»   اخبار سیاسی  »   تخریب قالیباف از تهران تا لندن
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۲۳:۰۳

پشت پرده تخریب‌های رسانه‌های داخلی و خارجی علیه شهردار تهران

تخریب قالیباف از تهران تا لندن

به‌نظر می‌رسد بعد از پایان مهلت ثبت‌نام، عملیات روانی علیه قالیباف وارد فاز جدیدی شده است و با توجه به آرایش جدید صحنه انتخابات، تخریب وی در دستور كار اتاق‌های فكر رقبا و دشمنان قرار گرفته است.

به‌نظر می‌رسد بعد از پایان مهلت ثبت‌نام، عملیات روانی علیه قالیباف وارد فاز جدیدی شده است و با توجه به آرایش جدید صحنه انتخابات، تخریب وی در دستور كار اتاق‌های فكر رقبا و دشمنان قرار گرفته است. چنان‌كه چهارشنبه شب گذشته بی‌بی سی فارسی نیز قطعه‌ای دیگر از این پازل را اضافه و تلاش كرد چهره این مدیر موفق و محبوب را مخدوش كند.

مدتی قبل و ابتدا، تلویزیون صدای آمریكا با پخش و تكرار سه باره مستند تخریبی علیه قالیباف این ماموریت را كلید زد. از سوی دیگر برخی رقبای داخلی از طریق رسانه‌های خود مانند رسانه‌های اصلاح‌طلب، دولتی یا همسو با دولت نیز حملات خود را در آستانه انتخابات شدت بخشیده و تلاش می‌كنند برای از بین بردن محبوبیتی كه محمدباقر قالیباف با كارنامه و عملكرد خود به‌ دست آورده است، از هیچ تلاشی فروگذار نكنند. مواردی مانند شبهات گفتاری و ایراد به شهردار تهران كه «چرا این عبارت را گفت و این عبارت را نگفت» بازی كلامی و لفاظی است.

تا حال كه خدشه به عملكرد وی یا امكان ندارد یا مورد قبول افكار عمومی قرار نمی‌گیرد، رسانه‌های یاد شده تلاش می‌كنند از جبهه دیگری كه در آن مغالطه و سفسطه حرف اول را می‌زند وارد شوند و قالیباف را در دام گفته‌ها و نگفته‌ها زمین گیر كنند.

لذا به نظر می‌رسد آن چیزی كه موجب پیوند رقبا و دشمنان در تخریب شهردار تهران شده است كارآمدی و كارنامه درخشان مدیریتی ایشان است كه مانعی بر سر تحقق اهداف این گروه‌ها در انتخابات پیش رو است. اما شبكه تلویزیونی بی‌بی‌سی در این میان كه از مدت‌ها پیش به‌دنبال ایفای نقش خاص خود در انتخابات ایران است تلاش دارد تا با حرفه‌ای نمایی و نمایش انصاف اهداف زیرپوستی صاحبان این شبكه را دنبال كند. چنان‌كه تا پیش از ثبت‌نام نامزدها با بزرگنمایی حرف‌های زاویه‌دار رئیس‌جمهور و رئیس دفتر وی تلاش كرد تا با القای شكاف درون حاكمیت این موضوع را برجسته كند و به‌صورت تلویحی نیز از مواضع جدید آقای رئیس‌جمهور نیز حمایت می‌كرد. همچنین پیشتر با القای فضای سرد در میان مردم تلاش داشت تا هدف خود مبنی بر عدم مشاركت گسترده در انتخابات را ترویج كند. به نظر می‌رسد این رسانه كه در سال 88 نیز همه همت خود را به كار بست تا فضای آشوب و اغتشاش را در كشور دامن بزند این روزها نقش پیچیده‌تری را برای خود تعریف كرده و از یكسو با توجه به چگونگی روند احراز صلاحیت‌ها تلاش می‌كند تا در همان مسیر القای شكاف در حاكمیت گام بردارد و از سوی دیگر با پخش انواع اخبار و گزارش‌ها تلاش می‌كند تا فضای رقابت انتخابات را مدیریت و هدایت كند.

72752 787 - تخریب قالیباف از تهران تا لندن

مدیریت به این معنا كه به جای آنكه توانایی برای اداره بهتر كشور موضوع رقابت‌ها قرار گیرد، این رسانه سعی می‌كند منازعات سیاسی در قالب مواجهه با اصل نظام را موضوع دعواهای انتخابات ریاست‌جمهوری قرار دهد و در این میان غیر‌مستقیم نیز یك طرف این منازعه قرار می‌گیرد. بی‌بی سی به‌دنبال آن است تا سطح رقابت‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری را سقف نظام تعریف كند تا بدین‌ترتیب مقابله موافقان و مخالفان نظام را جایگزین یك رقابت اخلاقی بر سر تصدی ریاست قوه اجرایی كشور كند.

در همین راستا هر نامزدی كه موضوع رقابت خود را كارنامه و برنامه قرار دهد و از سویی دارای اقبال عمومی هم باشد وی را نقطه آماج حملات قرار می‌دهد. چنانكه چهارشنبه شب گذشته محمدباقر قالیباف را از دم تیغ گذراند و سعی كرد محبوبیت این نامزد را مخدوش كند. با عنایت به ماموریت یاد شده برای بی‌بی سی، این رسانه سعی كرد تا با تضادنمایی در سخنان قالیباف وی را به‌دلیل عملكردش در سال 82 در نیروی انتظامی مورد هجمه قرار دهد.

این در حالی است كه قالیباف از سال 79 تا سال 84 كه فرماندهی پلیس را بر عهده داشت یكی از طلایی‌ترین دوران نیروی انتظامی را به اذعان دوست و دشمن رقم زد و رویكرد اجتماعی پلیس در این دوره غلبه پیدا كرد.

اما بی‌بی‌سی با تقطیع هدفمند اظهارات قالیباف در دو جلسه به‌دنبال تناقض‌نمایی سخنان وی درباره چگونگی اخذ مجوز ورود نیروی انتظامی به دانشگاه در قضیه سال 82 بوده است. در حالی كه در این سال قالیباف به‌رغم آنكه مجوز حضور و حتی تیراندازی را از شورای امنیت كشور كه قاطبه اصلاح‌طلبان در آن حضور داشتند، گرفته بود، حتی یك تیر شلیك نكرد و در تعامل با دانشجویان آن واقعه را مدیریت كرد. چنان‌كه دانشجویان با گل از سردار طلایی رئیس وقت پلیس تهران استقبال كردند. اصرار بر اخذ مجوز حضور پلیس هم بیشتر مصرف درون جلسه‌ای برای اعضای وقت شورای امنیت كشور داشت كه برخی از آنها خود در ملتهب كردن فضای دانشگاه به‌صورت پنهانی نقش داشتند.

حال آنكه بعد از آن جلسه قالیباف به نیروهای پلیس مرخصی داد و سعی كرد با آرامش فضا را اداره كند. اما به نظر می‌رسد این شبكه تلویزیونی بیشتر از آنكه به‌دنبال كشف واقعیت باشد، تلاش می‌كند تا با مخدوش كردن چهره قالیباف، كارنامه درخشان مدیریتی وی را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:هر چند موج برخاسته از سخنان رئیس‌جمهور روحانی درباره دایره گسترده نقد که با واکنش تند عده‌ای از علمای حوزه علمیه مواجه شد، با توضیحاتی که دفتر رئیس‌جمهور داد فروکش کرد، ولی این واقعه به تجربه‌ای منجر...
صدا و سیما مانع از صحبت کردن معاون اول رئیس جمهوری درباره اعتراض های اخیر با مردم شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری امروز در نخستین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه صدا و...
جمعی از مردم تهران امروز پس از اقامه نماز جمعه در مصلای امام خمینی(ره)، با شرکت در راهپیمایی، اقدامات فرصت طلبان در تخریب اموال عمومی و ایجاد ناآرامی را محکوم کردند. اما در همین راهپیمایی شعارهایی همسو با مردم معترض...
کانال تلگرام آمد نیوز مسدود شد اما کانال تلگرام صدای مردم نه ! شنبه شب کانال تلگرام آمد نیوز و یک کانال جایگزین آن را مسدود شد، اما لینک جایگزین کانال تلگرام آمد نیوز همچنان در حال فعالیت است. کانال جایگزین آمدنیوز که...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب