»   اخبار سیاسی  »   توافق دو وزارتخانه برای معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان/ تاکید بر تجاری‌سازی پژوهش
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۴:۲۲

توافق دو وزارتخانه برای معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان/ تاکید بر تجاری‌سازی پژوهش


به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری در حاشیه جلسه دولت در نشستی خبری درباره افزایش اعتبارات بخش پژوهشی در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: مهمترین کار ما این است که به دنبال تجاری سازی فناوری باشیم و اینکه پژوهش را چطور در زندگی روزمره مردم وارد کنیم .


وی با بیان اینکه اشتغال و اقتصاد دانش بنیان در حوزه پژوهش و بهره گیری از فناوری یکی از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر و امید است، افزود: دست دولت در این حوزه باز بوده و بودجه مناسبی را برای تحقق این رویکرد اختصاص داده است به عنوان مثال بودجه ای که به صندوق نوآوری و شکوفایی از سوی دولت اختصاص داده شد بیانگر این رویکرد است.


معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به تلاش دولت برای برخوردار شدن شرکت های دانش بنیان از معافیت مالیاتی تصریح کرد: در این زمینه امروز بین وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و اقتصاد و امور دارایی توافقاتی صورت گرفت و فکر می کنم با توجه به این رویکرد در حوزه شرکت های دانش بنیان و اقدامات پژوهشی شاهد یک جهش چشمگیر باشیم.


وی با تاکید بر اینکه باید کریدورهای تجاری سازی را تقویت کنیم یادآور شد: وصل شدن یک ایده به بازار مراحل مختلفی دارد که باید این مراحل طی شود. این موضوع باعث خواهد شد که در حوزه پژوهش و فناوری شاهد تجاری سازی باشیم.


ستاری در پاسخ به این سئوال که بخش خصوصی چقدر توانسته در حوزه پژوهش و تجاری سازی آن حضور داشته باشد و دولت چه اقداماتی برای حمایت از این بخش انجام خواهد داد، گفت: اعتباراتی که برای گسترش تجاری سازی در حوزه پژوهش و فناوری از سوی دولت اختصاص یافته صرفا برای بخش خصوصی است.


وی با تاکید بر اینکه باید برخی تفکرات در بین پژوهشگرها، نهادهای دولتی و دانشگاهها تغییر یابد، اشاره کرد: قبلا اساتید دانشگاهها این موضوع را مذموم می دانستند که همزمان با تدریس، قراردادهای پژوهشی داشته باشند حال اینکه اعضای هیات علمی و دانشگاهها باید حضوری فعال در پژوهشگاهها داشته باشند.


معاون رئیس جمهور اضافه کرد: محقق و پژوهشگر به لحاظ ذاتی با بازار ارتباطی ندارد که در این بین باید شرکت های واسط تشکیل شود. خوشبختانه در حال حاضر در بسیاری از دانشگاهها فعالیت در حوزه های پژوهشی و تشکیل پژوهشگاهها را شاهد هستیم.


 


 

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...