»   اخبار شهرستان ها  »   تعداد روستاها در استان اردبیل چقدر است؟
۱۳ مهر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۱۱

تعداد روستاها در استان اردبیل چقدر است؟

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: ۴۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی بازسازی شده توسط این اداره کل پایان کار گرفت.

اردبیل نیوز: احمد حاج علیزاده در نشستی با خبرنگاران استان اردبیل تصریح کرد: در حوزه بازسازی و بهسازی مسکن از سال ۱۳۸۴ تاکنون ۶۲ هزار و ۸۳ واحد سهمیه استان بود که از این تعداد ۶۱ هزار نفر به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۵۳ هزار و ۵۰۰ مورد نیز به عقد قرارداد منجر شد که ۴۲ هزار و ۵۰۰ مورد پایان کار گرفته یا در حال طی مراحل پایانی هستند.

او همچنین تسهیلات پرداختی به این واحدها را پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال با کارمزد پنج درصد عنوان کرد.

وی با اشاره به فعالیت تخصصی معاونت عمران روستایی این اداره کل اظهار کرد: صدور سند مالکیت روستایی با همکاری اداره کل ثبت اسناد از فعالیت‌های این معاونت است که از برنامه سوم شروع شده و امروز نیز در قالب آیین‌نامه ساماندهی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر انجام می‌شود.

حاج علیزاده ادامه داد: در این جهت ۹۳ هزار و ۷۱۵ جلد سند روستایی در ۳۱ شهر استان صادر کردیم و همچنین ۳۱۶ هکتار زمین روستایی تملک صورت گرفت و ۱۶ هکتار در قالب ۳۹۱ قطعه واگذار شد.

وی همچنین با اشاره به طرح‌های هادی روستایی گفت: یک هزار و ۷۲۵ روستا در سطح استان داریم که با توجه به اعتبارات سال گذشته طرح هادی ۷۳۰ روستا تهیه شده است.

او با بیان اینکه اعتبارات سال ۹۲ هنوز ابلاغ نشده، تشریح کرد: هشت درصد از اعتبارات تملک دارایی استان در سال ۹۱ به این حوزه اختصاص یافت، با این وجود به دلیل کمبود اعتبارات ملی و استانی اجرای طرح‌های هادی تاکنون در ۳۴۰ روستا صورت گرفته که امیدواریم در سالجاری سهم خوبی در این حوزه بگیریم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در ادامه به آغاز طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در سطح این استان خبر داد و تشریح کرد: اولین آمارگیری در سال ۸۲ شروع شد و دومین دوره نیز در سال ۸۷ صورت گرفت دوره سوم نیز از ۲۰ مهرماه تا ۲۰ آبان ماه سال جاری آغاز می‌شود.

وی افزود: در مجموع ۲۸۷ روستا از ۱۰ شهرستان استان برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده که از پنج هزار و ۳۲۹ واحد مسکونی سرشماری به‌صورت تصادفی و در قالب پرسشنامه صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: ۲۹ نفر در قالب آمارگیر و ۱۵ نفر نیروی ستادی جهت پشتیبانی در اجرای این طرح فعال می‌شوند.

حاج علیزاده همچنین شناخت ویژگی‌های واحدهای مسکونی روستایی، ویژگی‌های عمومی روستاها، شناخت تغییرات ایجادی در واحدهای مسکونی بازسازی شده را از جمله اهداف اجرای این طرح ذکر کرد.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب