»   دسته‌بندی نشده  »   تلاش مجلس و نهادهای نظامی برای افزایش بودجه دفاعی 93/ بودجه نظامی کاهش یافت یا افزایش؟
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۳۴

تلاش مجلس و نهادهای نظامی برای افزایش بودجه دفاعی 93/ بودجه نظامی کاهش یافت یا افزایش؟


به گزارش خبرنگار مهر،  اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی درباره جلسه فرماندهان نظامی و دفاعی کشور با اعضا کمیسیون مجلس و نماینده دولت درباره بودجه دفاعی کشور به خبرنگار مهر گفت: به نظر من در بخش های مختلف بودجه دفاعی تغییر زیادی دیده نمی شود و متاسفانه در کل تا حدی کمتر نیز شده است.


وی در مورد جلسه برگزار شده اعضای کمیسیون با نمایندگان نیروهای مسلح نیز گفت: علاوه بر نماینده دولت در این جلسه نمایندگانی از ناجا، وزارت دفاع و نیروهای مسلح حضور داشتند که پیشنهاداتی را ارائه کردند که این پیشنهادات قرار است در کمیسیون تلفیق بررسی شود لذا امیدواریم این پیشنهادات باعث افزایش بودجه دفاعی کشور شود.


کوثری با بیان اینکه بودجه دفاعی در بخش هایی به ظاهر مثبت نشان داده شده و در خیلی از جاها نیز منفی نشان داده می شود، گفت: امیدواریم این مساله با پیشنهادات نمایندگان حل و تعدیل ایجاد شود.


همچنین عباسعلی منصوری آرانی نماینده مردم کاشان و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سخنان کوثری مبنی بر کاهش بودجه دفاعی نظامی کشور گفت: این بحثایی که در بعضی از سایت‌ها مبنی بر افزایش 30 تا 50 درصدی بودجه نهادهای نظامی آمده صحت ندارد.


وی با بیان اینکه قبول داریم بودجه کشور انقباضی است، ادامه داد: من فکر می‌کنم نیاز است تا در کمیسیون تلفیق، بودجه نظامی افزایش پیدا کند.


عضو کمیسیون امنیت ملی در واکنش به این سوال خبرنگار مهر که مقایسه اعداد و ارقام بودجه دفاعی نظامی بسیاری از نهادها نسبت به سال گذشته خبر از افزایش 30 تا 50 درصدی نهادهای نظامی می‌دهد، گفت: در مقایسه بودجه امسال با سال گذشه مهم عدد معدل است که افزایش چشمگیر به آن شکلی که در سایت‌ها آمده اشتباه است.


وی ادامه داد: اگر نرخ تورم 30 درصد باشد و ما افزایش 20 درصدی در اعداد و ارقام بودجه داشته باشیم یعنی اینکه بودجه در معدل کاهش داشته در حالی در بودجه دفاعی امسال بیشترین افزایش برای سپاه بوده که حدود 20 درصد و ارتش حدود 18 درصد است که با احتساب نرخ تورم نشان از کاهش بودجه دفاعی دارد.


بنابر این گزارش برخی از فرماندهان نظامی نیز به بودجه دفاعی واکنش نشان دادند .


سرلشکر جعفری فرمانده سپاه در پاسخ به سئوال مبنی بر اینکه کاهش بودجه عمومی سپاه آیا به دلیل ورود جریان اصلاح طلب در دولت است خاطرنشان کرد: بودجه کم شده بود، اخیرا با پیگیری هایی که انجام شده کاهش بودجه برطرف شده ولی بودجه 93 خیلی کاهش پیدا نکرده فقط کمی بودجه بسیج کاهش پیدا کرده و در مجموع این مسئله مربوط به بخشی از محدودیت های بودجه ای کشور است.


سردار سیدمسعود جزایری معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سئوالی درباره ردیف بودجه پیش بینی شده برای نیروهای مسلح در بودجه سال 93 گفت: با توجه به مجموعه پارامترها و هماهنگی هایی که بین نیروهای مسلح و دولت شده امیدواریم که در آینده فرصتی پیش بیاید و امکاناتی فراهم شود تا وضع بودجه از آنچه که امروز هست بهتر شود.


وی با بیان اینکه هم در گذشته، هم امروز و هم برای آینده تعاملات خوبی بین نیروهای مسلح و دولت بوده است، افزود: امیدواریم بودجه و اختیارات لازم و مناسبت تر در اختیار نیروهای مسلح قرار بگیرد هر چند با توجه به برنامه ریزی ها و پیش بینی هایی که شده، امیدواریم با مدیریت و صرفه جویی اجازه ندهیم کوچکترین خدشه ای به مباحث دفاعی و نظامی وارد شود.


امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه هوایی خاتم الانبیاء در پاسخ به مهر درباره افزایش ردیف بودجه ارتش در لایحه پیشنهادی دولت، گفت: قطعا تمام بودجه سال 93 کشور در تمام زمینه ها ارتقا دارد و این ارتقای بودجه چندین مسئله را مشخص می کند و آن اینکه ثابت کرده هر چقدر بودجه واعتبارات در اختیار داشته باشیم می توانیم توانمندیهای بیشتری را ارائه دهیم.


وی ادامه داد: از طرفی قرارگاه پدافند هوایی در صدر لبه جلویی دفاع در برابر تهدیدات است و پدافند هوایی در اولویت است هر چند ما خودمان را با این گونه مسائل همسان می کنیم و به اندازه ای که بودجه در اختیار ما قرار می گیرد بیشتر از آن آمادگی و توان رزمی را بالا می بریم


سردار محمد رضا نقدی نیز در پاسخ به این سئوال مهر مبنی بر  اینکه بودجه بسیج در لایحه بودجه سال 93 نسبت به سال گذشته کاهش یافته است آیا رایزنی با مقامات دولتی و مجلس برای افزایش این بودجه صورت داده اید یا خیر، اظهار کرد: ما با مسئولان دولتی در این خصوص صحبت کردیم و چنین انتظاری برای کاهش بودجه بسیج نداشتیم منتهی ما وظایف خود را به هر حال انجام می دهیم.


وی با تاکید بر اینکه بسیج متکی به پول نیست، افزود: هر چقدر که بودجه به بسیج بدهند کارهایی را که بتوانیم انجام داده و خدماتی که در حوزه سازندگی می توان به مردم ارائه کرد را ارائه خواهیم داد اگر هم بودجه کافی ندهند ما باز هم کار خودمان را انجام می دهیم.


وی گفت: اما این برخورد با بسیج انتظار نمی رفت و بسیج چنین انتظاری از دولت در کاهش بودجه این سازمان مهم نداشت.


در ادامه جدول مقایسه بودجه ارائه شده توسط دولت در سال 93 و مقایسه آن با بودجه سال 92 آمده است.


 

آخرین مطالب این بخش دسته‌بندی نشده

نبرد با زمان؛ نسل جدید مرسدس بنز G کلاس بعد از 38 سال معرفی شد ...
عباس کیارستمی آدم خوبی بود و کارش بسیار عالی بود، او اولین بار که جایزه گرفت نیمه شب از شهر «نیس» فرانسه به من زنگ زد و گفت:« دوست داشتم اولین کسی که خبر را به او می دهم...
هافبک پرسپولیس گفت: در روزی که می توانستیم برنده میدان باشیم از داوری ضربه خوردیم و تنها یک امتیاز کسب کردیم.به نقل از مهر، سیامک نعمتی پس از تساوی یک به یک تیمش برابر گسترش فولاد تبریز در ورزشگاه آزادی...
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در روزی که حق ما پیروزی برابر گسترش فولاد بود حق به حقدار نرسید و ۳ امتیاز را با ۱ امتیاز جابجا کردیم.به نقل از مهر، شایان مصلح پس از تساوی یک بر یک تیمش...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب