»   اخبار شهرستان ها  »   تکمیل پروژه های نیمه تمام استان اردبیل در کوتاه مدت ممکن نیست
۱۶ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۵۸

اداره کل روابط عمومی استانداری اردبیل

تکمیل پروژه های نیمه تمام استان اردبیل در کوتاه مدت ممکن نیست

استاندار اردبیل گفت: در صورت ادامه وضعیت موجود که از گذشته حاکم بوده برای اتمام پروژه های نیمه تمام این استان سال ها وقت نیاز است.

به گزارش پرتال خبری تحلیلی اردبیل نیوز ، مجید خدابخش روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان اردبیل افزود: سهم پروژه های استانی از اعتبارات ملی حدود نیمی از بودجه سال گذشته بوده و با در نظر گرفتن تورم موجود افزایش اعتبار قابل توجهی برای پروژه های ملی در نظر گرفته نشده است.

وی اضافه کرد: دولت منابع مالی قابل توجهی در کشورهای خارجی دارد که به دلیل تحریم های بانکی، ورود آنها به کشور غیرممکن بوده و تنها راه استفاده از این منابع آن است که پیشرفت پروژه ها را به نقطه ای برسانیم تا بتوانیم از آن منابع بصورت غیرمستقیم استفاده کنیم.

او ادامه داد: باید 15 درصد آورده از کل اعتبار پروژه ها توسط متقاضی تامین شود تا بتوانیم 85 درصد باقیمانده را بصورت مشارکتی از آن منبع تامین کنیم که البته برای تامین این 15 درصد نیز دولت شش درصد از محل صندوق توسعه ملی کمک می کند.

خدابخش همچنین بیان کرد: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام طرح هایی برای استفاده از منابع مالی غیردولتی ارایه شده که البته آن منابع نیز در واقع به صورت غیرمستقیم از طرف خود دولت تامین می شود.

استاندار اردبیل تشریح کرد: اگر دستگاه ها می خواهند طرح های توجیهی اقتصادی شان تکمیل شود باید از روش هایی مانند استفاده از خط اعتباری دولت در چین و فروش اوراق مشارکت استفاده کنند و علاوه بر این می توان از مشارکت بانک های خصوصی نیز در این زمینه استفاده کرد.

وی با بیان این که در مدیریت نوین تمرکز زدایی دیگر منسوخ شده، اظهار کرد: دنیا به سمت مقررات زدایی می رود و برخی قوانین موجود تنها بر سر راه افراد سالم تعلل ایجاد می کند، در حالی که سودجویان به راحتی قوانین را دور زده و امور خود را به پیش می برند.

خدابخش با اشاره به این که طرح مواردی جزیی مانند احداث یک محل نگهبانی 40 متری در یک مرغداری در شان در شورای برنامه ریزی استان نیست، عنوان کرد: مدیران نباید وقت و انرژی خود را بیهوده تلف کرده و باید تلاش کنند تا ضابطه ها را حذف کنند چرا که در شرایط کنونی توجه به سمت کارآیی بوده و به اثربخشی توجه نمی شود.

او افزود: ضابطه لازم است اما نباید دست و پاگیر باشد و ما باید به مدیران خود اعتماد کنیم؛ طرح موارد جزیی در کارگروه های استانی از نظر مدیریتی اتلاف وقت است بخصوص در استانی مانند اردبیل که فصل کاری کوتاه دارد.

استاندار اضافه کرد: مشکل اصلی استان اردبیل بیکاری است و بخشی از بیکاران ما دانش آموختگان دانشگاه ها هستند که همین افراد بخش عمده مهاجران استان را نیز تشکیل می دهند در حالی که با سرمایه این استان پرورش می یابند.

وی با اشاره به درخواست اعتبار از سوی دستگاه های اجرایی استان برای تعمیر و تجهیز ادارات گفت: این اعتبارات باید از منابع ملی تامین شود و ما باید تلاش کنیم تا از اعتبارات استانی برای رفع مشکل اشتغال استان استفاده کنیم.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب