»   اخبار سیاسی  »   جدیدترین تبلیغات علیه اسلام در آمریكا/ عكس
۵ بهمن ۱۳۹۱ , ساعت ۱۷:۰۲

جدیدترین تبلیغات علیه اسلام در آمریكا/ عكس

 

اردبیل نیوز: به گزارش مشرق،جدیدترین تبلیغات ضد اسلامی در نیویورك اعتراض مسلمانان را به همراه داشته است. عده ای از اهالی نیویورك در پاسخ به تبلیغات قرآن هراسانه جدید در متروی نیویورك برچسبهایی را به این تبلیغات چسباندند. اگرچه جدیدترین نمونه از تبلیغات ضداسلامی پاملا گلر در ایستگاه‌های متروی شهر نیویورك نصب شد، ولی سریعاً مانند مجموعه تبلیغات قبلی مورد اعتراض قرار گرفت و برچسب‌هایی بر آن چسبانده شد.

در همین رابطه گزارش شد: وقتی فعالین در چسباندن این برچسب‌ها به این تبلیغات در بالای سكوی مترو با مشكل مواجه شدند، زن قدبلندی كه منتظر قطار بود، برچسب را برایشان چسباند. با اینكه فعالین به وی گفتند كه این اقدام آن‌ها عملی غیرقانونی به شمار می‌رود، این زن توجهی نكرد و به دلیل این كه از دیدن این تبلیغ توهین‌آمیز ناراحت شده بود، به كار خود ادامه داد.
 

جدیدترین تبلیغات علیه اسلام در آمریكا/ عكس
برچسبی كه به تبلیغات ضداسلامی در ایستگاه متروی خیابان پنجاهم در منهتن نیویورك چسبانده شده و روی آن این نوشته به چشم می‌خورد: “این جنگی تبلیغاتی است و شما هدف آن هستید.”

 

 

جدیدترین تبلیغات علیه اسلام در آمریكا/ عكس

تصویری از یك برچسب برروی تبلیغات ضداسلامی در ایستگاه متروی خیابان بیست و سوم

 

 

یك منبع خبری علت اقدام این فعالین را اینگونه تشریح كرد:

عصر امروز، عده‌ای از مردم نیویوك كه نمی‌توانستند در این زمینه از خود بی‌تفاوتی نشان دهند، برای پاسخ به مجموعه جدیدی از تبلیغات ضداسلامی گروه ملی‌گرای افراطی “ابتكار‌عمل دفاع از آزادی‌های آمریكایی” – با مدیریت پاملا گلر، فعال ضداسلامی و محافظه‌كار معروف – گردهم آمدند.

در تبلیغات جدید كه بنا به گزارش‌ها، گروه پاملا گلر مبلغ 70 هزار دلار برای آن صرف كرده است، تصویری از سوختن برج‌های مركز تجارت جهانی در كنار آیه‌ای از قرآن به چشم می‌خورد. افرادی كه از این تبلیغات احساس نگرانی می‌كردند، برچسب‌های هشداری بر این تبلیغات چسباندند كه روی آنها نوشته شده: این جنگی تبلیغاتی است و هدف آن شما هستید.

یك فیلمساز در این رابطه اظهار داشت: باید این مسئله درك شود كه این جنگ تبلیغاتی، مردم عادی آمریكا – عموم مردمی كه در معرض این تبلیغات قرار دارند – را مورد هدف قرار داده است. وی افزود: این تبلیغات آشكارا نفرت‌انگیز و نژادپرستانه است. ولی نكته دیگری كه باید بدان توجه داشت، این است كه توهین به مسلمانان و تحقیر آنها باعث حمایت مردم از جنگ‌های آشكار و پنهان دولت ایالات متحده و خشونت‌های مرتبط با آن و ظلم‌هایی می‌شود كه این جا در آمریكا در حق مسلمانان روا داشته شده است.

 

جدیدترین تبلیغات علیه اسلام در آمریكا/ عكس

فعالین اجتماعی نیویورك برای چسباندن این برچسب‌ها حتی به ایستگاه چهارم غربی در روستای گرینویچ نیز سفر كرده‌اند.

در همین رابطه، یك دانشجوی رشته حقوق گفت: اقلیت‌های مسلمان در ایالات متحده نه تنها هرروزه تحقیرهای نژادپرستانه را تجربه می‌كنند؛ بلكه هدف تفتیش‌های غیرقانونی و گسترده دولت این كشور قرار گرفته و آشكارا به طور غیرقانونی از سوی دادگاه‌ها و زندان‌های آمریكا تحت پیگیرد واقع شده و دستگیر و زندانی می‌شوند. این مجموعه تبلیغات جدید نیز در راستای تسهیل و پشتیبانی از خشونت علیه مسلمانان در ایالات متحده و خارج از آن عمل خواهد كرد.

 

جدیدترین تبلیغات علیه اسلام در آمریكا/ عكس

زنی محقق و هنرمند نیز در ادامه گفت: سوء‌استفاده چنین تبلیغاتی از رنج واقعی مردم نیویورك در روز به آتش كشیده شدن برج‌‌های دوقلو، برای ایجاد خشونت بیشتر علیه تعداد بیشتری از افراد، نفرت‌انگیز است. به جای این كه از تجربه نیویورك برای ایجاد همدلی با رنج مردمان دیگر شهرهای مورد حمله هواپیماهای بدون سرنشین و یا دیگر ادوات آمریكایی استفاده كنند و به دنبال پایان بخشیدن به خشونت باشند؛ در عوض به طور مضحكی آمریكایی‌ها را قربانیانی بی‌گناه به تصویر می‌كشند كه در این دنیای بی‌رحم، هیچ راهی جز خشن بودن پیش روی خود نمی‌بینند.

جدیدترین تبلیغات علیه اسلام در آمریكا/ عكس

در پایان، یك محقق حقوق بشر اینگونه نتیجه‌گیری كرد: نتیجه واكنش دولت ایالات متحده در یازده سال گذشته به رویدادی كه در این تبلیغات به تصویر كشیده شده – علاوه بر كشته شدن ده‌ها هزار نفر از آمریكایی‌ها – قربانی شدن و معلولیت صدها هزار نفر از مردم افغانستان، عراق، پاكستان، یمن و دیگر سرزمین‌ها بوده و این درحالی است كه ایالات متحده، مردم ایران را نیز به جنگ تهدید می‌كند و در حال حاضر از طریق ابزاری چون تحمیل تحریم‌های كمرشكن، عملاً با آنها وارد جنگ شده است. ما به عنوان شهروندان نیویورك به صراحت اعلام می‌كنیم كه نمایش مبتذل نژادپرستی و جنگ‌طلبی سبعانه در چنین تبلیغاتی مورد تایید ما نیست. ما به طور كلی تلاش داریم به خاطر مردمی كه آماج بمب‌‌های آمریكایی قرار دارند و شاهد ستیزه‌جویی این كشورند، جنگ‌های كنونی ایالات متحده را پایان بخشیم؛ [شاید] بتوانیم مردم‌سالاری واقعی و آینده‌ای مطمئن را برای همگان تضمین كنیم.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

مطالبه مولاوردی از وزرای دولت دوازدهم چه خواهد بود؟ ...
«نمایندگان باید بدانند اعمالشان توسط رسانه‌ها رصد می‌شود» ...
رایزنی معاون ظریف و نخست وزیر لبنان پیرامون روابط دوجانبه و تحولات منطقه ...
پیام تبریک سرلشکر باقری به مناسبت روز پزشک ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب