»   اخبار شهرستان ها  »   ثبت‌نام بیش از 6000 نفر برای شوراهای شهر و روستا در استان اردبیل
۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۰:۱۱

جانشین ستاد انتخابات استان اردبیل خبر داد

ثبت‌نام بیش از 6000 نفر برای شوراهای شهر و روستا در استان اردبیل

بعد از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام که از 26 فروردین تا ساعت 24 اول اردیبهشت ماه در نظر گرفته شده بود تعداد ثبت‌نامی‌ها از مرز 6 هزار و 66 نفر گذشت.

اردبیل نیوز: محمد علی‌اکبری عصر امروز در نشست تشریح آخرین وضعیت ثبت‌نامی شوراهای شهر و روستا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام که از 26 فروردین تا ساعت 24 اول اردیبهشت ماه در نظر گرفته شده بود تعداد ثبت‌نامی‌ها از مرز 6 هزار و 66 نفر گذشت.

وی تصریح کرد:‌ در این هفت روز مهلت ثبت‌نام متقاضیان در مناطق شهری و روستایی ثبت‌نام کردند که از بین شرکت‌کنندگان 5 هزار و 238 داوطلب برای عضویت در شوراهای روستاها و 828 نفر برای عضویت در شوراهای چهارم شهری ثبت‌نام کردند.

علی‌اکبری خاطر نشان کرد: بیشترین ثبت‌نام‌ها مربوط به شهرستان پارس‌آباد و مشگین‌شهر و کمترین آنها مربوط به سرعین و کوثر بوده است.

این مسئول اضافه کرد: ‌از خود شهر اردبیل 156 نفر در انتخابات چهارمین دوره شوراها ثبت‌نام کردند که با هم رقابت می‌کنند.

وی بیان کرد: ما در مجموع در 24 حوزه شهری 150 نفر منتخب شوراها خواهیم داشت که راهی پارلمان محلی می‌شوند.

جانشین ستاد انتخابات استان یادآور شد: در یک‌هزار و 29 روستای استان نیز 3 هزار و 198 نفر راه یافته به شوراهای روستایی را خواهیم داشت که در مجموع 3 هزار و 348 نفر از ثبت‌نام‌شدگان راهی چهارمین ایستگاه خدمت‌رسانی به مردم در قالب پارلمان محلی می‌شوند.

علی‌اکبری در ادامه گفت: ‌بعد از ثبت‌نام، هیئت‌های اجرایی به مدت 10 روز صلاحیت کاندیداها را بررسی کرده و روز 28 اردیبهشت ماه سال جاری نتیجه اعلام می‌شود.

وی افزود: زمان آغاز تبلیغات نیز از 14 خرداد تا 23 این ماه است.

460 نفر در شوراهای نمین ثبت‌نام کردند

فرماندار نمین نیز از ثبت‌نام 460 نفر کاندیدا برای عضویت در شوراهای شهر و روستای این شهرستان خبر داد.

سید تقی دریتیم گفت: از این تعداد 54 نفر برای عضویت در شوراهای شهر نمین، عنبران و آبی‌بیگلو ثبت‌نام کردند که 24 نفر مربوط به نمین، 17 نفر آبی‌بیگلو و 13 نفر عنبران است.

وی تصریح کرد: 406 نفر نیز برای عضویت در شوراهای اسلامی 68 روستا اعم از بخش عنبران، ویلکیج و مرکزی ثبت‌نام کرده‌اند.

دریتیم خاطر نشان کرد: در 68 روستای تابعه این شهرستان در مجموع 216 نفر به عنوان عضو اصلی و 109 نفر به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

در نیر 19 نفر برای عضویت در شورای شهر نیر ثبت‌نام کردند.

به گفته فرماندار نیر در آخرین روز از ثبت‌نام 14 نفر با مراجعه به فرمانداری ثبت‌نام کردند که مجموع ثبت‌نام‌شدگان در این شهرستان به 19 نفر رسید که در انتخابات شوراهای این شهر پنج نفر به عنوان عضو اصلی و دو نفر علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

خبرگزاری فارس

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب