»   دانش و فناوری  »   تولید مصالح ساختمانی از نخاله‌ها/ کاهش آسیبهای زیست محیطی
۳۰ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۲۳

تولید مصالح ساختمانی از نخاله‌ها/ کاهش آسیبهای زیست محیطی


محمد علیپور- مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر، در این باره گفت: نخاله‌های ساختمانی معمولا در محیط زیست رها می‌شوند که این امر موجب آسیب‌هایی به اکو سیستم منطقه خواهد شد.


وی با اشاره به اجرای طرحی برای جلوگیری از این آسیب زیست محیطی، اظهار داشت: در این راستا با انجام مطالعاتی اقدام به بازیافت نخاله‌های ساختمانی کردیم.


مجری طرح با اشاره به جزئیات این طرح یادآور شد: در این طرح از نخاله‌های ساختمانی مصالح ساختمانی و مواد اولیه برای کارخانجات تولید کننده مصالح ساختمانی تولید شد.


علیپور همچنین از تولید مواد جدید از این نخاله‌های ساختمانی خبر داد و خاطر نشان کرد: از نخاله‌های ساختمانی همچنین 3 نوع مواد برای نمای ساختمان تولید کردیم که با این مواد علاوه بر سنگ نما، مواد خمیری نیز تولید شد که بر روی نمای ساختمان اعمال می‌شود.


وی با اشاره به مزایای این طرح اضافه کرد: این طرح علاوه بر آنکه آسیب‌های زیست محیطی را کاهش می دهد از تخریب معادن برای تولید مصالح جدید ساختمانی نیز جلوگیری می کند.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

ناک اوت؛ فنون شکست ناپذیر بازی های مبارزه ای بازی های...
بازی Mini Wheels با محوریت رقابت های آفلاین و آنلاین معرفی شد ...
ایده جدید سامسونگ برای گوشی‌های آینده! سامسونگ قصد دارد طرحی نو برای صفحه‌نمایش گوشی‌های آینده خود در اندازد و سودای ساخت گوشی با صفحه‌نمایش دو طرفه را در سر می‌پروراند. به گزارش ملکانه : سامسونگ با گوشی‌های اج توانست صفحه‌نمایشی که...
پیام رسان LINE با ویژگی پاک کردن پیغام ها به‌روزرسانی شد ...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب