»   اخبار شهرستان ها  »   جنجال لباس جدید مهمانداران ترکیش ایر
۸ اسفند ۱۳۹۱ , ساعت ۲۰:۳۷

جنجال لباس جدید مهمانداران ترکیش ایر

این بحث و جدل ها زمانی بیشتر شد که ترکیش ایر اعلام کرد قصد دارد در برخی از پروازهای داخلی و خارجی، سرو مشروبات الکلی را منع کند.

لباس های جدید مهمانداران هواپیمایی ترکیه، بحث و جدل های جدیدی را در این کشور ایجاد کرده است.

به گزارش عصر ایران، روزنامه نیویوک تایمز با اشاره به این موضوع نوشت: اولین لباس همشکل زنان مهماندار در شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایر) در اواخر دهه 40 قرن گذشته شامل پیراهن های پنبه ای (کتان) بود که زیر آن لباس آبی رنگی قرار داشت.

لباس مهمانداران ترکیش ایر در دهه های 60 و 70 نیز با الهام گیری از مدل های پوشش پاریسی ادامه یافت؛ لباس هایی که تمایلات گرایش به اروپا را در ترکیه نشان می داد.

اما هم اکنون ترکیه با تحولی در عادت ها و عرف ها روبه رو شده است. این موضوع، شرکت هواپیمایی ترکیه را نیز تحت تاثیر قرار داد است. این شرکت به تازگی لباس جدید و سنگین تری را برای مهمانداران این شرکت پیشنهاد کرده است. این لباس جدید شامل لباس های بلند و دامن هایی پایین تر از زانو به همراه کلاه سنتی به شیوه عثمانی است.

در ترکیه امروز، موضوعات ساده ای مانند لباس مهمانداران می تواند رویارویی هایی را بر سر هویت و واکنش های احساسی را از سکولارها و اسلامگرایان به دنبال داشته باشد. یعنی افرادی که به ارزش های مدرن ترکیه پایبندند و افراد دیگری که دوستدار ارزش های دوران عثمانی هستند.

271751 528 - جنجال لباس جدید مهمانداران ترکیش ایر

برخی از شهروندان ترکیه در سایت شبکه اجتماعی توییتر لباس های جدید مهمانداران ترکیش ایر را به سخره گرفته و گفته اند: این لباس ها، آنها را به یاد بازیگران سریال ترکی “حریم سلطان” می اندازد. حوادث این سریال مربوط به دوره ترکیه عثمانی است.

این بحث و جدل ها زمانی بیشتر شد که ترکیش ایر اعلام کرد قصد دارد در برخی از پروازهای داخلی و خارجی، سرو مشروبات الکلی را منع کند.

برخی دیگر از شهروندان ترکیه هم گفته اند: لباس های جدید مهمانداران بیش از اندازه محافظه کارانه است و هدف از آن، ارضای حزب اسلامگرای عدالت و توسعه است که رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه رهبری آن را برعهده دارد.

نیویورک تایمز اضافه کرده است: 10 سال حضور حزب اسلامگرای عدالت و توسعه در راس قدرت ترکیه تغییراتی را در فرهنگ سکولار جامعه ترکیه به وجود آورده است. از جمله این تغییرات می توان به صدور مجوز حضور زنان محجبه در اماکن عمومی و دانشگاه ها و اعمال محدودیت هایی بر مصرف مشروبات الکلی در این کشور اشاره کرد.

نمایی از سریال تاریخی ترکی “حریم سلطان” مربوط به یکی از دوره های تاریخ عثمانی ترکیه

 

271766 295 - جنجال لباس جدید مهمانداران ترکیش ایر

با این حال شرکت ترکیش ایر برای مقابله با اعتراضات به رسانه ها گفته است طراحی جدید لباس مهمانداران این شرکت هواپیمایی قبل از تایید نهایی، فاش شد و این طراحی هنوز کامل نشده و تنها یکی از گزینه هاست.

شرکت هواپیمایی ترکیه در سال 1933 میلادی تاسیس شده و هم اکنون با داشتن 164 فروند هواپیما به 181 مقصد پرواز دارد.


آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب