»   دانش و فناوری  »   تولید صنعتی باتریهای لیتیومی/ آخرین وضعیت پروتز عصبی حرکتی
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۱۲

تولید صنعتی باتریهای لیتیومی/ آخرین وضعیت پروتز عصبی حرکتی


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحید احمدی در حاشیه صد و یازدهمین جلسه کمیسیون دائمی شورای علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت برگزاری این جلسه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، افزود: برگزاری این جلسه به منظور بازدید نمایندگان دستگاهها و مجریان طرح های کلان ملی از نمایشگاه دستاوردهای بوده است.


معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به دستور جلسه اظهار داشت: ارائه گزارشی از طرح کلان کسب دانش فنی بومی سازی و تولید صنعتی خانواده باتری های لیتیومی از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بوده است.


وی با اشاره به اهمیت باتری های لیتیومی ادامه داد: این باتری ها جزو باتری هایی هستند که به دلیل دوام و قابلیت ذخیره سازی انرژی بالا در دنیا سرمایه گذاری های زیادی روی آن انجام شده است.


احمدی با بیان اینکه این باتریها در حوزه های مختلفی چون لب تاپ ها، موبایل ها و تولید خودروهای هیبریدی استفاده می شوند، خاطر نشان کرد: این باتری ها با حجم کم و انرژی و توان بالا قادر به تولید انرژی مورد نیاز در حوزه های مختلف هستند.


وی با اشاره به وضعیت ایران در این حوزه خاطرنشان کرد: سالانه حجم بسیار زیادی ارز و منابع مالی صرف خرید این باتری ها می شود که با اجرای این طرح امیدواریم که بتوانیم با بومی سازی باتری های لیتیومی اقدام به تولید صنعتی آن کنیم.


دبیر شورای عالی عتف طراحی و ساخت پروتز عصبی حرکتی زیرجلدی بازیابی حرکت بیماران ضایعه نخاعی را از دیگر موضوعات این جلسه نام برد و یادآور شد: متاسفانه در کشور به دلیل جنگ تحمیلی و همچنین مصدومان حوادث رانندگی بیماران زیادی داریم که دارای ضایعه نخاعی هستند و این بیماران نیز با مشکلات جدی مواجه هستند.


احمدی ادامه داد: برای این منظور به دنبال راهکارهایی هستیم که بتواند بازیابی حرکتی را برای این بیماران داشته باشد.


معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم هدف این پروژه را کمک به بیماران ضایعه نخاعی دانست و ادامه داد: این پروژه با همکاری مستقیم وزارت بهداشت و دانشگاهها در حال انجام است که علی رغم مشکلات زیاد، پیشرفت 20 درصدی داشته است.


توضیح معاون پژوهشی برای بودجه های طرح های کلان


احمدی با اشاره به اقدام وزارت علوم برای تامین اعتبارات طرح های کلان مصوب شورای عتف، گفت: به منظور تامین مالی اعتبارات 46 طرح کلان مصوب قرار است توضیحاتی در این زمینه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه شود.


وی همچنین خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس از ما خواسته اند تا گزارشی از روند اجرای طرح های کلان به آنها ارائه دهیم تا با هماهنگی دولت و مجلس اعتبارات این طرح ها را تامین کنند.


عدم تحقق اعتبارات طرح های کلان


معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با تاکید بر اینکه تاکنون بودجه های طرح های کلان مصوب شورای عتف محقق نشده است، توضیح داد: میزان اعتبارات طرح های کلان مصوب در سال 91 ، 42 میلیارد تومان، در سال 92 نیز42 میلیارد تومان و در سال 93 علی رغم اینکه انتظار داشتیم میزان اعتبارات این طرح ها افزایش یابد ولی اعتبارات این طرح ها 42 میلیارد تومان در نظر گرفته شد.


احمدی یادآور شد: متاسفانه تاکنون بودجه های این طرح ها محقق نشده است و انتظار داریم که با تعامل دولت و مجلس اعتبارات این طرح ها تامین شود.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

توصیه هایی برای به شارژ صحیح گوشی زود خالی شدن شارژ باتری گوشی از جمله مواردی است که با وجود این همه پیشرفتی که در گوشی های هوشمند صورت گرفته، همچنان موجب آزار کاربران می شود. به جرأت می توان...
استارتاپ های کشاورزی راهی برای نجات بحران آب در کشور فعالیت...
واکنش جهرمی به واردات آیفون توسط تأمین اجتماعی وزیر ارتباطات گفت: موضوع واردات گوشی آیفون توسط سازمان تأمین اجتماعی در برخی از خبرها آمده است را پیگیری می کنم. به گزارش ملکانه : محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران در مورد...
دبی اولین هتل مجهز به جنگل گرمسیری مصنوعی را تا سال ۲۰۱۸ می‌سازد ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب