»   دانش و فناوری  »   تولید ارزان قیمت برق از تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده
۱۱ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۰۵

تولید ارزان قیمت برق از تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده


به گزارش خبرگزاری مهر، این فناوری جدید محققان مکزیکی به صورت بالقوه می تواند انرژی الکتریسیته لازم برای روشن کردن یک خانه فراهم کند و این امر از طریق دستگاهی اجرایی می شود که انرژی اتومبیلهای درحال حرکت را می گیرد.


هکتور ریکاردو ماسیاس هرناندز سازنده این سیستم گفت: این فناوری انرژی ثبات پذیری ارائه کرده و می توان آن را با هزینه ای کم اجرایی کرد چرا که این فناوری مکمل زیرساختی است که درحال حاضر وجود دارد که منظور از آن سطح سخت خیابانهای بزرگ و کوچک است.


هرناندز گفت که در سطح جهانی پروژه های مشابهی وجود ندارد، تنها یک اختراع در یک کشور اروپایی ثبت شده که تفاوت آن با پروژه کنونی این است که در این پروژه سطح فيزوالکتريک مورد استفاده قرار گرفته است که استفاده از چنین سطحی برای کشورهای درحال توسعه بسیار هزینه بر است.


این فناوری از سیستمی تشکیل شده که دارای سطح شیب و پله است که روی آن مواد پلیمتریک قرار داده شده است، موادی شبیه به آنچه که امروز در ساخت لاستیک استفاده می شود و موجب می شود که سطح خیابان 5 سانتیمتر بالا برود.


این سطح شیب دار درحالی که برخورد وسیله نقلیه را دریافت می کند ، فشاری را از طریق یک کامپرسور دم (bellows) وارد می کند این ابزار هوایی را که با یک فشار خاص خارج از یک لوله خارج شده را در برگرفته است و آن را وارد مخزنی می کند که در آنجا فشرده شده و وارد یک توربین تولید الکتریسیته می شود.


هرناندز همچنین گفت که تراکم انرژی الکتریکی به حرکت اتومبیلها در یک نقطه مشخص بستگی دارد. این درحالی است که در نقاطی که حرکت وسایل نقلیه کم است باید چند سطح شیب و پله نصب کرد تا بتوان تأثیر همه وسایل نقلیه را چند برابر کرد.


طراح این سیستم یادآور شده است که همچنین می توان این فناوری می تواند در مناطقی با تردد بالای عابران پیاده هم مورد استفاده قرار داد. در این روش قدمهای مردم برق تولید می کند و براساس قوانینی انرژی گرانشی این اصل را می توان در نقاطی چون مترو مورد استفاده قرار داد.


براساس اظهارات هرناندز این فناوری می تواند به منبعی برای انرژی ثبات پذیری تبدیل شود که دارای هزینه اجرایی کمی است.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...
سامسونگ بیشترین میزان نیمه رسانای جهان را در سال ۲۰۱۷ مصرف کرده است ...
روشی برای دفع گرما از قطعات الکترونیکی با ترکیب نیترید بور با گرافن، ابزاری ساخته شده که می‌تواند گرما را با کارایی بسیار بالا از قطعات الکترونیکی خارج کند. به گزارش ملکانه : محققان آزمایشگاه پیر آیگرین در فرانسه با استفاده...
اطلاعات اولیه از مرسدس EQ C؛ اولین خودرو تمام الکتریکی بنز شکار شد ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب