»   دانش و فناوری  »   تصاویر آهسته‌ از نحوه‌ی عملکرد تلویزیون‌ها [تماشا کنید]
۴ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۰۳

تصاویر آهسته‌ از نحوه‌ی عملکرد تلویزیون‌ها [تماشا کنید]

تصاویر آهسته‌ از نحوه‌ی عملکرد تلویزیون‌ها [تماشا کنید]

با اینکه تکنولوژی بکار رفته در تلویزیون‌های CTR دیگر قدیمی‌ شده‌ اما در گذشته‌ دستاوردی عظیم در این حوزه به حساب می‌آمد. اخیراً کانال The Slow Mo Guys ویدیویی با سرعت بالای ۳۸۰ هزار فریم در ثانیه‌ از نحوه‌ی عملکرد تلویزیون‌ها منتشر نموده که درک این مسئله آنها را آسان‌تر می‌کند.

تصویر آهسته از نحوه‌ی عملکرد تلویزیون‌های CTR

تصاویر ویدئوبرداری شده با این فریم ریت می تواند پرتاب الکترون‌ها را به طور آهسته نشان دهد. این پرتاب‌ها از بالا به پایین و از چپ به راست صورت می‌گیرند. به شکلی که اولین اشعه‌ی پرتاب شده به قسمت شمال غربی صفحه‌ی نمایش و آخرین پرتو به جنوب شرقی‌ترین قسمت تعلق خواهد داشت. پرتاب اشعه‌ باعث می‌شود که فسفر موجود در هر پیکسل روشن شده و بدرخشد. در حالت معمولی روند عملکرد تلویزیون‌ها به قدری سرعت دارد که نمی‌توان با چشم غیرمسلح آن را تشخیص داد اما در حالت آهسته شکلی خارق العاده دارد.

این یوتوبر‌ها از تلویزیون‌های مدرن صفحه تخت نیز به وسیله‌ی دوربین‌های سرعت بالا ویدئوبرداری کرده‌اند اما مشخص شده که از این طریق نیز نمی‌توان پیکسل‌های بسیار کوچک این گجت‌ها را با چشم عادی مشاهده نمود.

با بررسی این ویدیو‌ی گرفته شده توسط یوتوبر‌های The Slow Mo Guys متوجه می‌شویم که روند تصویرسازی تلویزیون‌ها‌ی قدیمی CTR بسیار جذاب‌تر از مدل‌های جدیدتر است.

The Slow Mo Guys در واقع نام یک گروه فلیمبرداری است که «گوین فری» آن را در ۲۰۱۰  تاسیس کرده است. آنها از ابتدا تصاویری از اتفاقات مختلف ثبت کرده و به طور بسیار آهسته پخششان می‌کنند.

مجموعه ویدئو‌ های این کانال شامل طیف گسترده‌ای از ویدئوبرداری حرکت بسیار آهسته است که به همه‌چیز اختصاص دارد.این گروه با استفاده از دوربین‌های سرعت‌بالا، قادر به ویدئو‌برداری بیش از ۳۴۳ هزار فریم در ثانیه است.

این شبکه تاکنون بیش از ۸.۵ میلیون مشترک داشته و بیش از یک میلیارد بازدید به خود اختصاص داده‌ است.


دیجیاتو

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...
سامسونگ بیشترین میزان نیمه رسانای جهان را در سال ۲۰۱۷ مصرف کرده است ...
روشی برای دفع گرما از قطعات الکترونیکی با ترکیب نیترید بور با گرافن، ابزاری ساخته شده که می‌تواند گرما را با کارایی بسیار بالا از قطعات الکترونیکی خارج کند. به گزارش ملکانه : محققان آزمایشگاه پیر آیگرین در فرانسه با استفاده...
اطلاعات اولیه از مرسدس EQ C؛ اولین خودرو تمام الکتریکی بنز شکار شد ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب