»   اخبار سیاسی  »   تروریسم سکسی…
۱۶ اسفند ۱۳۹۱ , ساعت ۲۱:۳۶

تروریسم سکسی…

با افزایش خشونت جنسی علیه زنان معترض مصری، زنان این کشور بر قبح این اقدام غلبه کرده و با ارائه خاطرات دردناک خود قصد دارند مقام‌ها را وادار کنند تا سکوت خود را بشکنند و با “تروریسم سکسی” مقابله کنند.

ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، قربانیان این حملات به طور علنی درباره این مساله صحبت و تاکید کرده‌اند که کمپینی در داخل مصر به راه افتاده است که قصد ترساندن این معترضان را دارند، اما آنها نمی‌ترسند.

یکی از معترضان زن مصری می‌گوید: ما قربانی نیستیم. بلکه انقلابی هستیم. آنچه برای ما اتفاق افتاده است باعث قوی‌ترشدن‌مان می‌شود و ما راه خود را ادامه خواهیم داد.

اذیت و آزار جنسی زنان معضل جدیدی در خیابان‌های مصر نیست و زنان غالبا شاهد انواع آزارها هستند اما این مساله از زمان انقلاب 25 ژانویه 2011 که به سرنگونی حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق مصر ختم شد، تشدید شده است و هم اکنون زنان اغلب شاهد حمله مردان به خودشان در میدان التحریر هستند.

یکی از این قربانیان می‌گوید: در سال 2011 مردانی به من حمله کردند و پس از تجاوز مرا صدها متر روی زمین کشیدند و سپس ساکنان محلی مرا از دست آنها نجات دادند.

این زن جوان معترض در ادامه می‌گوید: من خشمگین هستم و می‌خواهم عدالت اجرا شود. مصریان خشمگین پس از مشاهده چنین حوادث ناگواری گروه‌هایی مانند “عملیات ضد آزار جنسی” و “محافظان التحریر” را تشکیل دادند که شامل نیروهای داوطلب بود.

وظیفه این گروه‌ها توقف حملات جنسی علیه زنان در میدان التحریر و ارائه کمک‌های پزشکی و روانی به قربانیان است. در 25 ژانویه 2013 که مصری‌ها دومین سالگرد انقلاب خود را جشن گرفتند، دست کم 19 زن مورد تجاوز قرار گرفتند.

گروه عملیات ضد آزار جنسی اعلام کرد: این حملات با هدف دور نگه داشتن زنان از جامعه و مجازات آنها به دلیل حضور در فعالیت‌های سیاسی و اعتراضات انجام می‌شود. آنها همچنین تلاش دارند تا وجهه میدان التحریر و معترضان را تخریب کنند.

این گروه در ادامه گفت: رسیدگی به این پدیده نیازمند توجه فوری و درمان است چرا که موجب ایجاد پدیده اپیدمیک اجتماعی و افزیش آزار و اذیت جنسی در جامعه می‌شود.

ایناس مکاوی، فعال حقوق زنان، نمی‌خواهیم از واژه “آزار و اذیت” استفاده کنیم چرا که این اتفاقی که در حال وقوع است، “تروریسم سکسی” است.

وی افزود: قسمت عمده این معضل به بی‌تفاوتی مقام‌های کشور بازمی‌گردد آنها از قربانی می‌پرسند، در میدان التحریر چه می‌کردی؟ چه پوشیده بودی؟ چه زمانی رفتی؟ یکی از داوطلبان در این گروه‌های امنیتی می‌گوید: برخی از معترضان مرد کمربند و برخی دیگر چاقو به همراه دارند. ما تلاش می‌کنیم تا از زنان محافظت کنیم.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور پیشین برای بازدید از مناطق زلزله زده به کرمانشاه رفت.در روزهای گذشته انتقادات فراوانی به تخریب پروژه مسکن مهر پس از زلزله غرب ایران وارد شده...
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در دستور حجت الاسلام حسن روحانی به معاون اول رییس جمهور آمده است؛پیرو دستوراتی که شب گذشته برای بسیج تمام امکانات موجود کشور و بخصوص استان‎های همجوار در جهت اقدامات فوری و...
اما متاسفانه این بازگشت به گذشته خالی از غرض نیست و معمولا آمیخته با سیاسی‌کاری است. چون غرض آمد، هنر پوشیده شد... نیز، گاهی بازخوانی تاریخی را با دعواهای امروز درمی‌آمیزیم. در واقع خیلی‌ها در مناسبت سیزدهم آبان مترصد فرصتی...
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که رئیس‌جمهور ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، تمایل آمریکایی‌ها برای ملاقات با ترامپ را رد کرد.به گزارش سایت خبری ملکانه، "بهرام‌ قاسمی" سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب