»   فرهنگی و هنری  »   توضیح عضو شورای صدور پروانه نمایش درباره چند فیلم خاص و خبرهای متناقض
۲۶ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۷:۳۶

توضیح عضو شورای صدور پروانه نمایش درباره چند فیلم خاص و خبرهای متناقض


سید ضیاءالدین دری عضو شورای صدور پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اظهارنظرهای ضد و نقیضی که امروز سه‌شنبه 26 آذرماه از وی در رسانه‌های مختلف منتشر شده است، توضیح داد.


وی در این‌باره گفت: امروز برخی رسانه‌ها به نقل از من درباره صدور پروانه نمایش برای چند فیلم خاص از جمله “پاداش” و “خیابان‌های آرام” به کارگردانی کمال تبریزی، “گزارش یک جشن” به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا و “خرس” به کارگردانی خسرو معصومی مطلبی منتشر کرده بودند که ضمن رد این مطلب باید بگویم من تنها یک عضو از شورای صدور پروانه نمایش برای فیلم‌های سینمایی هستم و نه سخنگوی این شورا.


این کارگردان سینما افزود: هیچ‌کدام از چهار فیلم‌های نام برده تا امروز در شورای صدور پروانه نمایش مورد بازبینی قرار نگرفته‌اند در نتیجه اساسا خبر صدور پروانه نمایش آنها نادرست است.


درّی تاکید کرد: مجموعه اظهارنظرهایی که از قول من در رسانه‌ها مطرح می‌شود ناشی از یک سوءتفاهم بوده است چراکه من سخنگوی شورا نیستم. از همین جا اعلام می‌کنم دوستان خبرنگار برای پیگیری سرنوشت فیلم‌های مذکور و آنچه از جلسات شورای صدور پروانه نمایش به نتیجه نهایی می‌رسد از طریق من پیگیری نکنند.


وی ادامه داد: درخواست پروانه نمایش در بدو ورود از سوی تهیه‌کننده به یکی از کارمندان ثابت وزارت ارشاد ارائه می‌شود و او پس از بررسی اولیه درخواست‌ها را به محمد احسانی معاون آثار سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی ارجاع می‌دهد. آقای احسانی پس از بررسی دستور می‌دهد که آیا این فیلم‌ها در شورا مورد بررسی قرار گیرد یا خیر.


عضو شورای صدور پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی بیان کرد: بنابراین آنچه درباره بازبینی فیلم‌ها مطرح می‌شود لزوما نتیجه تصمیم‌گیری اعضای شورا نیست به همین دلیل ممکن است برخی از فیلم‌ها پروانه نمایش نگیرند.


این فعال سینمایی در پایان عنوان کرد: در چند وقت اخیر تنها فیلم‌های “قصه‌ها” و “پریناز” که پیش از این دچار مشکلاتی در زمینه پروانه نمایش داشتند در شورا مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت مجوزهای لازم را گرفتند.

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب