»   سینما  »   جایزه آسیا پاسیفیک برای نوید محمدزاده
۳ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۰۱

جایزه آسیا پاسیفیک برای نوید محمدزاده

در مراسم اهدای این جوایز که ساعاتی پیش به پایان رسید، نوید محمدزاده از ایران برای بازی در «بدون تاریخ، بدون امضا» در بخش تنوع فرهنگی جایزه ویژه هیات داوران را برد. او این جایزه را به مردم زلزله زده کرمانشاه تقدیم کرد.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، جایزه استاد عباس کیارستمی نیز برای درک ویژه هنری وی در کلیپ آخرش «۲۴ فریم» اهدا شد. این جایزه هفتاد و هفتمین جایزه بین‌المللی برای کیارستمی است که در هفتاد و هفتمین سال تولدش و پس از درگذشت اش به او تعلق گرفت.

از میان این جوایز «کشور شیرین» به عنوان بهترین کلیپ این جوایز انتخاب شد. در واقع یازدهمین دوره جوایز برای دومین بار کلیپی از وارویک تورنتون را به عنوان برنده جایزه اصلی این جوایز انتخاب کرد.

تورنتون با کلیپ اولش با عنوان «سامسون و دلیله» در سال ۲۰۰۹ برای نخستین بار بهترین کلیپ این جوایز شده بود.

«کشور شیرین» همچنین جایزه ویژه هیات داوری را نیز در جشنواره کلیپ ونیز برده بود.

کامیلیا آندینی نیز برای «دیده شده و دیده نشده» به عنوان برنده کلیپ بلند یک کارگردان جوان انتخاب شد.

آن ماری فلمینگ با انیمیشن «پنجره اسب‌ها» به عنوان بهترین انیمیشن بلند انتخاب شد.

آندری زویاگینتسف نیز جایزه بهترین کارگردانی را برای کلیپ «بی‌عشق» دریافت کرد و این جایزه یک ماه پس از آن کسب شد که در جشنواره کلیپ لندن جایزه برده بود.

پیوتر دووسکوی و تیموتی لوبوف نیز جایزه بهترین کلیپبرداری را برای «کیسه بی‌انتها» دریافت کردند. جایزه ویژه داوری به بازیگر روسی آلکساندر یاتسنکو برای بازی در کلیپ «آریتمی» رسید.

از گرجستان نیز ناتا مورواندیزم برای بازی در «مادر ترسناک» جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

جایزه بهترین کلیپ مستند به «آخرین مرد در حلب» از سوریه رسید که ساخته فیرز فاید است.

در بخش مستند بلند از کلیپ «کیم داتکام: در دام» به شکل ویژه تقدیر شد.

جایزه بهترین کلیپنامه این دوره از جوایز آسیاپاسیفیک برای نوشتن کلیپنامه «نیوتن» به مایانک تیواری و آمیت وی ماسورکار از کشور هندوستان اهدا شد.

ایلگار نجف از آذربایجان با کلیپ «باغ انار» جایزه سینمای جوان آسیا پاسیفیک را از آن خود کرد. این کلیپ نماینده آذربایجان در نودمین دوره اسکار است.

جایزه فیاپف برای دستاورد برجسته در عرصه سینما نیز به بیانکا دل‌بوئنا از فیلیپین اهدا شد.

banifilm.ir

آخرین مطالب این بخش سینما

گروه تلویزیون: «نما به نما»، عنوان مسابقه‌ای است که این روزها به صورت زنده برای مخاطبان داخل کشور پخش می‌شود؛ تنها برنامه زنده این شبکه که با استقبال بسیار زیاد بینندگان روبه‌رو شده و توانسته در مدت کوتاهی نگاه‌های...
دبیر پنجاه و هشتمین جشنواره منطقه ای اروند می گوید مذاکراتشان برای حضور امیر نادری در این رویداد هنری منجر به شرکت این ویدیوساز شاخص در ایران نشده است و او مشغول ویدیوسازی است.جشنواره ای که سوم تا ششم...
هنر و تجربه: هر طرفدار گیرمو دل تورو می‌تواند این موضوع را بگوید که هر ویدیو این کارگردان حقیقتاً اثری منحصربه‌فرد است؛ حتی اگر سراغ تولید قسمتی از یک فرنچایز برود و ویدیوی مانند «بلید۲» را...
گزارش صفحه یک بانی ویدیو شماره ۳۵۶۹ دوشنبه ۲۰ آذر اولین بار در بانی‌ویدیو پدیدار...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب