»   کشتی  »   جام جهانی کشتی آزاد آمریکا/ ایران در گام نخست به سختی آذربایجان را شکست داد
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۱۵

جام جهانی کشتی آزاد آمریکا/ ایران در گام نخست به سختی آذربایجان را شکست داد

در نخستین روز از مسابقات جام جهانی کشتی آزاد که در شهر لس‌آنجلس آمریکا برگزار می‌شود، تیم کشورمان موفق شد در دیداری حساس آذربایجان را شکست دهد.

در این دیدار نفس‌گیر شاگردان رسول خادم با حساب 5 بر 3 آذربایجان را از پیش‌رو برداشتند تا برای دیدار دوم و سوم برابر هند و آمریکا آماده شوند. مصطفی حسین‌خانی در 70 کیلوگرم، علیرضا کریمی در 86 کیلوگرم و عباس طحان در 97 کیلوگرم مقابل حریفان آذربایجانی خود شکست خوردند.

57 کیلوگرم: حسن رحیمی 11(برنده) – محمود ماگمدوف یک

حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان در وزن نخست به مصاف محمود ماگمدوف دارنده مدال طلای اروپا رفت و در نهایت با نتیجه 11 بر یک مقابل این حریف خود به برتری رسید.

61 کیلوگرم:بهنام احسان‌پور 2 (برنده) – احمد نبی گوارزاتیلوف 2

در وزن 61 کیلوگرم بهنام احسان‌پور دارنده مدال نقره آسیا مقابل احمد نبی گوارزاتیلوف دارنده مدال طلای جوانان جهان با نتیجه 2 بر 2 به برتری دست یافت.

65 کیلوگرم:میثم نصیری 7 (برنده) – ماگومد مسلم اف 6

میثم نصیری دارنده مدال طلای آسیا در وزن سوم به مصاف ماگومد مسلم اف دارنده مدال برنز زیر 23 سال اروپا رفت و در پایان موفق شد حریف خود را در یک مصاف حساس 7 بر 6 شکست دهد.

70 کیلوگرم: مصطفی حسین‌خانی 3 – گاجی مراد اوماروف 6 (برنده)

مصطفی حسین‌خانی دارنده مدال طلای آسیا مقابل گاجی مراد اوماروف دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا قرار گرفت و در حالی‌که از حریفش پیش بود، در نهایت با حساب 6 بر 3 شکست خورد.

74 کیلوگرم: حسن یزدانی 9 (برنده) – اشرف علی‌یف 5

حسن یزدانی دارنده مدال نقره جهان در کشتی پنجم به مصاف آزادکار نامدار آذری رفت و در نهایت موفق شد با حساب 9 بر 5 حریف خود را شکست دهد تا چهارمین برد تیم ایران بدست آید.

86 کیلوگرم: علیرضا کریمی 2 – الکساندر گوستیف 5 (برنده)

در وزن 86 کیلوگرم علیرضا کریمی دارنده مدال برنز جهان در شرایطی که ابتدا از حریف خود پیش بود در نهایت مقابل حریف قلدرش که مدال برنز جهان را نیز دارد، با حساب 5 بر 2 شکست خورد تا شاید معادلات این وزن در آینده نیز بر هم بخورد.

96 کیلوگرم: عباس طحان یک – اصلان‌بک آلبروف 2 (برنده)

عباس طحان نفر پنجم جهان در هفتمین کشتی دیدار ایران و آذربایجان به مصاف اصلان‌بک آلبروف رفت و در نهایت او نیز مثل کریمی و حسین‌خانی ناکام بود و با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد. طحان در این دیدار با شکستگی شدید ابرو مواجه شد. به این ترتیب همه چیز به کشتی آخر کشیده شد تا در صورت پیروزی کمیل قاسمی، تیم ایران پیروز میدان شود.

125 کیلوگرم: کمیل قاسمی 6 (برنده) – سعید گامبدوف 4

کمیل قاسمی دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک در آخرین کشتی به مصاف سعید گامبدوف قهرمان جوانان جهان رفت و موفق شد در نهایت با ارائه یک کشتی زیبا 6 بر 4 حریفش را شکست دهد و پیروزی ایران برابر آذربایجان را قطعی کند.

آخرین مطالب این بخش کشتی

الکساندر کارلین کشتی گیر روسی متولد ۱۹ سپتامبر ۱۹۶۷ است که در رشته کشتی فرنگی توانست به افتخارات زیادی دست یابد. کسب ۳ طلا و یک نقره در چهار دوره بازیهای المپیک در کنار کسب ۹ عنوان قهرمانی جهان از...
نیویورک‌تایمز بعد از بازگشت کاروان آمریکا به این کشور گزارشی درمورد جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه منتشر کرد. متن گزارش منتشر شده را در ادامه می خوانید: زمانی که تیم کشتی آمریکا ساعت سه صبح شنبه وارد هتل فرودگاه تهران شد،...
رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۷ کرمانشاه از صبح دیروز پنجشنبه در سالن امام خمینی(ره) این شهر آغاز شده و عصر امروز جمعه با برگزاری دیدار فینال بین تیم های ایران و آمریکا به پایان رسید. دیدار فینال رقابتهای جام جهانی...
چهل و پنجمین دوره رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد با حضور هشت تیم برتر جهان در سالن سه هزار نفری امام خمینی کرمانشاه آغاز شد که در اولین دیدارها ایران 8 بر صفر از سد ترکیه گذشت و آذربایجان با...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها