»   فوتبال خارجی  »   تنش بین پرتغال و لهستان
۱۱ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۷:۴۰

كمپين براي جلوگيري از رانندگي در حالت مستي

تنش بین پرتغال و لهستان

برای بازی پرتغال و لهستان جمعیت زیادی در فن‌زون پاریس جمع شده بودند. بیش از 40 هزار نفر. با صحبت یکی از مقامات ارشد سازماندهی فن‌زون و با مطالعه بروشورهای مربوط به مسابقات مشخص شد که فن‌زون پاریس گنجایش پذیرش جمعیتی 92 هزار نفری را دارد.

يورو 2016 وارد آخرين مراحل خود مي‌شود. حالا تيم‌هايي كه مجوز نيمه‌نهايي را به دست مي‌آورند تنها مهمانان اين تورنمنت 24 تيمي خواهند بود. پرتغال اولين تيمي بود كه توانست حضور خود در جمع چهار تيم پاياني را قطعي كند.

بعد از دو روز تعطيلي مسابقات، پنج‌شنبه شب، پرتغال و لهستان در مارسي رو در روي يكديگر قرار گرفتند تا دوباره تنور يورو گرم شود و هيجان بازي‌ها بالا برود. در روزهايي كه مسابقه‌اي برگزار نمي‌شود تقريباً ردي از فوتبال هم ديده نمي‌شود‌؛ فن‌زون‌ها تعطيل‌اند و در اطراف ورزشگاه‌ها هم خبر خاصي نيست به جز رفت‌وآمد معدود خبرنگاران.

مصائب رسانه‌اي
اكثر رسانه‌هاي خبري از اين‌كه يوفا هيچ تمهيد خاصي را در اين دوره براي نمايندگان رسانه‌اي در نظر نگرفته انتقاد كرده‌اند. رفتن از شهري به شهر ديگر در فرانسه به شدت هزينه‌بر است و وقتي بازي‌ها در ساعت 21 برگزار شود و حدود دو ساعت (يا بيش از آن‌) طول بكشد، برگشتن از شهرهاي محل برگزاري مسابقات هم دردسر ديگري است كه ايجاد مي‌شود، يا بايد جايي را اجاره كني و در همان شهر بماني يا مثلاً اگر قصد برگشتن از مارسي به پاريس را داري تا صبح بايد در خيابان‌ها پرسه بزني تا با اولين قطار روز بعد بتواني حركت كني. اين‌كه حتي براي قطارهاي نيمه شب نيز هيچ تمهيدي انديشيده نشده از جمله ضعف‌هاي بزرگ مسئولان برگزاري بازي‌ها در فرانسه است.

92 هزار نفري
براي بازي پرتغال و لهستان جمعيت زيادي در فن‌زون پاريس جمع شده بودند. بيش از 40 هزار نفر. با صحبت يكي از مقامات ارشد سازماندهي فن‌زون و با مطالعه بروشورهاي مربوط به مسابقات مشخص شد كه فن‌زون پاريس گنجايش پذيرش جمعيتي 92 هزار نفري را دارد. با اين حساب بايد گفت در روز بازي فرانسه مقابل ايرلند جنوبي (هفته گذشته) قطعاً بيش از 100 هزار نفر در اين مكان جمع شده بودند چون جاهايي براي نشستن انتخاب شده بود كه اصلاً جزو فن‌زون به حساب نمي‌آمد و شهرداري پاريس، مجبور شده بود مانيتورهايي جديد را براي آن بازي نصب كند.

درگيري
اين‌كه براي بازي پرتغال و لهستان جمعيتي در حدود 40 هزار نفر در پاريس جمع شدند نكته جالب و عجيبي بود. تعداد پرتغالي‌ها بيشتر بود اما سروصداي هواداران دو تيم به يك اندازه بود. بعد از گل تساوي پرتغال در جريان بازي (توسط رناتو سانچس) بود كه اوضاع كمي به هم ريخت. هواداران دو تيم كه از ابتداي بازي در حال كري خواندن براي هم بودند اين بار مستقيم به سمت يكديگر چيزهايي مثل بطري‌هاي فلزي و پلاستيكي و كلاً هر چيزي كه دم دست‌شان بود را پرتاب مي‌كردند. باز هم پرتاب نارنجك دستي و صداي وحشتناكي كه اين مواد ايجاد مي‌كند باعث شد پليس با هجوم به داخل جمعيت باعث متفرق شدن موقت جمعيت شود.

سه گروه پليس
تعداد نيروهاي پليس بعد از اين اتفاق، دو يا سه برابر شد. پليس‌هايي كه در سه گروه با لباس‌هاي مشكي، قرمز و زرد در بين جمعيت قرار گرفتند. يك گروه از پليس‌هاي قرمز‌پوش كه اكثراً مأموران سياه‌پوست و قوي هيكل بودند به صورت يك ديوار انساني بين هواداران لهستان و پرتغال قرار گرفتند تا اين دو گروه را از يكديگر جدا كنند و جلوي دردسرهاي بيشتر را بگيرند. هر موقعيتي كه براي تيمي ايجاد مي‌شد با سروصداي فراوان طرفداران آن تيم و هو كردن هواداران تيم مقابل روبه‌رو مي‌شد. پرتغالي‌ها با آمدن ريكاردو كوارشما به بازي، شادي عجيب و غريبي انجام دادند. كوارشما حالا تبديل شده به يكي از محبوب‌ترين بازيكنان جام، درست مثل وضعيتي كه ديميتري پايت در تيم ملي فرانسه پيدا كرده است. اتفاقاً تير خلاص در ضربات پنالتي را هم كوارشما زد و با ضربه او بود كه برتري پرتغال مقابل لهستان قطعي شد تا سفيد و قرمزهاي لهستان يا به قول خودشان «پولسكا»، از جام خداحافظي كنند.

بدون برد
كريستيانو رونالدو و يارانش حالا در نيمه‌نهايي جام ملت‌ها حضور دارند، بدون كسب حتي يك برد در جريان 90 دقيقه بازي. سوم شدن در مرحله گروهي به آنها كمك كرد تا مسير آسانتري را براي رسيدن به فينال داشته باشند و حالا مثل سال‌هاي 1984، 2000، 2004 و 2012 در جمع چهار تيم پاياني جايگاه‌شان را تثبيت كرده‌اند.

بلژيك
حضور بلژيك در ليل، براي بازي ديشب اين تيم مقابل ولز هم يكي ديگر از سوژه‌هاي رسانه‌هاي فرانسوي بود. از ليل تا مرز بلژيك فقط حدود 15 كيلومتر فاصله است و به همين دليل جمعيت بيش از 150 هزار نفر ديروز براي تماشاي بازي از بلژيك به ليل رفته بودند. مستي يا رانندگي؟ اين سؤالي بود كه به صورت كمپين در شهر ليل براي بلژيكي‌ها مطرح شده بود. مسئولان شهر ليل براي جلوگيري از مشكلات احتمالي بعد از بازي از بلژيكي‌ها خواسته بودند كه اگر قصد رانندگي بعد از بازي را دارند از مصرف مشروبات الكلي پرهيز كنند و اگر اين نوع نوشيدني را مصرف كردند ترجيحاً شب را در شهر ليل بگذرانند و روز بعد عازم بلژيك شوند. آنها حتي در شبكه‌هاي اجتماعي كمپيني را با عنوان «ميزباني از بلژيكي‌ها» راه انداخته بودند و از اهالي ليل خواسته بودند كه در هر جايي كه مي‌توانند ميزبان بلژيكي‌ها باشند.

سيستم
در مورد تيم ملي فرانسه بحث در مورد اين‌كه اين تيم با سيستم 3-3-4 قرار است مقابل ايسلند بازي كند يا سيستم 1-3-2-4 در سايت‌ها و رسانه‌ها ورزشي اين كشور به چشم مي‌خورد و اين‌كه دشان در تمرينات، نقشه خود را رو نكرده است. مطبوعات ورزشي فرانسه حالا بيشتر از يورو، به مسابقات توردوفرانس و البته مسابقات المپيك و تيم‌هاي مختلفي كه از اين كشور قرار است در المپيك ريو شركت كنند مي‌پردازند.

 

آخرین مطالب این بخش فوتبال خارجی

برادر ریبری به دلیل ورشکستگی باشگاه سابقش بدون تیم مانده بود و در این هنگام بود که او وارد عمل و حاضر شد که دستمزد او را بپردازد تا او بتواند از پس هزینه‌های زندگی‌اش برآید.در کتابی که کریستوف هوتو،...
عکس از مراسم ازدواج ليونل مسيلیونل مسی، ستاره فوتبال تیم ملی آرژانتین، شب گذشته با آنتونلا روکوزو، عشق دورانی کودکیش ازدواج...
چند بازیکن سابق و فعلی بارسلونا در مراسم عروسی لیونل مسی دعوت هستند و همراه هم امروز به روساریو رسیدند. پویول عکسی در اینستاگرام خودش منتشر کرده که در کنار فابرگاس، ژاوی، آلبا، اتوئو و بوسکتس در فرودگاه روساریو هستند. مراسم عروسی...
فصل نقل و انتقالات انتقالات فوتبال اروپا برای فصل 2017-2018 آغاز شده و تیم ها با تمام قوا به دنبال تجهیز کردن خود برای فصل آینده هستند.رقابت های اروپایی به طور رسمی با دیدار فینال لیگ قهرمانان به پایان رسید...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب