»   جالب و خواندنی  »   تصویرسازی کتاب کودک باید همراه با نگرش معرفتی و مطابق با هویت دینی و ملی باشد
۱۱ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۵۱

تصویرسازی کتاب کودک باید همراه با نگرش معرفتی و مطابق با هویت دینی و ملی باشد


به گزارش خبرنگار مهر، حسن میلانی دوشنبه در آیین رونمایی و تقدیر از تصویرسازان هفتمین کتاب “دستهای کوچک دعا” با بیان این مطلب اظهار داشت: ارزش کتاب به تصویر آن است و اگر تصاویری که در کتابهای کودک کار می شود برخاسته از دل باشد، ازارزش بیشتری برخوردار خواهد شد.


وی با اشاره به لزوم نگرش معرفتی در تصیرسازی کتاب کودک خاطرنشان شد: هنرمندانی که تصویرسازی کتاب کودکان را بر عهده دارند، باید دارای نگرش معرفتی به تصاویر کار شده باشد چرا که آنها مسئول هستند تا کودکان را با ارزش های جامعه آشنا نمایند.


میلانی در خصوص لزوم دقت نظر در تصویرسازی برای کودکان  نیز اظهار داشت: تصویر سازی کتاب کودک بحث خیلی گسترده ای است و تصویرسازان باید همه نکات لازم جهت تصویرسازی برای کودکان را در نظر بگیرند.


رئیس حوزه هنری آذاربایجان شرقی بر ضرورت ترسیم افق های مورد نظر توسط تصویرسازان خاطر نشان کرد: هدف حوزه این نیست که تصویر سازان دچار روزمرگی شوند، لذا باید تصویرسازان افق کار خود را مشخص کنند که می خواهند به کجا برسند.


وی به مطابقت های دینی و عویتی تصاویر کتاب کودکان اشاره و تصریح کرد: تصویر به کار برده شده در کتاب باید با هویت های دینی و ملی ما همخوانی داشته باشد و بر اساس باورهایمان کتابها مصور گردد.


میلانی در ادامه از توزیع کتابهای تصویرسازی شده برای کودکان خبر داد و گفت: قرار است تعدای از این کتابها به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس و کتابخانه های عمومی استان ارسال گردد تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.


در آیین رونمایی و تقدیر از تصویرسازان هفتمین کتاب “دستهای کوچک دعا” از خانم ها عابدی، منصوری، شیوا، اصغری نیا، حدادی، تقی پور، جوادی، اسحقی، فائز، بهاری، زارعی، صباغ، مختاری، گلزار، اسمعیل زاده فرید، خداوردی نژاد، سید حسینی، کسائی، صالحی، محجل شجاع، مولایی، بهرامی، کاردار و آقای حق شناس با اهدای لوح و هدیه ای تقدیر شد.

لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

ازدحام و شلوغی برای هر کسی تعریف جداگانه ای دارد؛ به طور مثال، شهروندان یک روستای کوچک، ممکن است تجمع چند نفر در مرکز خرید را شلوغی بدانند. این در حالی است که در کلان‌شهرها، جمعیت زیاد ایستگاه های مترو...
ترسیم تصاویر جالب و هنرمندانه نقاشی با سایه اشیا توسط یک نقاش خوش ذوق بلژیکی بنام – وینکنت بال – در حالی این روزها مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که وی از کودکی به نقاشی کشیدن علاقه...
«متین» نامی‌ست که ایرانی‌ها هم آنرا روی دختر می‌گذارند هم روی پسر. البته در غالب موارد این نام را پسرانه می‌دانند. مثل نام مسیح یا  مسیحا! مثلا من خودم تا مدتها فکر می‌کردم «مسیح علی‌نژاد» روزنامه‌نگار شناخته شده‌ی ایران یک...


  • دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام شب کوک

    دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام شب کوک

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی به نام بی دلیل دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام عشق دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون دانلود آهنگ جدید احسان خواجه امیری به نام عاشق که بشی
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب