»   اخبار سیاسی  »   تروریسم سکسی…
۱۶ اسفند ۱۳۹۱ , ساعت ۲۱:۳۶

تروریسم سکسی…

با افزایش خشونت جنسی علیه زنان معترض مصری، زنان این کشور بر قبح این اقدام غلبه کرده و با ارائه خاطرات دردناک خود قصد دارند مقام‌ها را وادار کنند تا سکوت خود را بشکنند و با “تروریسم سکسی” مقابله کنند.

ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، قربانیان این حملات به طور علنی درباره این مساله صحبت و تاکید کرده‌اند که کمپینی در داخل مصر به راه افتاده است که قصد ترساندن این معترضان را دارند، اما آنها نمی‌ترسند.

یکی از معترضان زن مصری می‌گوید: ما قربانی نیستیم. بلکه انقلابی هستیم. آنچه برای ما اتفاق افتاده است باعث قوی‌ترشدن‌مان می‌شود و ما راه خود را ادامه خواهیم داد.

اذیت و آزار جنسی زنان معضل جدیدی در خیابان‌های مصر نیست و زنان غالبا شاهد انواع آزارها هستند اما این مساله از زمان انقلاب 25 ژانویه 2011 که به سرنگونی حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق مصر ختم شد، تشدید شده است و هم اکنون زنان اغلب شاهد حمله مردان به خودشان در میدان التحریر هستند.

یکی از این قربانیان می‌گوید: در سال 2011 مردانی به من حمله کردند و پس از تجاوز مرا صدها متر روی زمین کشیدند و سپس ساکنان محلی مرا از دست آنها نجات دادند.

این زن جوان معترض در ادامه می‌گوید: من خشمگین هستم و می‌خواهم عدالت اجرا شود. مصریان خشمگین پس از مشاهده چنین حوادث ناگواری گروه‌هایی مانند “عملیات ضد آزار جنسی” و “محافظان التحریر” را تشکیل دادند که شامل نیروهای داوطلب بود.

وظیفه این گروه‌ها توقف حملات جنسی علیه زنان در میدان التحریر و ارائه کمک‌های پزشکی و روانی به قربانیان است. در 25 ژانویه 2013 که مصری‌ها دومین سالگرد انقلاب خود را جشن گرفتند، دست کم 19 زن مورد تجاوز قرار گرفتند.

گروه عملیات ضد آزار جنسی اعلام کرد: این حملات با هدف دور نگه داشتن زنان از جامعه و مجازات آنها به دلیل حضور در فعالیت‌های سیاسی و اعتراضات انجام می‌شود. آنها همچنین تلاش دارند تا وجهه میدان التحریر و معترضان را تخریب کنند.

این گروه در ادامه گفت: رسیدگی به این پدیده نیازمند توجه فوری و درمان است چرا که موجب ایجاد پدیده اپیدمیک اجتماعی و افزیش آزار و اذیت جنسی در جامعه می‌شود.

ایناس مکاوی، فعال حقوق زنان، نمی‌خواهیم از واژه “آزار و اذیت” استفاده کنیم چرا که این اتفاقی که در حال وقوع است، “تروریسم سکسی” است.

وی افزود: قسمت عمده این معضل به بی‌تفاوتی مقام‌های کشور بازمی‌گردد آنها از قربانی می‌پرسند، در میدان التحریر چه می‌کردی؟ چه پوشیده بودی؟ چه زمانی رفتی؟ یکی از داوطلبان در این گروه‌های امنیتی می‌گوید: برخی از معترضان مرد کمربند و برخی دیگر چاقو به همراه دارند. ما تلاش می‌کنیم تا از زنان محافظت کنیم.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:هر چند موج برخاسته از سخنان رئیس‌جمهور روحانی درباره دایره گسترده نقد که با واکنش تند عده‌ای از علمای حوزه علمیه مواجه شد، با توضیحاتی که دفتر رئیس‌جمهور داد فروکش کرد، ولی این واقعه به تجربه‌ای منجر...
صدا و سیما مانع از صحبت کردن معاون اول رئیس جمهوری درباره اعتراض های اخیر با مردم شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری امروز در نخستین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه صدا و...
جمعی از مردم تهران امروز پس از اقامه نماز جمعه در مصلای امام خمینی(ره)، با شرکت در راهپیمایی، اقدامات فرصت طلبان در تخریب اموال عمومی و ایجاد ناآرامی را محکوم کردند. اما در همین راهپیمایی شعارهایی همسو با مردم معترض...
کانال تلگرام آمد نیوز مسدود شد اما کانال تلگرام صدای مردم نه ! شنبه شب کانال تلگرام آمد نیوز و یک کانال جایگزین آن را مسدود شد، اما لینک جایگزین کانال تلگرام آمد نیوز همچنان در حال فعالیت است. کانال جایگزین آمدنیوز که...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب