»   اخبار سیاسی  »   تخریب قالیباف از تهران تا لندن
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۲۳:۰۳

پشت پرده تخریب‌های رسانه‌های داخلی و خارجی علیه شهردار تهران

تخریب قالیباف از تهران تا لندن

به‌نظر می‌رسد بعد از پایان مهلت ثبت‌نام، عملیات روانی علیه قالیباف وارد فاز جدیدی شده است و با توجه به آرایش جدید صحنه انتخابات، تخریب وی در دستور كار اتاق‌های فكر رقبا و دشمنان قرار گرفته است.

به‌نظر می‌رسد بعد از پایان مهلت ثبت‌نام، عملیات روانی علیه قالیباف وارد فاز جدیدی شده است و با توجه به آرایش جدید صحنه انتخابات، تخریب وی در دستور كار اتاق‌های فكر رقبا و دشمنان قرار گرفته است. چنان‌كه چهارشنبه شب گذشته بی‌بی سی فارسی نیز قطعه‌ای دیگر از این پازل را اضافه و تلاش كرد چهره این مدیر موفق و محبوب را مخدوش كند.

مدتی قبل و ابتدا، تلویزیون صدای آمریكا با پخش و تكرار سه باره مستند تخریبی علیه قالیباف این ماموریت را كلید زد. از سوی دیگر برخی رقبای داخلی از طریق رسانه‌های خود مانند رسانه‌های اصلاح‌طلب، دولتی یا همسو با دولت نیز حملات خود را در آستانه انتخابات شدت بخشیده و تلاش می‌كنند برای از بین بردن محبوبیتی كه محمدباقر قالیباف با كارنامه و عملكرد خود به‌ دست آورده است، از هیچ تلاشی فروگذار نكنند. مواردی مانند شبهات گفتاری و ایراد به شهردار تهران كه «چرا این عبارت را گفت و این عبارت را نگفت» بازی كلامی و لفاظی است.

تا حال كه خدشه به عملكرد وی یا امكان ندارد یا مورد قبول افكار عمومی قرار نمی‌گیرد، رسانه‌های یاد شده تلاش می‌كنند از جبهه دیگری كه در آن مغالطه و سفسطه حرف اول را می‌زند وارد شوند و قالیباف را در دام گفته‌ها و نگفته‌ها زمین گیر كنند.

لذا به نظر می‌رسد آن چیزی كه موجب پیوند رقبا و دشمنان در تخریب شهردار تهران شده است كارآمدی و كارنامه درخشان مدیریتی ایشان است كه مانعی بر سر تحقق اهداف این گروه‌ها در انتخابات پیش رو است. اما شبكه تلویزیونی بی‌بی‌سی در این میان كه از مدت‌ها پیش به‌دنبال ایفای نقش خاص خود در انتخابات ایران است تلاش دارد تا با حرفه‌ای نمایی و نمایش انصاف اهداف زیرپوستی صاحبان این شبكه را دنبال كند. چنان‌كه تا پیش از ثبت‌نام نامزدها با بزرگنمایی حرف‌های زاویه‌دار رئیس‌جمهور و رئیس دفتر وی تلاش كرد تا با القای شكاف درون حاكمیت این موضوع را برجسته كند و به‌صورت تلویحی نیز از مواضع جدید آقای رئیس‌جمهور نیز حمایت می‌كرد. همچنین پیشتر با القای فضای سرد در میان مردم تلاش داشت تا هدف خود مبنی بر عدم مشاركت گسترده در انتخابات را ترویج كند. به نظر می‌رسد این رسانه كه در سال 88 نیز همه همت خود را به كار بست تا فضای آشوب و اغتشاش را در كشور دامن بزند این روزها نقش پیچیده‌تری را برای خود تعریف كرده و از یكسو با توجه به چگونگی روند احراز صلاحیت‌ها تلاش می‌كند تا در همان مسیر القای شكاف در حاكمیت گام بردارد و از سوی دیگر با پخش انواع اخبار و گزارش‌ها تلاش می‌كند تا فضای رقابت انتخابات را مدیریت و هدایت كند.

72752 787 - تخریب قالیباف از تهران تا لندن

مدیریت به این معنا كه به جای آنكه توانایی برای اداره بهتر كشور موضوع رقابت‌ها قرار گیرد، این رسانه سعی می‌كند منازعات سیاسی در قالب مواجهه با اصل نظام را موضوع دعواهای انتخابات ریاست‌جمهوری قرار دهد و در این میان غیر‌مستقیم نیز یك طرف این منازعه قرار می‌گیرد. بی‌بی سی به‌دنبال آن است تا سطح رقابت‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری را سقف نظام تعریف كند تا بدین‌ترتیب مقابله موافقان و مخالفان نظام را جایگزین یك رقابت اخلاقی بر سر تصدی ریاست قوه اجرایی كشور كند.

در همین راستا هر نامزدی كه موضوع رقابت خود را كارنامه و برنامه قرار دهد و از سویی دارای اقبال عمومی هم باشد وی را نقطه آماج حملات قرار می‌دهد. چنانكه چهارشنبه شب گذشته محمدباقر قالیباف را از دم تیغ گذراند و سعی كرد محبوبیت این نامزد را مخدوش كند. با عنایت به ماموریت یاد شده برای بی‌بی سی، این رسانه سعی كرد تا با تضادنمایی در سخنان قالیباف وی را به‌دلیل عملكردش در سال 82 در نیروی انتظامی مورد هجمه قرار دهد.

این در حالی است كه قالیباف از سال 79 تا سال 84 كه فرماندهی پلیس را بر عهده داشت یكی از طلایی‌ترین دوران نیروی انتظامی را به اذعان دوست و دشمن رقم زد و رویكرد اجتماعی پلیس در این دوره غلبه پیدا كرد.

اما بی‌بی‌سی با تقطیع هدفمند اظهارات قالیباف در دو جلسه به‌دنبال تناقض‌نمایی سخنان وی درباره چگونگی اخذ مجوز ورود نیروی انتظامی به دانشگاه در قضیه سال 82 بوده است. در حالی كه در این سال قالیباف به‌رغم آنكه مجوز حضور و حتی تیراندازی را از شورای امنیت كشور كه قاطبه اصلاح‌طلبان در آن حضور داشتند، گرفته بود، حتی یك تیر شلیك نكرد و در تعامل با دانشجویان آن واقعه را مدیریت كرد. چنان‌كه دانشجویان با گل از سردار طلایی رئیس وقت پلیس تهران استقبال كردند. اصرار بر اخذ مجوز حضور پلیس هم بیشتر مصرف درون جلسه‌ای برای اعضای وقت شورای امنیت كشور داشت كه برخی از آنها خود در ملتهب كردن فضای دانشگاه به‌صورت پنهانی نقش داشتند.

حال آنكه بعد از آن جلسه قالیباف به نیروهای پلیس مرخصی داد و سعی كرد با آرامش فضا را اداره كند. اما به نظر می‌رسد این شبكه تلویزیونی بیشتر از آنكه به‌دنبال كشف واقعیت باشد، تلاش می‌كند تا با مخدوش كردن چهره قالیباف، كارنامه درخشان مدیریتی وی را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور پیشین برای بازدید از مناطق زلزله زده به کرمانشاه رفت.در روزهای گذشته انتقادات فراوانی به تخریب پروژه مسکن مهر پس از زلزله غرب ایران وارد شده...
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در دستور حجت الاسلام حسن روحانی به معاون اول رییس جمهور آمده است؛پیرو دستوراتی که شب گذشته برای بسیج تمام امکانات موجود کشور و بخصوص استان‎های همجوار در جهت اقدامات فوری و...
اما متاسفانه این بازگشت به گذشته خالی از غرض نیست و معمولا آمیخته با سیاسی‌کاری است. چون غرض آمد، هنر پوشیده شد... نیز، گاهی بازخوانی تاریخی را با دعواهای امروز درمی‌آمیزیم. در واقع خیلی‌ها در مناسبت سیزدهم آبان مترصد فرصتی...
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که رئیس‌جمهور ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، تمایل آمریکایی‌ها برای ملاقات با ترامپ را رد کرد.به گزارش سایت خبری ملکانه، "بهرام‌ قاسمی" سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب