»   اخبار شهرستان ها  »   تجدید بنای بازار شهرداری و راه‌اندازی موزه تعزیه در اردبیل
۶ آبان ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۳۲

شورای شهر اردبیل مصوب کرد

تجدید بنای بازار شهرداری و راه‌اندازی موزه تعزیه در اردبیل

با تصویب اعضای شورای شهر اردبیل شهرداری مکلف شد تا برای تجدید بنای بازار شهرداری اردبیل و همچنین راه‌اندازی موزه تعزیه و محرم اقدامات لازم را انجام دهد.

در دوازدهمین جلسه شورای شهر اردبیل که پیش از ظهر امروز با حضور تمام اعضا در ساختمان شورای شهر اردبیل برگزار شد، طرح ارائه شده از سوی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا در احیا و مرمت و تجدید بنای بازار شهرداری اردبیل جلوی مصلی و یادمان شهدای روحانی مطرح شد که مقرر شد پیشنهادات اجرایی از سوی شهرداری ارائه شود تا با همکاری شهرداری و جذب سرمایه‌گذاران این تجدید بنا متناسب با معماری منطقه و حریم این بازار صورت گیرد.

ارائه کننده این طرح تصریح کرد: شهرداری می‌تواند به صورت زمین همکف و به ارتفاع 7 متر این بازار را به صورت زیبا و مناسب طراحی کرده و برای اجرا به متخصصان و مشاوران ارائه کند.

زکی‌الله خوشبخت گفت‌: این طرح برای مطالعه و بررسی بیشتر و جذب سرمایه‌گذار به شهرداری ارجاع شد تا تصمیمات لازم گرفته شود.

اما دیگر عضو شورای شهر اردبیل با ارائه طرح احداث موزه محرم و تعزیه از شهردار اردبیل با همکاری دستگاه‌های ذیربط و هیئت امنای محلات 6‌گانه خواست تا نسبت به موزه محرم و تعزیه اقدام شود.

ولی نعمتی بیان داشت: اردبیل با توجه به سابقه درخشان در فرهنگ عاشورایی و به عنوان مرکز عزاداری حسینی و با سابقه درخشان در این زمینه با این میراث معنوی می‌تواند پیشقدم شده تا این فرهنگ ناب سینه به سینه به نسل‌های آینده منتقل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی خاطرنشان کرد: هویت اردبیل با شخصیت امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) گره خورده و در همین راستا با رایزنی بزرگان محلات سنتی و تاریخی اردبیل قرار است آثار و لوازم مربوط به مناسک محرم جمع‌آوری شده و در موزه نگهداری شود.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: ما پیشنهاد کردیم حسینیه مجتهدی برای یکی از خانه‌های تاریخی اردبیل برای این منظور در نظر گرفته شود که امیدواریم در اجرای این طرح به شهرداری و دستگاه‌های ذیربط  نظیر میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد بتوانیم در ماه محرم شاهد آغاز فعالیت و بستر برای راه‌اندازی موزه تعزیه و محرم در اردبیل باشیم.

بذل و بخش‌های شورا در قالب تخفیف‌ها

اما در جلسه شورای بیش از چهار نامه با محتوای بذل و بخشش و ارائه تخفیف به افراد مختلف در قالب ایثارگران، خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد مطرح شد که همه این‌ها به تصویب رسید.

در یکی از این نامه‌ها بنا به درخواست اعضای شورای شهر اردبیل عنوان آن از ارائه تخفیف به شهرداری سابق اردبیل به یکی از خادمان شهری تغییر نام یافت و شهرداری موظف شد تا از محل هبه 5 میلیون تومان به وراث علائی شهردار سابق اردبیل پرداخت شود.

در حالی که این تخفیف منتقدانی داشت اما عده‌ای از اعضای شورای شهر اردبیل تصمیم گرفتند با عنوان دیگر از این خادم و خانواده شهردار سابق اردبیل دلجویی کرده و این تخفیف را ارائه کنند این در حالی است که برخی از اعضای شورای شهر با ارائه این تخفیف به خاطر خدمات ارزشمند شهردار سابق موافق بودند تا این هبه صورت گیرد.

تخفیف دوم مربوط به یکی از سرداران دوران دفاع مقدس بود که تا سقف 50 درصد باید از تخفیف بهره‌مند می‌شد.

اما اعضای شورای شهر اردبیل با تخفیف چند مددجوی کمیته امداد موافقت کردند تا این کار به شکل قانونی توسط شهرداری انجام شود.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب