»   دانش و فناوری  »   تولید ارزان قیمت برق از تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده
۱۱ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۰۵

تولید ارزان قیمت برق از تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده


به گزارش خبرگزاری مهر، این فناوری جدید محققان مکزیکی به صورت بالقوه می تواند انرژی الکتریسیته لازم برای روشن کردن یک خانه فراهم کند و این امر از طریق دستگاهی اجرایی می شود که انرژی اتومبیلهای درحال حرکت را می گیرد.


هکتور ریکاردو ماسیاس هرناندز سازنده این سیستم گفت: این فناوری انرژی ثبات پذیری ارائه کرده و می توان آن را با هزینه ای کم اجرایی کرد چرا که این فناوری مکمل زیرساختی است که درحال حاضر وجود دارد که منظور از آن سطح سخت خیابانهای بزرگ و کوچک است.


هرناندز گفت که در سطح جهانی پروژه های مشابهی وجود ندارد، تنها یک اختراع در یک کشور اروپایی ثبت شده که تفاوت آن با پروژه کنونی این است که در این پروژه سطح فيزوالکتريک مورد استفاده قرار گرفته است که استفاده از چنین سطحی برای کشورهای درحال توسعه بسیار هزینه بر است.


این فناوری از سیستمی تشکیل شده که دارای سطح شیب و پله است که روی آن مواد پلیمتریک قرار داده شده است، موادی شبیه به آنچه که امروز در ساخت لاستیک استفاده می شود و موجب می شود که سطح خیابان 5 سانتیمتر بالا برود.


این سطح شیب دار درحالی که برخورد وسیله نقلیه را دریافت می کند ، فشاری را از طریق یک کامپرسور دم (bellows) وارد می کند این ابزار هوایی را که با یک فشار خاص خارج از یک لوله خارج شده را در برگرفته است و آن را وارد مخزنی می کند که در آنجا فشرده شده و وارد یک توربین تولید الکتریسیته می شود.


هرناندز همچنین گفت که تراکم انرژی الکتریکی به حرکت اتومبیلها در یک نقطه مشخص بستگی دارد. این درحالی است که در نقاطی که حرکت وسایل نقلیه کم است باید چند سطح شیب و پله نصب کرد تا بتوان تأثیر همه وسایل نقلیه را چند برابر کرد.


طراح این سیستم یادآور شده است که همچنین می توان این فناوری می تواند در مناطقی با تردد بالای عابران پیاده هم مورد استفاده قرار داد. در این روش قدمهای مردم برق تولید می کند و براساس قوانینی انرژی گرانشی این اصل را می توان در نقاطی چون مترو مورد استفاده قرار داد.


براساس اظهارات هرناندز این فناوری می تواند به منبعی برای انرژی ثبات پذیری تبدیل شود که دارای هزینه اجرایی کمی است.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

آداب و رسوم برگزاری جشن نامزدی در نقاط مختلف کشورمان، برگزاری مراسم نامزدی شکل و شمایل متفاوتی دارد. به عنوان مثال در برخی از شهرها هزینه ی این مراسم بر عهده ی خانواده عروس است و در برخی از شهرها...
نگاهی جامع به بخش Nazi Zombies در بازی Call of Duty: WWII ...
دانشمندان معمای نقاط درخشان سیارک «سِرِس» را حل کردند سِرِس (Ceres) نخستین سیاره...
رئیس جمهور فرانسه نیز از تلگرام استفاده میکند بر اساس اعلام یک فرد ناشناس «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه از سال ۲۰۱۶ برای ارتباط با تیم کاری خود از پیام رسان تلگرام استفاده می کند. همچنین مشخص شده که در...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب