»   اخبار سیاسی  »   توافق پنهانی روسیه با آمریکا در خصوص سوریه/کامرون راهی آمریکا شد
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۵۵

توافق پنهانی روسیه با آمریکا در خصوص سوریه/کامرون راهی آمریکا شد

دولت‌های آمریکا و روسیه به طور محرمانه بر سر راهکاری مشترک جهت حل و فصل بحران سوریه که در ماه ژوئن ارائه می‌شود، توافق کرده‌اند.

اردبیل نیوز: منابع آمریکایی آگاه از جزئیات یک توافقنامه محرمانه میان آمریکا و روسیه برای حل و فصل بحران سوریه خبردادند ، همچنین رسانه ها اعلام کردن نخست وزیر انگلیس برای مذاکره در خصوص سوریه راهی آمریکا شد.
دولت‌های آمریکا و روسیه به طور محرمانه بر سر راهکاری مشترک جهت حل و فصل بحران سوریه که در ماه ژوئن ارائه می‌شود، توافق کرده‌اند.

این منابع همچنین اعلام کردند که توافقنامه محرمانه میان آمریکا و روسیه شامل چندین بند است که واگذاری فرماندهی ارتش آزاد به مناف طلاس، از فرماندهان فراری ارتش سوریه از جمله آنهاست.

ایسنا به نقل از خبرگزاری آسیا شرایط توافقنامه را به شرح زیر گزارش داده است: 

1- پایان درگیری میان ارتش آزاد و ارتش سوریه

2- مشخص شدن زمانبندی برای آغاز مذاکره میان طرفین درگیر سوری و تعیین مناف طلاس به عنوان فرمانده عالی ارتش آزاد که مورد قبول بخشی از نظام سوریه و آمریکا است.

3- پاکسازی گروه‌های تندرو به دست مناف طلاس و ارتش آزاد از جمله جبهه النصرة و گردان آزادگان شام که از دید آمریکا مورد قبول نیستند و فراهم کردن زمینه فعالیت‌ ارتش آزاد در مناطقی که خطوط تماس نامیده می‌شود.

4- تحویل ریاست شورای عالی نظامی به مناف طلاس و تشکیل هیاتی نظامی برای مذاکره با چهره‌های سیاسی مخالفان برای تشکیل دولت ائتلافی.

منابع آمریکایی مذکور در ادامه تاکید کردند، مذاکره با گروه‌های سوری تحت نظارت آمریکا و روسیه و با مشارکت برخی کشورهای جهان در کنفرانس بین المللی آتی درباره سوریه شکل جدی به خود می‌گیرد.

بنا به گفته این منابع، بر اساس برنامه‌های روسیه و آمریکا و با فشارهای مستقیم این دو کشور همه نقاط اختلاف میان گروه‌های سوری حل و فصل شده و راهکاری تحت عنوان ارائه امتیازات غیر اساسی به بشار اسد، ارائه خواهد شد.

بر این اساس، مراحل مذاکره شامل تشکیل کمیته‌های میدانی برای ممانعت از درگیری‌ ارتش آزاد با ارتش سوریه می‌شود؛ در ادامه مناف طلاس موظف خواهد بود هرگونه اقدم مخالف آتش بس در سوریه را سرکوب کرده و ضمن جمع‌آوری سلاح‌ها، همه گروه‌های مسلح را تحت فرمان ارتش آزاد درآورد.

این منابع در پایان تاکید کردند: مقامات آمریکایی به مناف طلاس و توانایی وی در تحقق خواسته‌هایشان اطمینان دارند.

کامرون با دستور کار سوریه راهی آمریکا شد

نخست‌وزیر انگلیس روز دوشنبه، با هدف دیدار با رئیس‌جمهوری آمریکا و مذاکره در خصوص سوریه،  به واشنگتن سفر کرد.

کامرون پیش از سفر به آمریکا با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در تماسی تلفنی درباره سوریه به گفت‌وگو پرداخت. یکی از سخنگویان دفتر نخست‌وزیری انگلیس گفت که وی در مورد این مساله که آمریکا، روسیه و انگلیس چگونه می‌توانند با یکدیگر در خصوص برگزاری یک کنفرانس صلح در پایان ماه جاری میلادی همکاری کنند، رایزنی کرده است.

این مقام مسئول انگلیسی افزود: کامرون همچنین ابراز امیدواری کرد که با اوباما در خصوص چگونگی همکاری میان دو کشور برای ایجاد یک اپوزیسیون معتبر قوی در داخل سوریه به همکاری بپردازد.

 

ایسنا


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

متن نامه ظریف به موگرینی و آمانو درباره تخطی آمریکا از مفاد برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ ...
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی ...
مراسم تودیع و معارفه وزیر امور اقتصاد و دارایی مراسم تودیع و معارفه وزیر امور اقتصاد و دارایی مراسم تودیع و معارفه وزیر امور اقتصاد و...
دولت باید جایگاه جهاددانشگاهی را تبیین کند ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب