»   اخبار شهرستان ها  »   «تماس فوری»چه کسی نیکزاد رامنصرف کرد؟
۱۲ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۴۱

«تماس فوری»چه کسی نیکزاد رامنصرف کرد؟

یک روز پس از آنکه علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دولت دهم در زادگاهش اردبیل اعلام کاندیداتوری کرد، رسانه های دولت تلاش وسیعی را برای تکذیب کاندیداتوری وی آغاز کردند.

اردبیل نیوز: یک روز پس از آنکه علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دولت دهم در زادگاهش اردبیل اعلام کاندیداتوری کرد، رسانه های دولت تلاش وسیعی را برای تکذیب کاندیداتوری وی آغاز کردند.

به گزارش شفاف، نکته مهم درباره تکذیب کاندیداتوری نیکزاد، اعلام این خبر برای اولین بار از سوی سایت رسمی حامیان مشایی است. ناگفته مشخص است که این خبر چندان به مذاق چه کسانی خوش نیامده و به دنبال حذف سریع نیکزاد از دایره کاندیداهای دولت برآمده اند.

یک روز پس از آنکه علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دولت دهم در زادگاهش اردبیل اعلام کاندیداتوری کرد، رسانه های دولت تلاش وسیعی را برای تکذیب کاندیداتوری وی آغاز کردند.
بنا بر اعلام رسانه ها نیکزاد روز یازدهم فروردین در حاشیه جلسه کارگروه مسکن و حمل و نقل اردبیل و در پاسخ به سوالی، آمادگی خود را برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است ولی در برابر اینکه آیا نمایندگی جریان خاصی را در انتخابات می کند یا خیر، سکوت کرده است.

ابراز تمایل آقای وزیر اما به همین جا ختم نشد و وزیر راه و شهرسازی گفته است که بعدا در این زمینه به صورت مفصل سخن خواهد گفت.

اعلام کاندیداتوری نیکزاد اگرچه برای رسانه ها و کارشناسان امر غیر مترقبه ای نبود و خیلی ها وی را از ماهها قبل یکی از کاندیداهای دولت می پنداشتند اما بلافاصله با واکنش برخی سیاستمداران مواجه شد.

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در مجلس اگرچه کاندیداتوری همشهری اش در انتخابات را به فال نیک گرفت اما صراحتا گفت: «استنباط من این است که علی نیکزاد با درخواست رئیس جمهور وارد عرصه انتخابات شده است».

دستپاچگی رسانه ای دولت

خبر کاندیداتوری نیکزاد اما گویا چندان به مذاق برخی چهره های دولت خوش نیامده و شاید آنگونه که محمدرضا باهنر گفته، کاندیدای اصلی دولت نه نیکزاد بلکه کسی است که آسمانی ترین واژه ها در قبال وی به کار رفته باشد.

سایت شبکه ایران به عنوان سایت رسمی موسسه مطبوعاتی ایران تیتر یک روز دوازدهم فروردین خود را به خبر تکذیب کاندیداتوری نیکزاد اختصاص داده و منظور وی از کاندیداتوری در انتخابات را صرفا «شرکت در انتخابات»، همانند سایر مردم عنوان کرد!

جالب تر اینکه این سایت نوشت: «مهندس نیکزاد در گفت و گو با یکی از مقامات عالی رتبه دولت اعلام داشته به هیچ وجه قصد نامزدی در انتخابات را نداشته و منطور از حضور در انتخابات صرفا مشارکت در انتخابات که وظیفه تک تک ایرانیان است بوده است».

طبیعی است که یکی از مقامات عالی رتبه دولت در ادبیات رسانه ای کسی جز محمود احمدی نژاد نبوده و از آنجا که هیچ دیداری در دو روز گذشته میان اعضای هیات دولت و رئیس جمهور نبوده، می توان نتیجه گرفت که کاندیداتوری نیکزاد با «واکنش فوری» رئیس دولت مواجه شده است. واکنشی که در نتیجه آن نیکزاد بلافاصله عقب نشسته و رسانه های دولت به نقل از وی گفته اند که کاندید نمی شود.

از اسفندیار رحیم مشایی و نیکزاد به عنوان دو کاندیدای احتمالی دولت نام برده می شود که اولی به دلیل نزدیکی به رئیس جمهور و دومی با اجرای پروژه های مسکن مهر در میان مردم شناخته شده است.

نکته مهم درباره تکذیب کاندیداتوری نیکزاد، اعلام این خبر برای اولین بار از سوی سایت رسمی حامیان مشایی است. ناگفته مشخص است که این خبر چندان به مذاق چه کسانی خوش نیامده و به دنبال حذف سریع نیکزاد از دایره کاندیداهای دولت برآمده اند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب