»   اخبار سیاسی  »   تهران باید تصمیم بگیرد آیا آماده مذاکرات جدی با گروه ۱+۵ هست؟
۲۳ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۴۶

تهران باید تصمیم بگیرد آیا آماده مذاکرات جدی با گروه ۱+۵ هست؟

باب مذاکرات برای همیشه باز نخواهد ماند. البته تعیین چارچوب زمانی دقیق در این باره هم سخت است اما معتقدم نیمه دوم سال جاری میلادی (2013) برای حل مسئله هسته ای ایران بسیار مهم است.

اردبیل نیوز: وزیر امور خارجه بریتانیا گفت: درباره برنامه هسته ای ایران تا قبل از پایان سال جاری میلادی، تصمیم گیری می شود.

سایت شبکه “روسیا الیوم”، ویلیام هیگ تاکید کرد: نیم دوم سال جاری میلادی برای حل بحران مربوط به برنامه هسته ای ایران، پراهمیت است. تصمیم گیری در این باره تا قبل از پایان سال جاری میلادی اتخاذ خواهد شد.

هیگ که بعد از نشست پنجشنبه وزیران خارجه ۸ کشور صنعتی جهان (جی هشت) در لندن سخن می گفت افزود: قبل از این گفته بودیم و ما آماده ایم آن را دوباره تکرار کنیم. باب مذاکرات برای همیشه باز نخواهد ماند. البته تعیین چارچوب زمانی دقیق در این باره هم سخت است اما معتقدم نیمه دوم سال جاری میلادی (۲۰۱۳) برای حل مسئله هسته ای ایران بسیار مهم است.

گروه هشت (G8) از هشت کشور صنعتی جهان تشکیل شده که ۶۵ درصد اقتصاد جهان را در دست دارند. فرانسه، آلمان، بریتانیا، ایتالیا، ژاپن، ایالات متحده آمریکا، روسیه و کانادا این هشت کشور را تشکیل می‌دهند.

وزیر خارجه بریتانیا ادامه داد: ما امیدواریم که انتخابات ریاست جمهوری ایران در خرداد آینده منجر به احیاء رایزنی ها درباره برنامه هسته ای این کشور شود. قبل از پایان سال جاری میلادی، تهران باید تصمیم بگیرد آیا آماده مذاکرات جدی با گروه ۱+۵ هست؟

در همین ارتباط، وزیران خارجه هشت کشور صنعتی جهان (جی ۸) در پایان نشست خود در لندن در بیانیه ای به موضوع هسته ای ایران هم اشاره کردند.

در این بیانیه آمده است: وزیران خارجه گروه هشت، نگرانی عمیق خود را از فعالیت های مستمر هسته ای و موشکی ایران که نقض کننده تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل متحد و شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی است؛ اعلام می کنند.

این وزیران خارجه همچنین ضمن تاکید بر تلاش برای حل مسئله هسته ای ایران از راه های صلح آمیز و مورد توافق از راه گفتگو اعلام کردند که مذاکرات با ایران بر سر مسئله هسته ای این کشور نمی تواند تا بی نهایت ادامه یابد.

وزیر خارجه بریتانیا روز چهارشنبه گذشته و قبل از برگزاری نشست وزیران خارجه جی هشت به خبرنگاران گفته بود: ایران در مذاکرات هسته ای آلماتی ۲، به پیشنهاد گروه ۱+۵ جواب نداد. توپ هم اکنون در زمین ایران است. کشورهای غربی هم اکنون به دنبال اعمال تحریم های جدیدی علیه ایران نیستند.

عصرایران


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

اولین جلسه هیات دولت دوازدهم اولین جلسه هیات دولت دوازدهم اولین جلسه هیات دولت...
بازتاب رای اعتماد مجلس به وزیران پیشنهادی روحانی در رسانه‌های خارجی ...
قدردانی معاون پارلمانی رئیس جمهور از نمایندگان مجلس ...
تابش: مجلس با تعامل حداکثری کار خود را انجام داد/ اکنون نوبت دولت است ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب