»   دانش و فناوری  »   توربین های گازی بومی می‌شوند/ تولید گاز باید به 1479مترمکعب برسد
۲۶ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۱۰

توربین های گازی بومی می‌شوند/ تولید گاز باید به 1479مترمکعب برسد


به گزارش خبرنگار مهر، مهندس علیرضا غریبی در سمینار بررسی و به کارگیری تکنولوژی نوین در تجهیزات فرآیندهای عملیاتی پالایشگاهها و تاسیسات تقویت فشار با اشاره به تکالیف قانونی برای این شرکت افزود: تا پایان برنامه سوم قرار است میزان تولید گاز به 1479 متر مکعب برسد که در حال حاضر در اواخر برنامه سوم هستیم ولی این هدف محقق نشده است.


مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با بیان اینکه تا رسیدن به این هدف فاصله زیادی داریم، اظهار داشت: در حال حاضر میزان تولید گاز کشور 600 میلیون متر مکعب است و از سوی دیگر تجهیزات تولید گاز در جنوب کشور است و عمده مصرف کنندگان گاز نیز در شمال کشور هستند که در این زمینه نیاز به سرمایه گذاری های عظیمی برای افزایش تولید داریم.


وی با بیان اینکه شرکت ملی گاز باید تا 5 سال آینده حدود 6 هزار کیلومتر خطوط انتقال و 60 ایستگاه فشار قوی ایجاد کند، خاطر نشان کرد: این حجم کار تا 5 سال آینده برای شرکت ملی گاز در نظر گرفته شده است در غیر این صورت گاز در حوزه عسلویه حبس خواهد شد و کلیه فعالیت های انجام شده بی اثر می ماند.


غریبی از بومی سازی توربین های گازی در کشور خبر داد و یادآور شد: طراحی و ساخت توربین های گازی به 2 سازنده واگذار شده است که یکی از آنها 75 درصد و دیگری نیز 58 درصد موفق به بومی سازی توربین های گازی شدند.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

شبکه باز تلگرام؛ پروژه ای جاه طلبانه برای عرضه ارز دیجیتالی گِرم ...
چگونه آیپد یا آیفون را ریست کنیم؟ مطمئنا قبل از پاک کردن اطلاعات مهم دستگاه خود نیاز داریم که آنها را در جایی ذخیره کنیم. همانطور که می دانید سرویس iCloud برخی اطلاعات مهم ما را بک آپ گیری می...
چالش خوردن مواد شوینده در یوتوب و انتقاد شرکت تاید از کاربران ...
بررسی بازی Yooka-Laylee ؛ سکوبازی نیمه‌جان خفاش و مارمولک ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب