازیکنان جدید ایران منفی صحبت نمی‌کند. ایشان همیشه مثبت حرف می‌زند و واقعاً این نکته برای من خیلی جالب است. توجه کرده‌ام، حتی در برهه‌ای که دوست داشتند ایشان را وارد حاشیه کنند، چنین کاری نکردند. این حرف‌ها را به این دلیل نمی‌زنم که از من تعریف کرده‌اند. واقعیت را درباره ایشان می‌گویم. این دید مثبت‌شان واقعاً نکته مهمی است. نشان می‌دهد که ایشان آدمی بزرگ هستند. تشکر می‌کنم که از من تعریف کردند و امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشند.

علی‌آقا اسطوره فوتبال ماست
تا به حال علی پروین را از نزدیک ندیده‌ام. قطعاً یک روز این اتفاق می‌افتد و با ایشان دیدار خواهم داشتم. وقتی به ایران بیایم دوست دارم، ان‌شا‌ءالله این اتفاق بیفتد و آقای پروین را از نزدیک ببینم. قطعاً برای من افتخار خواهد بود که با ایشان دیدار داشته باشم. آقای پروین اسطوره فوتبال ما هستند و واقعاً شخصیت خوبی دارند. چه از نظر شخصیتی و چه اخلاقی جایگاه خاصی دارند. همیشه به من و دیگر جوان‌های فوتبال ایران هم لطف داشته‌اند.

جایی نمی‌روم و می‌مانم
من صددر‌صد در آلکمار می‌مانم. به زودی نقل و انتقالات نیم‌فصل فوتبال اروپا شروع می‌شود ولی من با آلکمار قرارداد دارم و نمی‌خواهم جای دیگری بروم. خدا را شکر که شرایطم در تیم خوب است و رابطه خوبی هم با هواداران دارم. وقتی در اینجا احساس راحتی و آرامش می‌کنم ترجیح می‌دهم بمانم. ان‌شا‌ءالله نیم‌فصل دوم بتوانم بازی‌های بهتری هم انجام دهم و پس از آن ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد.

فعلاً مشترکاً سومین پاسور برتر لیگ هستم
اگر اشتباه نکنم امسال من در مجموع لیگ و حذفی ۶ پاس گل در آلکمار داده‌ام. ۴ پاس گلم در لیگ بوده و قطعاً اگر در بازی‌های تیم غیبت نداشتم، می‌توانستم آمار بهتری به جا بگذارم. اینجا هم به پاسورهای لیگ توجه زیادی می‌کنند و در حال حاضر من با ۴ پاس گلی که داده‌ام، در جدول رده‌بندی پاسورها سوم هستم؛ البته سومی مشترک با چند بازیکن دیگر. آن‌ها هم ۴ پاس گل داده‌اند و فکر کنم تعدادمان کم نیست. بیشترین پاس گلی که داده شده، ۷ پاس است و سپس ۶ پاس. ما هم با ۴ پاس در رده سوم هستیم.

سعید به درد لیگ هلند می‌خورد
من هیچ‌وقت در زندگی‌ام درباره احتمالات حرف نمی‌زنــم. خب متوجــه شدم که اخیراً سعید در مصاحبه‌‌اش از این گفته که من با او درباره لیگ هلند صحبت کردم و مشاوره دادم. به نظر من سعید بازیکن باکیفیتی است. او فیزیک بسیار خوبی دارد و به خاطر همین می‌تواند در هلند موفق باشد. شرایط او خیلی خوب است. در تیم ملی ایران هم شرایط خوبی داشته و در تمام بازی‌های اخیر ایران فیکس است. با روستوف در لیگ قهرمانان اروپا هم بازی کرده و باید تیمی را انتخاب کند که مسیر فوتبالی‌‌اش را همین‌طور خوب جلو ببرد. نکته دیگر اینکه در هلند تیم‌ها واقعاً فوتبال بازی می‌کنند و این می‌تواند باعث پیشرفت بازیکنان شود. به نظر من سبک بازی سعید به لیگ هلند می‌خورد. وقتی او در این باره از من پرسید مشورت لازم را دادم و گفتم فوتبال هلند جای خوبی است و می‌توانی اینجا پیشرفت کنی. حالا این خود سعید است که باید تصمیم نهایی را درباره آینده‌‌اش بگیرد.

امیدوارم انتخاب سردار خوب باشد
خب این روزها خبرهایی درباره رفتن سردار به لیورپول مطرح شده. راستش من نمی‌توانم بگویم برای او زود است به این باشگاه برود یا نه. چیزی که هست، امیدوارم سردار بتواند یک انتخاب خیلی خوب داشته باشد چون این انتخاب برایش خیلی مهم است. ان‌شا‌ءالله بتوانیم او را در یک تیم خوب ببینیم و آنجا هم شرایط خوبی داشته باشد. امیدوارم مثل سعید، سردار هم ‌تیمی را انتخاب کند که به پیشرفتش در مسیر فوتبال کمک کند. او تا الان شرایط خوبی داشته و ان‌شا‌ءالله که از این به بعد هم با قدرت جلو برود و پیشرفت کند.

هیرنوین قسر دررفت
خب من با رضا گوچی در هلند زیاد صحبت می‌کنم. خیلی وقت‌ها دربــاره شرایط بـــازی‌ها و همین‌طور بازی‌هایی که روبـــه‌روی هم داشـــــتیم، صحبت می‌کنیم. همان‌طور که می‌دانید در جام‌حذفی تیم ما و هیرنوین مقابل هم قرار می‌گیرند که این تقابل من و رضا هم هست. در لیگ که رضا و تیم‌شان قسر دررفتند ولی ان‌شا‌ءالله در جام‌حذفی می‌بازند و نمی‌توانند دربروند! ولی خارج از شوخی تیم هیرنوین امسال تیم خیلی خوبی است. در همه پست‌ها بازیکنان باکیفیتی دارند. شرایط‌شان امسال خیلی خوب است. این تیم با آلکمار، پی‌اس‌وی و آژاکس رقابت نزدیکی دارد. تیم فاینورد هم که فاصله‌‌اش را با ما خیلی زیاد کرده ولی باز هم به صدر نگاه می‌کنیم. یک نیم‌فصل تا پایان لیگ باقی‌ مانده است و امیدوارم موفق باشیم.

دید هلندی‌ها مثبت است
در هلند به خاطر عملکردی که ایرانی‌ها داشته‌اند، دیدشان نسبت به بازیکنان ما خوب شده است. رضا الان در هیرنوین شرایط خوبی دارد. من هم از کار خودم در آلکمار راضی هستم. این وضعیت نشان می‌دهد بازیکنان ایرانی استعداد دارند و می‌توانند در لیگی مثل هلند و دیگر لیگ‌ها موفق باشند. امیدوارم این شرایط خوب ادامه داشته باشد.

رضا می‌تواند آقای گل شود
رضا آقای گل لیگ هلند شود؟ چراکه نه. او تا الان ۷ گل فقط در لیگ زده و فکر می‌کنم بهترین فوروارد لیگ تا اینجا ۱۲ گل به ثمر رسانده است. پس اختلاف زیادی وجود ندارد و رضا می‌تواند این اختلاف را جبران کند. پارسال که فوروارد ما آقای گل شد، تا همین جای فصل مثل رضا ۷ گل زده بود ولی در نیم‌فصل دوم اگر اشتباه نکنم ۲۰ گل زد و توانست آقای گل شود. پس رضا هم می‌تواند آقای گل شود و قطعاً این مسئله من را هم خیلی خوشحال می‌کند.

دفاع اتوبوسی نه این تاکتیک است
خب من هم شنیده‌ام که درباره دفاع اتوبوسی تیم ملی حرف می‌زنند ولی این استراتژیک و یک تاکتیک خاص است و هر تیمی هم نمی‌تواند آن را اجرا کند. خدا را شکر با همین سبک تیم ملی نتایج خیلی خوبی به دست ‌آورده است. الان تیم اول آسیا هستیم و حتی تیم‌های بزرگ هم به سادگی نمی‌توانند ما را ببرند. از طرفی، ما در بخش هجومی هم خوب هستیم و در هر بازی چند موقعیت عالی خلق می‌کنیم. برای همین دیگر نیازی به توضیح بیشتر من نیست و همه چیز گویاست.

باید چند برابر انرژی بگذاریم
بازی‌های برگشت مقدماتی نهایی جام جهانی‌ قطعاً خیلی سخت‌تر از مرحله رفت خواهند بود. من قبلاً هم گفته‌ام و باز هم تأکید می‌کنم تیم ملی ایران به جام جهانی‌ صعود نکرده است و ما راه طولانی برای صعود به جام جهانی‌ داریم. قطعاً کار آسانی برای رسیدن به جام جهانی‌ نداریم. همه تیم‌ها در مرحله برگشت با قدرت بیشتری می‌آیند. ما باید با تمام قوا تا روز آخر بازی کنیم. باید چندین برابر انرژی بگذاریم تا ان‌شا‌ءالله بتوانیم برای دومین بار متوالی به جام جهانی‌ صعود کنیم. حضور در دومین جام جهانی‌ هم در این سن و سال برای من بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

رئیس هیات مدیره و سرپرست باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با رئیس فدراسیون فوتبال دیدار کردند.به نقل از مهر و به نقل از فدراسیون فوتبال، جعفر کاشانی و حمیدرضا گرشاسبی امروز یکشنبه با حضور در فدراسیون فوتبال، با مهدی تاج دیدار و...
تیم فوتبال آلکمار در دیدار خانگی مقابل خرونینگن با گل دیرهنگام ستاره ایرانی خود پیروز شد.به نقل از مهر، تیم های فوتبال آلکمار و خرونینگن روز شنبه دیدار خود را در چارچوب هفته بیست و هشتم رقابتهای لیگ هلند برگزار...
بازیکن تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه حسرت ادامه ندادن فوتبال را می‌خورد، از نبود شایسته سالاری در فوتسال گلایه کرد و گفت: از کفاشیان انتظار ندارم حرفهایم را تایید کند. مهدی جاوید یکی از بازیکنان کلیدی...
تیم فوتبال ذوب آهن با ۶ امتیاز در پایان هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا پس از الدحیل در رده دوم جدول قرار دارد و از شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد برخوردار است.به نقل از مهر، شاگردان امیر قلعه...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب