»   اخبار اجتماعی  »   تولد اولین نوزاد فریز شده ایران
۲۰ آبان ۱۳۹۲ , ساعت ۱۹:۴۸

تولد اولین نوزاد فریز شده ایران

جراح و متخصص نازایی بیمارستان شهید بهشتی کاشان از تولد نخستین نوزاد دختر حاصل از عمل فریز در کاشان از مادری 27 ساله خبر داد.

به گزارش فارس فاطمه فروزان‌فرد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از مراجعه بیمار به مرکز ناباروری بیمارستان شهید بهشتی کاشان در مهرماه سال گذشته تعداد 11 جنین از بیمار دریافت شد که از این تعداد هشت جنین به تانک ازت انتقال یافت و سپس عمل فریز صورت گرفت و سه جنین دیگر به بیمار منتقل شد اما در نخستین سیکل باروری انجام نشد.

وی افزود: از هشت جنین فریز شده این بیمار سه جنین در اسفندماه سال گذشته از فریز خارج شد و بعد از بازگشت به دمای طبیعی و انتقال رحم عمل بارداری با موفقیت انجام شد و امروز بعد از 9 ماه از انتقال جنین، با انجام عمل سزارین نخستین نوزاد فریز شده در کاشان که دارای جنسیت دختر است از یک خانم 27 ساله متولد شد.

جراح و متخصص نازایی بیمارستان شهید بهشتی کاشان یادآور شد: از این بیمار تعداد پنج جنین فریز شده دیگر در تانک ازت نگهداری می‌شود تا در سیکل‌های بعدی به درخواست بیمار منتقل شود.

وی تصریح کرد: پیش از فراهم شدن امکان فریز جنین در مرکز ناباروری بیمارستان شهید بهشتی کاشان، جنین اضافه نگهداری نمی‌شدند اما از یک سال قبل که امکان فریز شدن در این مرکز فراهم شده است، بیماران می‌توانند جنین‌های اضافه خود را برای باروری در سال‌های بعد فریز کنند.

فروزان‌فرد خاطرنشان کرد: مرکز ناباروری بیمارستان شهید بهشتی کاشان تمامی امکاناتی را که در مراکز ناباروری شهرهای تهران و اصفهان از آن بهره‌مند هستند در اختیار دارد و بیماران شهرهای کاشان و شهرهای اطراف برای درمان نیازی به مسافرت به شهرهای تهران و اصفهان ندارند.

متخصص جنین‌شناسی مرکز ناباروری بیمارستان شهید بهشتی کاشان نیز این نوزاد دختر متولد شده کاشانی را نتیجه و حاصل نگهداری پنج ماه جنین فریز شده در مرکز ناباوری کاشان قلمداد کرد.

حسن حسنی عنوان کرد: در حال حاضر نیز 240 جنین از 36 بیمار نابارور در مرکز ناباروری بیمارستان شهید بهشتی کاشان فریز و نگهداری می‌شوند تا هرزمانی که خانواده آنان برای انتقال مجدد مراجعه کردند امکان دریافت وجود داشته باشد و یا اینکه به زوج‌های نابارور اهدا کنند.

وی، مدت فریز جنین در دنیا را حدود 15 سال ذکر کرد و با اشاره به اینکه در اصفهان تا 11 سال نیز نگهداری جنین فریز شده، میسر است افزود: برای فریز شدن جنین‌ها، سالانه 2 میلیون 400 هزار ریال هزینه شارژ فریز دریافت می‌شود.

مدیر اجرایی مرکز ناباروری بیمارستان شهید بهشتی کاشان نیز اهدای جنین به زوج‌های نابارور را قانونی دانست و افزود: بیمارانی که نازایی آنان ثابت می‌شود می‌توانند برای دریافت جنین از این مرکز از طریق مراجع قانونی اقدام کنند.

صدیقه سرافرازی متذکر شد: بیمارانی که احساس می‌کنند نیازی به جنین‌های فریز شده اضافه خود ندارند بعد از انجام مراحل قانونی می‌توانند به زوج های نابارور اهدا کنند و این امر به لحاظ شرعی مشکلی وجود ندارد.

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

داستان واقعی طلاق های عجیب با دلایل عجیب‌تر ! دوست ندارم شوهرم کارمند یک زن باشد خسرو و نگین زندگی عاشقانه‌شان را درست از هشت‌ماه پیش آغاز کردند. اوایل همه چیز در این زندگی خوب پیش رفت. آن‌قدر خوب که این زوج...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند. وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب