»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   جزئیات سبد کالایی پایان سال/ تعیین مزد 93 کارگران با فرمول جدید
۲۸ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۱:۴۷

جزئیات سبد کالایی پایان سال/ تعیین مزد 93 کارگران با فرمول جدید


به گزارش خبرنگار مهر، در هفته جاری شاخص کل بورس از مرز 88 هزار واحد گذشت و رکورد دیگری را به ثبت رساند، بر این اساس ارزش بازار سرمایه به 426 هزار میلیارد تومان رسید. بر این اساس پنجاهمین رکورد هزاری بورس در سال جاری به ثبت رسید.


مقدمات عضویت ایران در فدراسیون بورس‌های اوراق بهادار


همچنین علی صالح آبادی در گفتگو با مهر با تشرح عملکرد 100 روزه بورس از انجام مذاکرات و مقدمات عضویت ایران در فدراسیون بورس‌های اوراق بهادار خبرداد و گفت: مشکلاتی که قبل از این برای عضویت ایران در این بورس وجود داشت برداشته شده است و با این کار ایران به حلقه بزرگترین بورس های دنیا خواهد پیوست.


تعیین مزد 93 کارگران با فرمول جدیدشورای عالی کار از دی ماه سال جاری میزبان نشست ها و مذاکرات برای تعیین دستمزد 93 حدود 12 میلیون کارگر و مشمول قانون کار خواهد بود.چهارم آبان ماه امسال محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: طرح دورکاری که از 7 تیرماه سال 89 از سوی دولت سابق تصویب و برای اجرا به دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف ابلاغ شده بود بنا به 10 دلیل باید لغو شود.


بانکها 50 درصد قیمت مسکن را وام خواهند داد


در هفته جاری وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اعتبار برخی از پروژه های عمرانی از طریق تهاتر پول نفت تامین می شود، گفت: قرار است طبقه متوسط 50 درصد قیمت مسکن را با پس انداز در بانکها، تسهیلات دریافت کنند.


عباس آخوندی با اشاره به اینکه خرید و فروش مسکن مهر در عیان آزاد شده است نه در عرصه، گفت: طرح جامع مسکن در حال بررسی است و براساس آن، مسکن اجتماعی اجرایی شود. فعال شدن حوزه مسکن راهی برای خروج از رکود تورمی است و ما در حال تهیه برنامه ای با بانک مرکزی هستیم و امیدواریم که در سال 93 به طور رسمی اعلام شود.


جزئیات سبد کالایی پایان سال اعلام شد


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بزودی 15 تا 20 میلیون نفر از مردم سبد کالایی دریافت خواهند کرد، گفت: برنج، روغن، مرغ، تخم‌مرغ و پنیر از جمله اقلام این سبد کالایی است.


عباس قبادی در نشست خبری خود با خبرنگاران افزود: این سبد کالایی در دو مرحله و در قالب دو سبد جداگانه به مردم داده می شود تا بتوان بخشی از نیازهای آنان را به اقلام مذکور تامین کرد. وی تصریح کرد: این دو سبد کالایی تا قبل از اتمام سال جاری به دست مردم خواهد رسید.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در گفتگو با مهر گفت: بابک زنجانی اصل بدهی خود به وزارت نفت را به یکی از شعبه های خارجی بانک‌های داخلی پرداخت کرد و این موضوع مورد تائید رئیس این بانک قرار گرفت.


از محمدعلی پورمختار سئوال شد چرا این پول به یکی از شعب خارجی واریز شده است که وی پاسخ داد: زنجانی با توجه به تحریم‌ها از طریق خاصی این پول را به حساب یکی از شعبه های خارجی بانک‌های داخلی پرداخت کرد.


پیش از این، بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت حدود دو میلیارد و 600 میلیون یورو اعلام شده بود. 2 میلیارد و 600 میلیون یورو با نرخ یورو 4060 تومان در بازار آزاد بیش از 10 هزار و 550 میلیارد تومان می‌شود. در واقع، دولت در حال حاضر بابت یارانه نقدی 76 میلیون ایرانی، ماهانه چیزی حدود 3 هزار و 500 میلیارد تومان پرداخت می‌کند.  برهمین اساس، وصول بدهی زنجانی به وزارت نفت، اعتبار یارانه نقدی 76 میلیون ایرانی برای مدت 3 ماه را شامل می‌شود.

ارمنستان نسبت به گران بودن بهای گاز وارداتی از ایران انتقاد کرد و خواستار بازنگری در قیمت فروش گاز صادراتی ایران شد. از اینرو پس از شکایت ترکیه از گاز ایران به داوری بین‌المللی و درخواست پاکستان به منظور بازنگری در بهای گاز وارداتی از ایران، وزیر انرژی ارمنستان هم رسما خواستار مذاکراتی با وزیر نفت ایران به منظور کاهش بهای گاز را اراده کرده است.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود 30 میلیون نفر در کشور نباید توام با فقر باشد، افزود: بر اساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این...
بازار مسکن ازنيمه دوم سال با تحرک همراه شده به طوری که ماه پاياني فصل پاييز افزايش ۵۰ درصدی معاملات را نسبت به آذر سال گذشته تجربه كرد.این افزایش میزان معاملات در شرایطی رخ داده که پیش بینی ها از...
در حالی که پرونده ح. ز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد...
به گزارش میزان واردات کالا از کشور‌های مختلف جهان به ویژه چین سالهاست که تولیدکنندگان کشور را با مشکلات جدی روبرو کرده است. در این میان واردات اقلامی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد و به دلیل حمایت نشدن تولیدکنندگان با...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب