»   فرهنگی و هنری  »   تقاضا برای خرید نشریات خارجی کاهش یافته است
۲۴ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۰۶

تقاضا برای خرید نشریات خارجی کاهش یافته است


محمدرضا احمدی، مدیرعامل موسسه مطبوعاتی نشرآوران در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به سئوالی درباره وضعیت توزیع نشریات خارجی در داخل کشور که این موسسه انجام این کار را بر عهده گرفته است، ابتدا به بیان وضعیت فعالیت موسسه متبوعش پرداخت و گفت: این موسسه از زمان تاسیس، نمایندگی رسمی تهیه و توزیع مجلات تایم، نیوزویک، نشنال جئوگرافی و اکونومیست را در ایران در اختیار داشته است.


مدیرعامل موسسه مطبوعاتی نشرآوران ادامه داد: ما در حال حاضر هم وظیفه تهیه و توزیع حدود 3700 عنوان نشریه خارجی را در کشور بر عهده داریم. موسسه مطبوعاتی نشرآوران در زمینه ارائه خدمات به 400 مركز تحقیقاتی، صنعتی، پژوهشی و دانشگاههای كشور جهت تامین و به روز کردن اطلاعات فعالیت می‌کند و همچنین عضـو رسمـی انجمن جهانی توسعه و توزیع بین‌المللی مطبوعات (Distripress) است.


وی سپس گفت: در پی کاهش تقاضای عمومی مردم در سطح جهان به نشریات مکتوب و کاغذی و در عوض گرایش به نشریات دیجیتال و e – magazin ها، این تقاضا در ایران هم به همین ترتیب تغییر یافته است و لذا ما هم از چند سال پیش سیاست خودمان را برای واردات نشریات تخصصی خارجی تغییر داده‌ایم.


مدیرعامل موسسه مطبوعاتی نشرآوران با بیان اینکه این نشریات در مراکز علمی و دانشگاهی عرضه می‌شوند و توزیع آنها روی دکه نیست ب، جز نشریات عمومی مثل تایم، نشنال جئوگرافی و اکونومیست، اضافه کرد: بخش عمده این نشریات عمومی و بخشی هم نشریات تخصصی است.


موسسه مطبوعاتی نشرآوران از سال 1369 با هدف ارائه خدمات فرهنگی، فعالیت خود را در زمینه تامین كتب و مجلات عمومی و تخصصی مورد نیاز كتابخانه‌ها، مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی كشور آغاز کرده است.

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد....
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب