»   اخبار سیاسی  »   جهانیان باید به امنیت موجود در ایران پی ببرند
۹ اسفند ۱۳۹۲ , ساعت ۲۳:۴۷

وزیر امور خارجه لهستان در ایران:

جهانیان باید به امنیت موجود در ایران پی ببرند

«رادوسلاو سیکوروسکی»، وزیر امور خارجه لهستان، در دیدار با استاندار اصفهان گفت: باید دیدگاه مردم جهان در باره ایران عوض شود و جهانیان به امنیت موجود در این کشور پی ببرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «رادوسلاو سیکوروسکی» گفت: حضور نمایندگان وسایل ارتباط جمعی در ایران در این زمینه موثر است.

وزیر امور خارجه کشور لهستان با بیان اینکه شهرت اصفهان باعث حضور وی در این شهر شده است، گفت: در سفر به کشور عراق زیبایی معماری کشور ایران را مشاهده کردم و خوشحالم که امروز اصل این زیبایی ها را می بینم.

وی با اشاره به روابط دیپلماتیک 540 ساله دو کشور گفت: مردم لهستان از حسن نیت ایران و موضوع هسته ای به خوبی آگاه هستند.

سیکوروسکی، آماده سازی زمینه حضور مردم لهستان در اصفهان را خواستار شد و گفت: مردم لهستان گردشگران کنجکاوی هستند و در صورت آشنایی با سابقه فرهنگی و تمدنی ایران، حتما به این کشور سفر خواهند کرد.

وی به توانایی کشورش در بازسازی و حفاظت میراث تاریخی اشاره کرد و افزود: لهستان می تواند در زمینه گردشگری، ترمیم و بازسازی اماکن تاریخی، همکاری و تعامل خوبی با مدیران استان اصفهان داشته باشد.

وزیر امور خارجه لهستان با استقبال از پیشنهادهای استاندار اصفهان، آمادگی کامل کشورش را برای افزایش ارتباطات و گسترش همکاریهای استانی با اصفهان اعلام کرد.

سیکوروسکی با اشاره به حضور پناهجویان لهستانی که در جریان جنگ جهانی دوم به ایران پناهنده شدند و ایرانیان و بالاخص مردم اصفهان بخوبی آنان را میزباینی کردند، این اقدام تاریخی را زمینه مثبت دیگری برای تعمیق مناسبات تاریخی بین دو کشور بیان کرد.

وزیر امور خارجه لهستان خواستار دایر شدن نمایندگی های وزارت امور خارجه ایران در استانهای این کشور برای فعالیت های بیشتر کنسولی و سهولت ارتباطات بین اتباع دو کشور شد.

استاندار اصفهان نیز در دیدار با وزیر امور خارجه لهستان گفت: سیاست دولت تدبیر و امید همکاری و اعتماد سازی در روابط با همه کشورها در جهت رشد و توسعه بیشتر مناسبات است.

«رسول زرگرپور» با بیان اینکه اصفهان دروازه ورود به ایران است، افزود: خرسندم که امروز با وزیر امور خارجه کشوری دیدار می کنم که بیش از 500 سال سابقه همکاری و تجاری و اقتصادی را در تاریخ خود داریم.

وی با بیان اینکه این روابط با وجود و فراز و نشیب فراوان همواره رو به توسعه بوده است، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین جدایی لهستان از کمونیست، روابط دو جانبه به شکل جدیدی ادامه یافت.

نماینده عالی دولت در استان اصفهان ابراز امیدواری کرد که این دیدار رشد و توسعه بیشتر مناسبات را به همراه داشته باشد.

زرگر پور با بیان اینکه سیاست دولت تدبیر و امید، همکاری و اعتماد سازی در روابط با همه کشورهای دنیاست، تصریح کرد: مذاکرات ژنو نشان دهنده همین مطالبات در عرصه بین الملل است.

وی با تاکید براینکه دین مبین اسلام اجازه استفاده از سلاح هسته ای را نمی دهد، افزود: کشورهای اروپایی می دانند که موضوع هسته ای ایران بهانه ای بیش نیست با این حال جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را برای اعتماد سازی متقابل و گسترش روابط با دیگر کشورها بکار می بندد.

زرگرپور به تاریخ و تمدن اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: اصفهان یکی از 10 شهر دیدنی جهان بوده که دارای بیش ازیک هزار و 600اثر ثبت شده ملی و چهار اثر تاریخی ثبت شده در یونسکو است.

وی گفت: اصفهان نه تنها پایتخت فرهنگ و تمدن ایران است بلکه صنعتی ترین استان این کشور نیز بشمار می آید.

وی اصفهان را مرکز ادیان توحیدی خواند و اضافه کرد: قرنهاست که پیروان ادیان توحیدی در اصفهان به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند.

استاندار اصفهان با اشاره به برگزاری هفته های فرهنگی اصفهان در دیگر کشورها گفت: برگزاری هفته فرهنگی در ورشو(پایتخت لهستان) با حضور هنرمندان صنایع دستی و تولیدکنندگان می تواند در آشنایی مردم لهستان با فرهنگ و تمدن اصفهان تاثیرگذار باشد.

استاندار اصفهان اظهار کرد: حضور سرمایه گذاران لهستانی در ایران و مذاکره با اعضای اتاق بازرگانی اصفهان می تواند زمینه همکاری متقابل را بین استانهای دو کشور فراهم کند.

در این دیدار معاون وزیر فرهنگ لهستان و سفیر این کشور در ایران نیز حضور داشتند.

هیئت لهستانی پس از این دیدار با حضور در گورستان ارامنه اصفهان، از مقبره پناهجویان لهستانی که در جریان جنگ جهانی دوم به ایران پناه آورده و در اصفهان ساکن شده بودند، دیدن کردند.

وزیر امور خارجه لهستان که دیروز وارد اصفهان شده قرار است فردا در تهران با مقامات کشورمان دیدار و گفتگو کند.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...


  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب