»   اخبار سیاسی  »   تکه تکه کردن جامعه با بازی رنگ ها در انتخابات
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۴:۰۵

نتیجه منفی شیوه های تبلیغی غربی؛

تکه تکه کردن جامعه با بازی رنگ ها در انتخابات

دستبند و پوسترها و كلاه و شال و اينجور چيزها براي مردمي كه هوادار نامزدشان بودند به عنوان يك نماد رنگی مطرح شد، برگرفته از دستورالعمل های صهیونیست ها بود و نتیجه ای جز دسته دسته کرده جامعه اسلامی نداشت.

اردبیل نیوز: بازي با رنگ‌ها تا آنجا كه يادمان مي‌آيد البته در انتخابات به انتخابات رياست جمهوري سال ۸۸ باز مي‌گردد كه در آن زمان برخي از نامزدها براي خود رنگي را برگزيدند و هوادارانشان هم آن رنگ را در تبليغات نامزدهاي مورد نظرشان استفاده كردند.

فتنه های رنگین

انقلاب های رنگین، نامی است که به طور گروهی به دسته ای از تحرکات مربوط به هم اطلاق شده است که در بسیاری از جمهوری های شوروی سابق و کشورهای شرقی – بلوک شرق – به وقوع پیوسته است. وجه مشترک تمامی این حرکات، این است که در تمام حالات، یک رنگ خاص یا گل خاص، به عنوان نماد، مورد استفاده قرار گرفته است و هدف نهایی آن براندازی نظام حاکم بوده است.

دستبند و پوسترها و كلاه و شال و اينجور چيزها براي مردمي كه هوادار نامزدشان بودند به عنوان يك نماد مطرح شد.البته در جريان انقلاب‌هاي رنگي و مخملي هم در برخي از كشورها مورد استفاده قرار مي‌گرفت كه از سوي سازمان‌ها و كشورهايي كه اين انقلاب‌ها را برپا مي‌كردند توصيه مي‌شد.

برای نخستین بار، تهدید به انقلاب مخملی در ایران، از سوی یک جناح افراطی موسوم به اصلاحات و در آستانه انتخابات مجلس ششم مطرح شد.این طرح، زمانی مورد توجه قرار گرفت که گرجستان، تازه تحولات شبه انقلابی خود را پشت سرگذاشته بود و طراحان آن در ایران، از این پروژه، به عنوان گرجستانیزه کردن انتخابات یاد می کردند و بزگترین و عمیق ترین فتنه را در کشور در سال 88 کلید زدند که البته پرداختن به عمق این فتنه و ریشه ها و حتی چرایی انتخاب نماد رنگین برای آن در این مقال نمیگنجد.

رنگ ها دغدغه مردم نیستند

اما مهمترين موضوع در اين بحث اين است كه آيا دغدغه مردم،هواداران نامزدهاو خود نامزدها رنگي است كه براي نماد و نشان تبليغاتي خود انتخاب مي‌كنند يا برنامه جامع و كامل براي اداره هر چه بهتر كشور است؟

با کمال تعجب هم میبینیم در انتخابات رياست جمهوري ۹۲ هم برخي از نامزدها براي خود رنگي را انتخاب كرده‌اند. يك نامزد رنگ انتخاباتي خود را سفيد و يكی دیگر مجددا سبز و ديگري بنفش را برگزيده است و هر كدام ديگر به فراخور حال خودشان براي خود رنگ انتخاب كرده‌اند كه البته با وجود تعدد ثبت نام نامزدها در این دوره ؛ بيم آن مي‌رود اين همه نامزد انتخابات رياست جمهوري رنگ كم بياورند و تداخلي هم در رنگ نامزدها به وجود بيايد!

نامزدها به ويژه آنهايي كه آمدن و ماندشان قطعي است و نامدارتر هم هستند بايد توجه كنند كه بازي با رنگ نمي‌تواند يك ويژگي مثبت براي آنها تلقي شود؛  زیرا علاوه بر آنکه خاطره تلخ و دشمن شاد کن در ذهن مردم ایران تداعی میکند بلکه اینگونه اقدامات ریشه در تبلیغات غربی دارد که در انقلاب های رنگی ساخته صهیونیست ها و آمریکا دارد.

صرف هزينه‌هاي گزاف براي نمايش اين رنگ در بحبوحه انتخابات خود مي‌شود معضلي كه بعدا هزينه‌هايي هم براي كشور خواهد داشت.
آنچه براي مردم هم پسنديده تر خواهد بود این است که از ریخت و پاش و استفاده از نمادهای غربی در تبلیغات به شدت پرهیز شود. هر چند منعي هم در قانون وجود ندارد و نامزدها مي‌توانند براي خود رنگي را انتخاب كنند اما همين كار تقليدي است از فرهنگ غربي كه آنها هم همين را مي‌خواهند.تاثير گذاري به هر شكلي كه شده از اهداف كوتاه مدت و بلند مدت آنهاست و براي اين كار از هر ابزاري هم استفاده خواهند كرد.

اين موضوع از چشم منتقدين و سياسيون و صاحبنظران به دور نمانده و به همين خاطر توصيه‌هايي را هم كرده‌اند.

* درباره انتخاب رنگ انتخاباتی توسط کاندیداها خلأ قانونی داریم

درباره استفاده از رنگ‌ها از سوي نامزدها و هوادارانشان سخنگوی شورای نگهبان گفت: در زمینه انتخاب رنگ از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، قانون ساکت است و خلاء قانونی در این زمینه وجود دارد.
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در خصوص انتخاب رنگ از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: قانون نسبت به این مسئله ساکت است و خلاء قانونی در این زمینه وجود دارد.

ابراهیمی:انتخاب رنگ از سوی کاندیداها میراث جریان فتنه است

عضو جامعه روحانیت مبارز تأکید کرد: کسانی که در این انتخابات برای خود رنگ انتخاب کرده‌اند بی‌تمایل به جریان سبز نیستند از این رو می‌توان گفت انتخاب رنگ از  سوی کاندیداها میراث جریان فتنه است.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در خصوص انتخاب رنگ از سوی برخی کاندیداها در انتخابات ۹۲ اظهار داشت: اگر انتخاب رنگ مسبوق به سابقه نبود، تداعی جریان فتنه نمی‌شد اما این کار سابقه دارد و در کودتاهای مخملی صورت گرفته و جریان فتنه نیز در ایران رنگ سبز را انتخاب کرد و منتج به فتنه‌ای بزرگ شد.

وی در همین زمینه تصریح کرد: در حال حاضر ما مشاهده می‌کنیم که برخی در آستانه انتخابات رنگ لباس خود را سبز انتخاب کرده‌اند که این نشان می‌دهد جریان فتنه در این انتخابات فعال است و از این رو اگر افرادی که برای خود رنگ انتخاب کرده‌اند چنانچه نظری هم نداشته باشند اما جامعه برداشت می‌کند که امری برگرفته از فتنه در حال وقوع است.

*حقیقت‌پور:استفاده از رنگ در جریان انتخابات فقط جامعه را تکه‌تکه می‌کند

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی هم در اين باره گفت: استفاده از رنگ‌های تبلیغاتی در جریان انتخابات تنها می‌تواند به چند تکه شدن جامعه منجر شود و در نهایت سبب سوءاستفاده‌های فراوان شود.

منصور حقیقت پور نماینده مردم اردبیل و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به استفاده برخی کاندیداها از رنگ‌های مشخص در جریان تبلیغات انتخاباتی گفت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بهتر است که در جریان تبلیغات انتخاباتی خود تنها بر ارائه برنامه کاربردی که حلال مسائل و مشکلات فعلی کشور باشد تمرکز داشته باشند.

وی افزود: در چنین شرایطی انتظار اصلی مردم حل سریع مشکلات اقتصادی کشور و ارائه راهکارهای جامع از سوی کاندیداها است نه اینکه با مطرح کردن بحث رنگ جامعه را چند تکه کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استفاده از رنگ‌های تبلیغاتی در جریان انتخابات تنها می‌تواند به چند تکه شدن جامعه منجر شود و می‌تواند سبب سوء استفاده‌های فراوانی شود، همان‌گونه که در انتخابات سال ۸۸ و جریان فتنه این‌گونه شد.

*حجت‌الاسلام سالک:انتخاب رنگ تبلیغاتی تقلید از فرهنگ غربی است
نماینده مردم اصفهان نيز با بیان اینکه انتخاب رنگ تبلیغاتی تقلید از فرهنگ غربی است، گفت: نمادهای نامزدها باید اسلامی و ارزشی باشد.
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با با بیان اینکه تجربه فتنه ۸۸ نشان می‌دهد که انتخاب رنگ برای نامزدها مناسب نبوده است، تصریح کرد: کاندیداهایی که اقدام به انتخاب رنگ می‌کنند باید بدانند ما در اسلام یک رنگ بیشتر نداریم که به تعبیر قرآن همان رنگ الهی است.
وی با بیان اینکه کاندیدا باید رنگ الهی داشته باشند، افزود: انتخاب رنگ برای تبلیغات تقلید از تبلیغات غربی است و برای کاندیدایی که می‌خواهند رئیس‌جمهور نظام اسلامی شوند چنین اقدامی شایسته نیست.
سالک با تاکید بر اینکه کاندیدا باید مراقب باشند که در تبلیغات خود اقدامی که خلاف شأن انقلاب است را مرتکب نشوند، اظهار داشت: درباره نمادهایی که کاندیدا انتخاب می‌کنند، باید گفت نمادها باید ارزشی و برگرفته از آموزه‌های دینی باشد.

*حدادعادل: رنگ من بی رنگی است

حداد عادل از نامزدهاي ائتلاف پيشرفت بهترين رنگ را براي خود انتخاب كرده است.وي درباره رنگ انتخاباتی اش گفت: معتقد به رنگ و این چیزها نیستم و رنگ خودم را بی رنگی می‌دانم.

دانا

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

حجت الاسلام محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم یکی از افرادی است که اعتقاد دارد: « مسایل و آموزه های دینی را نباید به این راحتی خرج احزاب، گروه های سیاسی و شخصیت های بازیگر در عرصه سیاسی کرده تا...
رییس جمهور، سخنانش را با تسلیت مجدد به مردم کرمانشاه آغاز کرد و گفت: امیدواریم دولت و مردم در کنار هم بتوانند به این مردم آسیب دیده کمک کنند. او همچنین از همه کسانی که در 15 روز گذشته به...
حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در صد و بیست و یکمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اخیرا محمود احمدی‌نژاد در سخنان اخیر خود حملات شدیدی را علیه قوه قضاییه ابراز داشته، چرا دادستان...
هدف ترامپ منزوی کردن سپاه است | آمریکا تحریم کند، شرکت‌های زیادی عقب‌نشینی می‌کنندمحمد اکبری: در حال حاضر پس از ارجاع برجام به کنگره از سوی ترامپ، بسیاری از سوالات در مورد برجام و آینده آن به نحوه برخورد آینده اروپا...


  • دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب