»   اخبار سیاسی  »   تظاهرات ساکنان جزیره اوکیناوا علیه استقرار مجدد پایگاه آمریکا
۲۲ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۲۳

تظاهرات ساکنان جزیره اوکیناوا علیه استقرار مجدد پایگاه آمریکا

صدها تن از مردم اوکیناوا علیه یک برنامه دولت آمریکا در جابجایی پایگاه نظامی در ناحیه دیگر در اوکیناوا پیش از سفر سفیر آمریکا به این جزیره جنوبی ژاپن دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، “کارولین کندی”، سفیر آمریکا قرار است اواخر امروز (سه شنبه) وارد اوکیناوا شود؛ منطقه‌ای که نیمی از 50 هزار سرباز آمریکایی مستقر در ژاپن تحت معاهده دفاعی دو جانبه میان توکیو و واشنگتن در آن مستقر هستند.

این سفیر آمریکایی قرار است با مقام‌های اوکیناوا دیداری داشته باشد وهمچنین از محل استقرار مجدد این پایگاه نظامی آمریکا در جریان سفر سه روزه خودبه ژاپن دیدن کند. مخالفان طرح آمریکا می‌خواهند که این پایگاه به طور کامل از اوکیناوا خارج شود.

استاندار اوکیناوا در دسامبر 2013 استقرار مجدد پایگاه هوایی فوتنما را امضا کرد که یک گام مهم در اعطای مجوز به آمریکا برای استقرار نیروهای خود در این کشور آسیایی محسوب می‌شود.

این توافقنامه همچنین راه را برای توکیو به منظور انتقال این پایگاه به یک منطقه ساحلی کم جمعیت در جزیره اوکیناوا فراهم می‌کند.

انتهای پیام


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...


  • دانلود آهنگ جدید حبیب به نام تو حسینی

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب