»   اخبار شهرستان ها  »   تند باد 5 میلیارد ریال به اردبیل خسارت زد
۲ فروردین ۱۳۹۳ , ساعت ۲:۲۶

تند باد 5 میلیارد ریال به اردبیل خسارت زد

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: تا روز سه شنبه ، میزان خسارت تندباد در اردبیل 5 میلیارد ریال برآورد شده اما خسارت واقعی بیش از این میزان خواهد بود.

به گزارش اردبیل نیوز ، علی اسلامی در خصوص خسارت ناشی از تند باد شدید که از عصر روز دوشنبه استان اردبیل را درنوردید اظهار کرد: این طوفان که در اکثر نقاط استان اردبیل از جمله مرکز این استان و شهرستان های، نیر، نمین، گرمی، مشکین‌شهر، بیله سوار و پارس آباد رخ داد، خسارت های جدی را به دنبال داشته است.

وی افزود: هنوز میزان دقیق خسارات جمع بندی نشده، اما برآورد های اولیه نشان می دهند که خسارت ناشی از طوفان شدید دوشنبه در استان اردبیل بالغ بر 5 میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل خاطر نشان کرد: وزش تندباد در مناطق روستایی ، آتش‌سوزی‌هایی را به دنبال داشته به طوری که در 2 شهرستان بیله‌سوار و پارس‌آباد علوفه‌های ذخیره شده دچار حریق شده و خسارت کلی دیدند.

به گفته این مسوول خسارت تند باد در پارس آباد شدیدتر از مناطق دیگر گزارش شده و آتشی که اهالی به رسم دیرین در روزهای پایانی سال افروخته بودند به تعدادی از دامداری‌ها و انبارهای ذخیره علوفه سرایت کرده و نه تنها موجب از بین رفتن علوفه‌ها شده بلکه تعداد زیادی از دام‌‌ها هم گرفتار حریق شدند.

اسلامی افزود: تاکنون میزان تلفات دامی تند باد شدید دوشنبه استان اردبیل 100 طیور و بیش از 170 راس دام سبک و سنگین در دامداری های منطقه اعلام شده است.

وی هم چنین خاطر نشان کرد: آتش سوزی در 3 قشلاق پارس آباد و 3 روستای شهرستان بیله سوار بیش از 200 میلیون تومان خسارت واردکرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل در خصوص میزان خسارت برجای مانده از تندباد در مرکز این استان هم اظهار کرد: این طوفان شدید در اردبیل موجب تخریب برخی دیوارها، شکسته شدن شاخه‌های درختان، تعدادی از آنتن‌های تلویزیون و تابلوهای تبلیغاتی شد.

او تصریح کرد: در مشگین‌شهر هم وزش تندباد به سقف شیروانی بعضی از واحدهای مسکونی خسارت زده و در برخی از مناطق این شهرستان هم موجب قطعی برق شد.

این مسوول خاطر نشان کرد: تندباد شدید که سرعت آن بیش از 100کیلومتر برساعت اعلام شده بازارچه های نوروزی را هم به تعطیلی کشاند و بر چادرهای تعبیه شده برای عرضه میوه شب عید نیز به کلی خسارت وارد کرد.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب