»   جالب و خواندنی  »   تصویرسازی کتاب کودک باید همراه با نگرش معرفتی و مطابق با هویت دینی و ملی باشد
۱۱ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۵۱

تصویرسازی کتاب کودک باید همراه با نگرش معرفتی و مطابق با هویت دینی و ملی باشد


به گزارش خبرنگار مهر، حسن میلانی دوشنبه در آیین رونمایی و تقدیر از تصویرسازان هفتمین کتاب “دستهای کوچک دعا” با بیان این مطلب اظهار داشت: ارزش کتاب به تصویر آن است و اگر تصاویری که در کتابهای کودک کار می شود برخاسته از دل باشد، ازارزش بیشتری برخوردار خواهد شد.


وی با اشاره به لزوم نگرش معرفتی در تصیرسازی کتاب کودک خاطرنشان شد: هنرمندانی که تصویرسازی کتاب کودکان را بر عهده دارند، باید دارای نگرش معرفتی به تصاویر کار شده باشد چرا که آنها مسئول هستند تا کودکان را با ارزش های جامعه آشنا نمایند.


میلانی در خصوص لزوم دقت نظر در تصویرسازی برای کودکان  نیز اظهار داشت: تصویر سازی کتاب کودک بحث خیلی گسترده ای است و تصویرسازان باید همه نکات لازم جهت تصویرسازی برای کودکان را در نظر بگیرند.


رئیس حوزه هنری آذاربایجان شرقی بر ضرورت ترسیم افق های مورد نظر توسط تصویرسازان خاطر نشان کرد: هدف حوزه این نیست که تصویر سازان دچار روزمرگی شوند، لذا باید تصویرسازان افق کار خود را مشخص کنند که می خواهند به کجا برسند.


وی به مطابقت های دینی و عویتی تصاویر کتاب کودکان اشاره و تصریح کرد: تصویر به کار برده شده در کتاب باید با هویت های دینی و ملی ما همخوانی داشته باشد و بر اساس باورهایمان کتابها مصور گردد.


میلانی در ادامه از توزیع کتابهای تصویرسازی شده برای کودکان خبر داد و گفت: قرار است تعدای از این کتابها به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس و کتابخانه های عمومی استان ارسال گردد تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.


در آیین رونمایی و تقدیر از تصویرسازان هفتمین کتاب “دستهای کوچک دعا” از خانم ها عابدی، منصوری، شیوا، اصغری نیا، حدادی، تقی پور، جوادی، اسحقی، فائز، بهاری، زارعی، صباغ، مختاری، گلزار، اسمعیل زاده فرید، خداوردی نژاد، سید حسینی، کسائی، صالحی، محجل شجاع، مولایی، بهرامی، کاردار و آقای حق شناس با اهدای لوح و هدیه ای تقدیر شد.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

همه می دانیم که افراد عادات خاصی دارند و به سختی می توان افرادی را پیدا کرد که عادات، سلایق و رفتارهای نسبتاً مشابهی داشته باشند. نکته ی مهم تر این است که عادات ما چیزهای ساده و پیش پا...
آدمخواری چیزی است که حال انسان را به هم می زند و نمی توان تصور کرد که بشر به هر دلیلی گوشت همنوع خود را بخورد. از آن گذشته همه بر این باورند که این عادت تهوع آور مربوط به...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب